SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V boji sama so sebou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Držím Ukrajincom palce

nech sa posunú ďalej od Ruska a ruských móresov, ktoré sú aj u nás hlboko zakorenené po štyridsaťročnej boľševizácii krajiny a absolútne nepochopiteľnom nežnom prístupe ku komunistom po revolúcii.
 
Hodnoť

 

Nuz, situacia na Ukrajine je tak ruzova, ze sam Juncker bol nuteny vyhlasit, ze clensto v EU Ukrajina dosiahne najskor o 20 az 25 rokov. A Minske dohody mali implementovat do konca rolu 2015, ale to by sa uz nemali naco vyhovarat.
 

 

Čo myslíš, koľko desaťročí to trvalo u nás? A to sme neboli tak prelezení ruskou rakovinou ako Ukrajina
 
Hodnoť

 

Múdrosť sama táto veta: "Korupcia a klientelizmus sú na Ukrajine všadeprítomné, ale na rozdiel od demokraticky pokročilejšieho Slovenska – sú korupčníci a zlodeji potravou polície a prokurátorov."
Ešte keby autor napísal aspoň jedného oligarchu a politika, ktorého na Ukrajine z vlastných "demokratov" zavreli. Ešte aj bývalú skorumpovanú premiérku prepustili. Takže, Ukrajina určite nie je náš vzor, je to skvelý príklad toho, ako najbohatšia republika bývalého ZSSR padla na samé dno v porovnaní s tými ostatnými, kedysi podstatne chudobnejšími. A nič im nepomohli ani Oranžová revolúcia a už vôbec nie Majdan.
 
Hodnoť

 

Situácia na Slovensku dnes mi pripomína normalizáciu 70. a 80. rokov. Pomaly sme sa dusili vo vlastnej šťave, žiadne zmeny, žiadna nádej, všetko chátralo. Okolité krajiny nás predbiehali, do Maďarska sme chodili nakupovať a do kina na moderné filmy, ktoré u nás nehrali, napríklad Hair alebo Jesus Christ Superstar. V Poľsku sa chystalo k Solidarite. O Rakúsku ani nehovoriac.

Slovensko dnes sa pomaly prepadáva, raz je tu článok, že úroveň lyžiarskych stredísk na Chopku je niekde medzi Bulharskom a Bosnou, teraz zas že onedlho nás v životnej úrovni predbehne Turecko. Najhoršie je, že tá normalizačná mentalita v nás sa nezmenila, stále platí - kto nekradne, okráda svoju rodinu.
Jediná útecha je tá Ukrajina - znamená to, že tu sused, ešte horší ako my.
 
Hodnoť

Som s Ukrajinou

Je zaujímavé vidieť že Ukrajina sa chce stať súčasťou EU a vie prečo a my tu máme bláznov.. Kotleba a spol. ktorí by sa radi primkli k Rusku či Bielorusku aby boli chudobní po všetkých stránkach.
.
Som s Ukrajinou a trochu s ňou prežívam boj za slobodu a demokraciu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre