SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako zareagujú na Ficove motúzy voliči? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Tú poslednú vetu snáď nemyslí autor vážne, ešte nie je po voĺbách a nádej pravice ešte žije. Alebo má SME nejaký zle vyzerajúci prieskum?-.(((
 

Myslím si, že v tomto momente

Nik nemôže vedieť, ako to nakoniec dopadne. Fico si svojim 2-týždňovým moratóriom z týchto volieb urobil akúsi čiernu skrinku.
Podľa všetkého to teraz vyzerá zhruba pol na pol a pravdepodobne rozhodnú záverečné TV debaty. A tam vidím veľký problém: Bude Fico ochotný ísť do súboja pred kamerami z jeho najväčšími a najvýrečnejšími oponentmi, napr. s Procházkom alebo Sulíkom, ktorí majú na neho pripravených milión pádnych a trefných argumentov?

A bude RTVS ochotná a schopná také niečo zorganizovať? Zatiaľ to vyzerá tak, že RTVS považuje Fica za chránený druh a podľa toho mu starostlivo vyberá pokiaľ možno čo najneschopnejších a nejneškodnejších oponentov do diskusií (napr. Figeľa alebo Bugára). A ak to tak budú robiť až do volieb, je dosť možné, že kritickým spôsobom ovplyvnia ich výsledok v jeho prospech. A potom bude na mieste otázka, či takéto voľby budú môcť byť považované za férové. Už teraz mám vážne pochybnosti. V tejto veci sa mi RTVS javí ako dosť nedôveryhodná organizácia, ktorej vedenie je jasne pod politickým vplyvom SMERu.
 

 

Ak si videl v upútavkách na RTVS zloženie diskutujúcich, tak Fico bude s Procházkom, Bugárom, Figeľom a Matovičom a v druhej várke budú Sulík, Berényi, Kolár, Frešo a ešte jeden bezvýznamný.
 

Čiže Fico sa so Sulíkom

Takže scenár RTVS sa zdá byť jasný:
1) Fico sa určite nestretne so Sulíkom, pre Fica určite nejnebezpečnejším oponentom. Jeden veľký problém RTVS vybavený. Gratulujem.
2) V diskusii, v ktorej bude Prochádzka a Matovič určite nechajú rozprávať hlavne Fica, Bugára a Figeľa a minimálne 60 % a diskusie sa Fico nebude mať čoho báť. A tých maximálne 40 % času a pravdepodobne ešte menej, čo bude rozprávať Matovič a Procházka, s pomocou moderátora nejak už pretrpia, aby sa nepovedalo, že u nás nie je demokracia.
3) Sulíka strčili k Berényimu, Kollárovi a Frešovi, pre Sulíka prakticky druhotriednych konkurentov, ktorí, na rozdiel od Sulíka, sa do parlamentu takmer určite nedostanú, takže Sulík sa tam s nimi nebude mať prakticky o čom baviť. Toto vnímam ako pokus RTVS verejne degradovať SAS a Sulíka osobne na iný, nižší level, než na akom reálne je.

Takže zosumarizované: Ak Fico pred voľbami bez výraznejšej ujmy prežije jedinú krátku, niekoľkominútovú konfrontáciu s Procházkom a Matovičom, tak to má v suchu. A o to vedeniu RTVS pravdepodobne ide. Manipulovať verejnú mienku sa dá aj takto, sofistikovane a na prvý pohľad neškodne.
 

V nadpise

Fico sa so Sulíkom nestretne
 

 

1.Fico sa nestretne Sulíka len preto, lebo SAs mala v prieskumoch až šieste preferencie v poradí, takže podľa toho ho zaradili.
2. Čas na debatu bude mať každý časovo ohraničený a meraný.
3.V tomto bode máš pravdu, ale keď debaty rozdelili na 5+5, tak to inak nešlo.
Vôbec si nemyslím, že tieto debaty rozhodnú o Ficovi, ten má voličov jasných, skôr sa bude rozhodovať o percentá a poradie pravicových strán. Neobviňuj RTVS, tam Fico nemá veľké zázemie.
 

