SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kiskova remíza a daňový kontrolór Fico (Týždeň Petra Schutza) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ked uz manicka dava privelky

priestor matovicovi a vtipkuje o detektore
prehliada to najpodstatnejsie, odkial
ma premier krajinky informacie, ktore
podla pravnikov verejne nie su pristupne
a mohol nimi porusit danove tajomstvo
celkove akoby novinarom stacil
stek na otazku odkial ich ma-nech vas
to netrapi, vcas ich dostanete
 

 

Schutz predsa hovorí aj tu o zapriahnutí polície v politickom zápase a predtým predsa x-krát spomínal nezákonné získavanie informácií v tejto kauze. Sám nemôžem veriť, že sa Schutza zastávam, ale páči sa mi jeho myšlienka, aby Matovič šiel na ten svoj obľúbený detektor sám :) keď ho tak nadšene a často politicky zneužíva (pritom to vôbec nie je objektívne meradlo skutočnosti, bolo x-krát dokázané že sa dá oklamať profesionálnym luhárom ktorý si vsugeruje vlastnú "pravdu").
Schutz to zhodnotil celkom správne: Fico zneužíva svoju moc a Matovičovi sa nedá veriť ani nos medzi očami. Je spravodlivé ak obom klesnú preferencie.

Zrovnávaním emigrantov z ríše boľševikov pred r.1989 a súčasných migrantov do EU, to ale (opäť) riadne poondial. Emigranti z ČSSR utekali do nabližšej slobodnej krajiny a tam podľa tamojších zákonov požiadali o azyl, pán Schutz. Netrepali sa cez niekoľko úplne slobodných a bezpečných krajín do vytipovanej, v ktorej im dajú najvyššiu finančú podporu!
 

 

+ pre objektivitu musím ale dodať, že s pointou toho odstavca súhlasím, Štrougal a jemu podobní kumpáni čo zapríčinili smrť mnohých ľudí, mali hneď po revolúcii drepieť na väzenských pričniach
 

Dnes

spievala v opere Melánia Oláriová. Prečo?
Nikto asi netúži vidieť Štrougala v jeho veku v base. Prečo?
 

 

Tvojim myšlienkovým pochodom a najmä neobyčajným súvztiažnostiam očividne nestíham :)
tak netuším kam mieriš. Ja som napísal, že komoušskí zločinci (ktorým boli zločiny dokázané) mali bručať hneď po revolúcii, ale to predsa nevylučuje že ak sa to doteraz nestihlo, nemôžu ísť do basy v akomkoľvek veku.
Melániu Oláriovú si už nejak vybaviť neviem, ale asi to bol dobrý horor, keďže podvedomie mi pri jej mene vyvoláva zimomriavky s opačnou polaritou ako sú tie čo mám pri kvalitnej hudbe :)
 

Moja reakcia bola

podporou pre Teba.
"Nikto asi netúži vidieť Štrougala v jeho veku v base" je citované z článku. A ja sa pýtam že PREČO?
A tá Melánia O., to je z Tisíc a jedného vtipu od Kalinčiaka, najkratšia kritika.
Prepáč skratku, netušil som, že môžeš byť ročník, ktorý to nepozná.
 

 

aha, tak vďaka, aj za podporu aj objasnenie,
knihu Tisíc a jeden vtip som pravdaže pradávno za komančov čítal, boli tam dobré šlehy, ale na najkratšiu kritiku som si už nespomenul :)
 
Hodnoť

Nikto nie je neomylný

Ani komentátor. Sú to len jeho názory. Dávať rovnítko medzi Fica a Matoviča je veľmi odvážne.
Inak som zvedavý či to Vandák prežije.
 

Správna

poznámka.
 
Hodnoť

Snáď si

reportér Reflexu nemyslí, že keď na FB nastaví súkromie, že je to naozaj SÚKROMIE...
 

možno si myslí,

že každý by si mal ochraňovať svoje súkromie tým, že na FB nevycapí, čo ho napadne
 
Hodnoť

 

Kauza Strougal bola blbost. Historicke ponaucenie nie je nadradene zakladnej logike spravodlivosti. Ak je, tak je to propaganda a nie ponaucenie.
 

zakladna logika spravodlivosti

je, ze vrahovia a zlodeji maju byt odsudeni. potom z toho moze vzniknut historicke ponaucenie. takto nemame jedno ani druhe, vid kauza svidnik. ze to ma priamy vplyv na nase zivoty, vidiet, ked smer nemusi vyvijat ziadnu zmysluplnu cinnost, vacsinu preferencii si podla mojho nazoru drzi oblbovanim so spomienkami na zlaty socializmus.
Hm. Nikto asi netúži vidieť Štrougala v jeho veku v base. veru , mal tam sediet o 25 rokov mladsi.
 

 

Ale nie za takuto vykunstruovanu blbost.
 
Hodnoť

Správny krok, chybný krok

Správny podľa zdravého rozumu, chybný podľa právnického a logického výkladu ústavy. Že je naša ústava zlá a že ju nikto nedodržiava, od prezidenta, cez sudcov až po poslancov, je zrejmé.

Trojdelenie moci "pochádzajúcej od občanov" na zákonodarnú, výkonnú a súdnu sa nedá dosiahnuť v systéme politických strán, ktoré nás ovládajú (a podľa ústavy sú že vraj "oddelené od štátu", LOL).
Jediné riešenie tejto situácie a navrátenie moci občanom je posilnenie právomocí prezidenta, ktorý je občanmi priamo, dvojkolovým systémom, volený.
 
Hodnoť

Sanders zľava, Trump sprava

Podľa pôvodného znenia Ústavy USA sa prezidentom stáva kandidát, ktorý dostane najvyšší počet hlasov voliteľov. Viceprezidentom sa stáva ten, kto dostane druhý najvyšší počet.
Škoda že to zmenili a že si teraz viceprezidenta vyberá sám prezident.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre