SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozvracajú Gréci Schengen, keď nezvládajú hranicu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

stále dookola to isté, neskutočne. Samé kecy. Tak vykopnite zo schengenu krajiny ktoré nestihajú plniť svoje záväzky (Grécko) a hned bude lepšie. Ale nie, to furt len kecy, ze sa čosi zrúti a my za tto môžme
 

 

Sorry ale za toto greci fakt nemozu. Comu by pomohlo sj keby ich vsetkych zdokumentovalo? Greci aj taliani dlho kricali ze sa to neda sttihat a kazdy na nich kaslal. Az ked to zacali lifrovat dalej do rakuska a nemecka tak zrazu spozorneli. Pamet ludi je ako vzdy kratka. Kto moze za tuto krizu je predovsetkym merkelova so svojou pozvankou, nasledne vserky bruselske slniecka na cele s Junkerom a potom media ktore to pojali ako propagandu com vytvorili atmosferu ktora politikom nedovoluje prijat efektivne opatrenia. Zapad by si to mal vyzrat dovtedy kym pre vlastne dobro nepriznaju ze to bol omyl. Pretoze ich riesenie momentalne stale je take aby si nemuseli spinit ruky a snazia sa do hodit na Turecko Grecko a Macedonsko.
 

 

to je pravda. V prvopočiatku za všetku tu anarchiu môžu socialistickí slniečkári, to je pravda. Ale komoušskí Gréci medzi nich patria, kam človek pozrie tam je komouš, stalinista, marxista, oni ani inú politickú stranu hádam nemajú
 

a čo tak ich vrátiť z Grécka, a vylodiť

v Sýrskom prístave. Do krajiny odkiaľ sú. Začne sa do robiť 100% od nejakého času a prestanú chodiť.
A keď humanitné organizácie chcú, nech pomáhajú v Sýrii. V EU by mali humanitné organizácie pomáhať miestným - bezdomovcov a asociálom.

A keď niektorá krajiny chce, nech si utečencov dovezie sama zo Syrie - nech si vyberie, koho chce prijať do svojej krajiny. Nie aby si vyberali utečenci, ale krajiny/imigrační úradníci si vyberú podľa podmienok krajiny z utečencov, tých o ktorých si myslia, že by sa dokázali integrovať.
 

 

samozrejme suhlasim. Ale to nie je na grekoch aby to dohodli s Tureckom, ale na merkelovej. V súčasnosti nikoho vozit spat nemozu.
 
Hodnoť

Zmätenie pojmov.

Problémom nie je Grécko, či Turecko, alebo ochrana hraníc, problémom je politika krajín vyplácajúcich vysoké sociálne dávky a poskytujúcich sociálne výhody ekonomickým migrantom.

Kde je na to jednoduchý dôkaz, tí imigranti predsa nechcú tam kde je to bezpečné, ale tam, kde získajú zo svojho postavenie nejaké výhody.

Nadávať na Grécko je možno nejakou útechou, ale nič nerieši.

Lebo čo také asi môžu Gréci robiť, ak k nejakému ich ostrovu, a tie majú tisíce, pripláva nafukovací čln s imigrantmi a tí nielenže ten čln prepichnú, ale ešte si nakrúcajú na mobil chovanie Grékov, ktorí v zmysle medzinárodného práva sú im povinní pomôcť, čo aj urobia, a tí imigranti na pevnine udajú falošné údaje o menách, krajine pôvodu a dátume narodenia, takže ani nie je možné ich vracať, úrady totiž nevedia kam.

Ak by sme boli v podobnej situácii, že na Slovensko by prišlo státisíce "utečencov, všetci s túžbou pokračovať do tej nimi vysnívanej krajiny, tak Slovensko by v podobnej situácii inú možnosť ako konať rovnako nemalo,, snažilo by sme sa ich zbaviť rovnakým spôsobom ako Grécko, a to nech si do toho Nemecka čo ich pozvalo.

Na vine je neschopnosť domyslieť dôsledky vlastných rozhodnutí značnej časti európskych politikov a značnej časti obyvateľstva EÚ, tzv. slniečkárov,
Teda obyčajná ľudská hlúposť, za ktorú veru Gréci nemôžu.

A jedným z dôkazov tej hlúposti je aj to, že pokiaľ v nejakom článku by čo i len trocha naznačené bolo čo je základnou príčinou tej masovej ekonomickej imigrácie, tak by diskusia takmer isto nebola povolená.

Najlepšie je predsa vymývať mozgy ľudí presne takými článkami aký je aj tento, kde už ten nadpis je obyčajnou demagógiu. O nič iného niektorým jedincom totiž nejde.
 

 

samozrejme, že socializmus je zodpovedný za väčšinu spoločenských problémov. A Gréci sú v drvivej väčšine socialisti, resp. komunisti, takže sú plne zodpovední za súčasný stav
 

re: zxcvbn

No salónni pravičiari s bigotným videním sveta sú na tom rovnako.

Inak by ste nevypisovali podobné somariny, inak by ste vedeli napísať čo také by mali robiť Gréci s tými "utečencami".
A to veru neviete, viete len tárať.

To, že ste z ideologických dôvodov zaťažený na Grécko, dáva určité vysvetlenie pre Vaše konanie, ale konkrétnym riešením konkrétnych problémov to veru nie je.
 

 

ono je vždy problém ked sa idealisti stretnú s realitou. Idealista hovorí o tom ako by to malo byť (politici by nemali kradnúť, mal by byť svetový mier a pod.). Realista hovorí, ako to je (politici kradnú, preto im treba dávať čo najmenej penazí, na svete je mnoho lumpov, preto sa treba braniť). Aj v prípade utečencov socialistickí slniečkári narazili na realitu a teraz ich už len čaká trpké hladanie cesty ako si priznať, že na tých hraniciach budú musieť otrčiť hlavne pušiek ak chcú zabrániť presunu národov z chudobných a populačne mimoriadne úspešných končín našej zemegule
 

re: zxcvbn

Len frázy.

Pretože diskusné vlákno je k tomu čo by asi malo Grécko robiť a tam sa asi Vašej odpovede nedočkám.

A to pritom píšete, že si svoje povinnosti neplnia a kvôli tomu ich chcete vyhadzovať z EÚ, lenže nie ste schopný napísať ako by si tie povinnosti mohli a mali plniť.

Pokiaľ ste za to, aby strieľali na lode a potápali ich, a nikoho nezachraňovali, tak to napíšte.
Pokiaľ ste mali niečo iné na mysli, tak to napíšte. Vo vedomí, že ani nevedia kam a ako by ich mali vracať, a vo vedomí toho, že toto nie je dôsledkom greckej politiky, ale tých krajín ktoré ponúkajú ekonomickým migrantom výhody.

Podstatou celého je, že toho chcete trestať Grékov, aj keď problém vyrobili iní.
 

 

Nevoziť ich z ostrovov na pevninu. Ak sa ale chcú vrátiť odkial priplávali, tak ich tam odviesť.
Ak sa dostanú na pevninu a nepožiadajú o azyl v Grécku, tak má isť o trestný čin. Zavrieť. Ako Madari robia. Neviem, čo je na tom zložité. Tak či tak, skôr či neskôr to bude robiť celá EU. Ked ju omrzí liať miliardy Turkom (z našich daní samozrejme)
 

re: zxcvbn

A čo s nimi majú na tých ostrovoch robiť, keď ich prvou požiadavkou by bola žiadosť o azyl, kde v zmysle platných zákonov v EÚ by mohli z toho ostrova slobodne odísť a to do toho vysnívaného Nemecka.
Nie je možné každý z tých ostrovov oplotiť a vždy sa nájde niekto kto ich prepraví ďalej.

Nepochopili ste, že všetky opatrenia budú zlyhávať, pokiaľ budú niektoré krajiny EÚ svojou tzv. sociálnou politikou imigráciu podporovať.

Problém nie je v Grécku, Turecku, Macedónsku či Maďarsku. problém je v Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii a aj v Rakúsku či ďalších krajinách s podivnou politikou. kde súčasne šliapu na brzdu a plyn.
V Dánsku razantne znížili rôzne sociálne dávky a naraz o Dánsko veľký záujem nie je.
Toto je cesta, nie vyhlásenia, že každý imigrant má nárok na všetko možné. Tá imigrácia je ekonomická a ekonomické problémy sa zvyčajne riešia ekonomickými nástrojmi. Zmenou ponuky sa zmení aj dopyt.
 

 

Plne súhlasím. Ale reagovať je treba teraz, pretože komunistov v bohatých EU štátoch (hned) nezmeníme ale kvoty (najmä trvalé) sa nás dotýkajú okamžite. Preto sa treba braniť hned teraz ako sa dá, a nečakať, kým na západe pochopia, že ich socik a dávky lákajú ako šikovných ludí z chudobných krajín, tak (a najmä) parazitov.

Oplotiť ostrovy netreba, len rázne vymáhať registráciu utečencov a tých čo nevyhovujú okamžite vrátiť odkal prišli - teda to Turecka. Vysadiť ich na dobré člny pred teritoriálnymi vodami Turecka, aby mohli doplávať odkial prišli. Pevne verím, že Turci nebudú strielať na utečencov... ked ani EU nestriela
 


Najčítanejšie na SME Komentáre