Ja si myslím, že tie debaty budú

dôležité hlavne pre tých nerozhodnutých. Je už len týždeň do volieb a zatiaľ žiadna poriadna debata kandidátov v RTVS neprebehla. Už toto nie je celkom OK.
A aký je rozdiel medzi dôležitosťou strany ktorá má v prieskumoch okolo 7 percent a strany, ktorá má v prieskumoch okolo 5 %? Žiadny. Nebol žiadny dôvod preradiť SAS do druhej ligy k takým zúfalcom, ako Frešo a spol. Toto RTVS určite urobila zámerne a všetci vieme prečo. Predpokladám, že SAS a Sulík budú protestovať. Divil by som sa, ak by tak neurobili.
Neviem koľko zázemia má Fico v RTVS, určite sú tam aj poctiví redaktori, no Václav Mika je ich jasný nominant a neverím, že ho v tejto pre nich tak kritickej kampani naplno nevyužijú. Využijú, lebo im tečie do topánok.
 

 

Trochu sa musím poopraviť, debaty budú 3x po 6 debatujúcich a v poslednej budú piati, tí najsilnejší.
 

Fajn,

a keď na webstránke RTVS do vyhľadávacieho okienka zadám "voľby 2016" ako prvé vyhodí "Voľby do VUC 2013". Týždeň pred voľbami a oni na svojich webstránkach o nich nemajú nič, zhola nič, čo by sa dalo ľahko nájsť: A toto má byť ich verejnoprávna služba??? Výsmech.
 

 

Daj si to Google a nájdeš to, rovnako som aj ja skúšal na stránke RTVS a bez výsledku.
 

A organizovať predvolebné debaty

až tesne pred voľbami a zároveň dva týždne pred nimi zakázať zverejňovať prieskumy verejnej mienky je riadne pokytectvo. Veď jedno aj druhé ovplyvňuje rozhodovanie voličov, tak prečo zakazovať jedno z toho? A na základe čoho sa potom má volič rozhodovať, napr. či voliť nejakú stranu, ktorá je na hrane? Toto môže reálne poškodiť strany, ktorá sa potácali okolo 5 %, no momentálne možno majú už 7 %, napr. SAS. Lebo ak ľudia nebudú vedieť, že takým stranám tesne pred voľbami preferencie stúpajú, nebudú ich možno voliť, aby ich hlasy neprepadli.

No možno pôvodne dôvod toho 2-týždňového moratória bol iný. V tejto súvislosti som si spomenul na tú známu historická udalosť, keď Goebbels dal v marci 1945 zavrieť všetky kiná, aby ľudia v Nemecku radšej nemali informácie o tom, čo sa na frontoch vlastne deje. Lebo už ani jeho propaganda to nebola schopná zakryť a prekrútiť tak, aby to vnímali pozitívne.
 

 

nejaký si vyplašený, neboj sa SAs a Sulík nebudú pod 8%. To moratórium schvaĺujem, lebo prieskumy tesne pred voĺbami sa falšovali.
 

Nie som vyplašený

Akurát vidím, ako nám z férovosti týchto volieb akosi povážlivo ubúda. Aj vďaka RTVS.
 

 

Nemám taký pocit, opozícia paralelné sčitovanie ako za Mečiara robiť nemusí.
 

 

prečo?
 

Pozrel som si krátko reláciu

"Voľby 2016" z dneška a môj dojem je dosť nelichotivý.
Žitňanská, Matovič a Figeľ separovaní od Fica a čeliaci otázkam, ktoré ako keby nadiktoval niekto u Fica na Súmračnej. O čo tomu redaktorovi vlastne šlo? Čo majú dnešné voľby spoločné s tým, ako kedysi Žitňanská hlasovala za Bubeníkovú? Nič. Už ten formát, ktorý RTVS zvolila má jasný záver. Ficovi tesne pred voľbami neuškodiť.
 

Ešteže

len tie... inak je, napríklad produkcia MVK, dlhodobo neuveriteľne dôveryhodná.
 
Hodnoť

Nuž takto...

Myslím si, že to s tou zápornou reklamou preháňate...(Každá reklama je reklama, na to nezabúdajte.)Sem tam treba súpera aj v rámci možností pochváliť,obrúsite tým jeho ostrie...:-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Zdravie a zdravotníctvo je preceňované.

Budúcnosť je dôležitejšia a tá potrebuje aj zdravé ale hlavne vzdelané a vychované deti.
PS: aj chorý, či dochrámaný človek môže byť spasený.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre