SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia sa sťažujú, no nemajú sa na čo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

toto je číra provokácia

zo strany redakcie SME :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Milý niejecoriešiť

nemáš pravdu a táraš dve na tri. Nie preto boli učitelia elitou, že by boli členmi KSČ. Tými boli najmä robotníci a len výnimočne inteligencia, medzi ktorých sa od nepamäti učitelia radili. V celom štáte bolo v KSČ len 10% občanov a medzi nimi nie všetci boli kariéristi,či pokrivení v chrbtici. Učiteľský zbor spred 30 rokov sa nedá ani porovnať s tým dnešným. Na svojich učiteľov spomínam , tak ako väčšina normálnych ľudí, s láskou a úctou a či boli v KSČ lebo nie vôbec nebolo podstatné a ako študenti sme o tom ani nevedeli, Prečo aj.
 

 

....ale no tak. 10% tam bolo možno dobrovoľne a z presvedčenia.Čo iskričky, pionieri, SZM, kde si matka Strana chovala budúcich možných kanditátov. To, či bol niekto v KSČ bolo veľmi podstatné. Dosť ťažko si v tých dobách viem predstaviť učiteľa, ktorý by nebol v KSČ. To by stranu dosť s ralo. Učitelia mali za úlohu, okrem iného, vychovať z mládeže zanietených budovateľov socializmu, upevňovať lásku k Sovietskemu zväzu a podobné nezmysly.
 

 

Ak máš 12 rokov a iba filozofuješ o niečom, čo si nezažil, tak ti to vysvetlím.
100 % členov KSČ bolo iba v radoch riaditeľov škôl. Obyčajný učiteľ ním nemusel byť a dokonca drvivá väčšina učiteľov nimi ani nebola. My, čo sme to zažili vieme, kto bol bezcharakterný komunista a kto nie. Nebolo to nič tajné, lebo bezcharakterní komunisti sa pravidelne stretávali na schôdzach a v robote im muselo byť umožnené ísť na tú schôdzu. Takže my sme museli robiť prácu za nich vtedy, keď ničili štát, ľudské životy, spoločnosť, morálku, tradície a prírodu našej vlasti. Ak by si musel robiť prácu za bezcharakterného komunistu a on ti to oplácal svojimi zločinmi, tak by si si veľmi dobre zapamätal, kto komanč bol a kto nie.
Druhá vec je, že učitelia povinne učili klamstvá a povinne zamlčovali komunistické zverstvá. Ale to je už iná téma...
 

 

Boratov bratranec, osobne som bol povinne súdruhovi Brežnevovi mávať mávatkom pri jeho návšteve ČSSR, rok si už nepamätám, ale asi som tú dobu zažil. Zažil som aj istého učiteľa komunistu (predsedu straníckej organizácie), ktorý na gymnáziu nútil "prúserárov" podávať mu správy o tom, čo sa deje medzi študentami - také menšie zvodky. Učiteľ aj keď nebol komunista, musel učiť podľa predstáv a nariadení všemocnej strany. Rozdiel bol iba v tom, že nemusel chodiť na členské schôdze.
 

 

Prepáč, ze sa zavesím na teba, ale chcem, aby bol tento príspevok čo najvyššie:

Vážená pani Eva Nová,

neviem, či je to Vaše skutočné meno, alebo iba pseudonym. Ak by som Váš komentár čítal na sociálnej sieti, tak si myslím, že buď ste zakomplexovaná osoba ktorá sa nevie presadiť, alebo recesistický troll.
Normálny, priemerne rozhľadený človek totižto podľa mňa nemôže z úst a klávesnice vypustiť blud typu "Učiteľ má v priemere za týždeň odučiť 27 hodín. To je denne max. 6 hodín." alebo "odučia si svojich 30 hodín".
Máte šajn, koľko práce mimo týchto vyučovacích hodín práca učiteľa obnáša? Koľko príprav, administratívy, opravovania písomiek a mnohých ďalších činností? Moja mama bola roky učiteľka (za socializmu ako praktizujúca kresťanka učiť nemohla) a viem, o čom hovorím.
Som podnikateľ a podľa Vašej logiky asi pracujem iba 3-4 hodinky denne, lebo približne toľko času venujem samotnému predmetu podnikania. Zvyšok strávim telefonovaním, mailovaním, alebo administratívou.
Uplatnime Vašu zvrátenú logiku aj na Vás samotnú: Koľko trvá napísanie takéhoto komentára? Asi 20 minút aj s kávičkou? To máme 3 komentáre za hodinu. Budeme lo-cost a za každý redakcii vyúčtujeme 15-€. Pri "učiteľskom" pracovnom čase (6 hodín denne), to máme 270-€ za deň, 1.350-€ za týždeň a minimálne 5.400-€ za mesiac. Ale Vám je sveta žiť, že? Načo som roky študoval náročný odbor na VŠ a naháňal sa 14 rokov praxi, keď som mohol takto zarábať ako "pisálek" so strednou školou?
Že to takto v skutočnosti nefunguje a urážam Vás? Ja viem, ale užite si vlastnú medicínu.
S pozdravom čitateľ Gabata
 

Nie si ani podnikatel ani ucitelka

Ucitelka robi priemerne 4 hodiny. Ucitel co robi kazdy den aspon 5 hodin je mozno par %, ucitel co robi 6 hodin kazdy den na Slovensku ani neexistuje.
Vacsina ucitelov nema ani tych 26 hodin tyzdenne.
45 minutove hodiny teda 3 hodiny denne, ale ak sa to spriemeruje na cely rok, nadbytok prazdnin je to len 2 skutocne hodiny denne, tej najjednoduchsej cinnosti - citania z kniziek a pisania na tabulu - z knizky.
Ucitelky nepotrebuju ziadnu kvalifikaci ucit mozno aj so strednym vzdelanim.

Mame psychologicke studie ze skola ako tak je v dobe videi nenormalny zbytocny prezitok.
Detom je v nej naviac umelo vyseny pocet hodin na 6, co je nezmyslene tolko uz nemozu efektivne vnimat. Preco?
No leno keby boli len 4 vyucovacie hodiny denne bolo by nad slnko jasne ze ucitelke patri len ciastocny uvazok.

Ucitelak berrie za 2 hodiny preimerne 1000 eur, najcastjei plat uciteliek je 850 eur.
Ak to preratame na 8 hodin je to 4000 eurovy plat.

Chodte za advokatom. Za 2 hodiny konzultacie Vam nauctuje 2 hodiny alebo cely den? Pritom je rca advokata ci uctovnika daleko narocnejsia na "domacu pripravu".
 

Skoly ako prezitok zrusit

ucitelky prepustit, aby mohli ist zarabat platit dane a z tych ich dani a srtom usporenych penazi na ucitelske platy dame stipendia detom (cca 300 eur kazdemu) aby mohli chodit do luxusnych restuarcii a fitnescentier a na zajazdy namiesto uciteliek. Mozu si kupit aj zaujmove kruzky ako je pocitacova grafika, alebo zaklady biologie v laboratoriu alebo hokejovy - neprofesionalny len 2 dni v tzdni nei ze rano na 5 kazdy den. 300 eur je dost to im vyda.

Tak ako je dieta doma poobede, moze byt doma aj doobedu a samo si pozerat vyucbove videa rozne a aj viackrat a podla svojho tempa. Kazde dieta by si mohlo kupit zos tipednia doucovanie ak by dacomu nerouzumelo. Na konci roku kamerovany test na 3 pokusy. Strest deti 0. Pocet deti zabitych pred skolou autom 0. Pocet chripok zo skoly a autobusu 0. Narast vdelanosti a smaostatnosti deti 300%.

Zrusme uz konecne skoly a zavedme preukazatelne kameorvane testy. Dnes deti maju znamyk neobjektiven podla kazdej uictelky ine. zavedme objektivnost do skol.
http://video.aktualne.cz/dvtv/...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

ja si nemyslím, že je táto nová forma výuky, ktorú zastávaš správna. ale okej k učiteľom- protestujú a pri tom si neuvedomujú, že ich len Matovič zneužíva na politickú kampaň. ale našťastie sa k protestom nepripojilo veľa učiteľov, takže ten štrajk je už dopredu odsúdený k neúspechu.
 

Jasné!

Ako inak. Hlavne, že súdruh predseda nezneužíva peniaze nás všetkých na korupčné podplácanie mentálne jednoduchšej časti obyvateľstva, aby ho volili. Lebo však učitelia nemajú vlastný úsudok a o situácii v školstve vedia len z druhej a tretej ruky. A preto prišiel veľký Matovič a všetkých ich zblbol. Je vidieť, že keď niekto používa praktiky šmejdov, automaticky z toho obviňuje aj všetkých ostatných.
 

 

do protestu sa zapojilo len pár škôl.. nejaké 2 percentá... takže netrep. učitelia sa nepripojili práve preto, lebo tento protest nie je o nich, ale o politike OĽaNO.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Text, že článok bol stiahnutý z dôvodu, že jeho obsah je výrazne odlišný od názorov komentárov je trochu cez čiaru. Táto veta predčila aj pôsobenie starej gardy v Sme, ktorá založila Nko.
 

 

SLOBODA SLOVA podľa denníka SME. Denník vôbec nie je zaujatý a všetky názory akceptuje v súlade s princípom základných ľudských práv a slobôd podľa zákona 460/1992 Zb. . Ešte že je to súkromný denník a nenechá si pošliapavať svoje vnútro-organizačné pokyny od pána Haščáka.
 

nevieš, tak nevrieskaj

mal by si rozmýšľať
ak si založí blog tá pomätená osoba Eva Nová a bude písať toto a ešte aj väčšie kr aviny, je to jej vec, ale KOMENTÁRE sú novinársky žáner a píšu ho novinári interní, alebo externí so zmluvou s redakciou SME
 

mal by si rozmýšľať

ak si založí blog a bude písať toto a ešte aj väčšie kr aviny, je to jej vec, ale KOMENTÁRE sú novinársky žáner a píšu ho novinári interní, alebo externí so zmluvou s redakciou SME
 

Hlupákov je ešte stále na Slovensku dosť

A prezentujú to aj verejne tu. Ak si niekto nevyskúšal prácu učiteľa, tak skutočne nevie, o čom píše. Je to až neuveriteľné, aké bludy sa šíria. Ale ja si myslím, že je to cielene na objednávku, lebo toto by normálny človek skutočne napísať nemohol a mnohí komentátori asi tiež nie. Úbohé.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre