SME
Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď duchovní znova čítajú fašistov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlava

neosvietená božou prozreteľnosťou. Alebo možno až priveľmi prefíkaná. Krajniak je nebezpečný kotol plný zmesi označovanej ako kresťanská láska. Keby mohol upaľovať na hranici, tak upaľuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z Kocúra sa stáva

Mesík. Alebo Havran ? Každopádne si už všetci postavili oltár so svojou podobizňou a klaňajú sa mu. Komunistov si nevšimli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No prinajmenšom je nad čím sa zamýšľať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

FYI

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ten článok

v skutočnosti hovorí o niečom inom. Popisuje komunizmus 80-tych rokov a omieľa tézu o "preklopení" komunistov do porevolučných pomerov. Ak to má byť "odsúdenie komunizmu", tak autor článku plače na nesprávnom hrobe. Neodhaľuje totiž dnešný komunizmus - čiže ľavicový liberalizmus, ktorý kvitne v celej západnej Európe. Takže "nihil novum sub sole" v denníku N. A zdá sa, že s ľavicovým liberalizmom koketujete aj vy. Isté je minimálne to, že ho podceňujete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Miro Miro, kedysi boli tvoje komentare topka v tunajsom priestore.
Pamatam si dokonca komentare, pri ktorych musela byt po ich uverejneni zakazana aj povodne odomknuta diskusia.
Su len dve moznosti:
1/ Zmenil sa moj postoj.
2/ Zmenil sa tvoj postoj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vzdy ked precitam kocurov komentar,

celim tej istej otazke: co tym chcel povedat? Co je to pre pana "Tisova nauka"? Vzdy som si myslel, ze Tiso bol prototypom pragmatika, ktory hladal cesty mensieho zla a lahsieho odporu a otvorene hlasal "nech aj cert karu taha, ked sa veziem". V tomto zmysle su povedzme Bugar, ktory ide do koalicie s Dankom, ci Matovic, ktory zabudol na principialny nesuhlas s Prochazkom, alebo Sulik, ktory uvita podporu Kollara naozaj dedicmi "Tisovej nauky". Ale to asi Kocur nemyslel. On asi mal na mysli tu romantizujucu predstavu o Tisovi - mucenikovi, ktora sa ujala medzi Kotlebovcami a castou katolickeho exilu. Teda predstavu, ktora so skutocnym Tisom mala malo spolocneho a nebyt toho, ze ho Benes dal obesit, ani by nevznikla. Ved kto si dnes spomenie na Emila Hachu? Ten mytus, ktorym Kocur argumentuje, doklada akurat tak jeho povrchnost. Ked chce hladat skutocne korene Kotlebovho uspechu, nech skusi porozmyslat nad tym, ci to nie je obycajna vzbura proti diktatu politickej korektnosti. Ludia, ktori volili Kotlebu na to mali dovody, s ktorymi sice nesuhlasim, ale tie dovody neboli o nic horsie, iracionalnejsie, ci nemoralnejsie, nez dovody, pre ktore ini ludia volili inych exotov - napr. Matovica ci Kollara.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečítajte si...

http://www.antikvariatik.sk/?p...
Stefan Polakovič takto nazval aj svoje rovnomenné dielo, v ktorom sumarizuje a tematizuje postoje a politicku ideologiu Jozefa Tisa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je neuveriteľné

ako sa Kotleba stáva ústrednou témou mainstreamu (do ktorého patrí aj Kocúr). Ako keby sa dejiny 6. 3. 2016 zlomili vo dvoje - na obdobie pred Kotlebovým úspechom a obdobie po ňom. A pritom o čo ide - tak ako napísal "corr" - ľuďom sa bridí politická korektnosť, ktorú tvrdo presadzujú najmä ľavicové liberálne elity (žiaľ pritrafí sa medzi nich aj zblúdený liberál, či konzervatívec) V čele tohto ťaženia sú novinári a rôzni aktivisti - homoloby, gender-idioti, slniečkári, mimovládkari a nakoniec politici. Tí podporujú tieto obskúrnosti s jediným cieľom - nech som pri moci!!! Chcem za každú cenu nejakú funkciu!!! Len aby som nemusel robiť!!! Súčasťou tejto hry je aj ponúknutie teplých miest prípadne peňazí pre všetkých vyššieuvedených na ich "aktivity" - no a ich aktivity sú zamerané práve voči takým ako je Kotleba. Ale nielen proti jemu. Obeťou týchto užitočných i.diotov sú aj bežní ľudia, ktorí jednoducho nesúhlasia s týmto vývojom. Stačí, že pomenujú veci pravými menami. Stačí, že diskutujú o problematických témach na tej "nesprávnej" strane - čiže na inej než kde sú Kocúr, Havran, Kepplová, Hvorecký, Pietruchová, Mesík, Schlesingerová, Fábryová a ďalší. Človek dostane nálepku - rasista, fašista, homofób, xenofób, extrémista - a je odpísaný a spoločensky znemožnený. Nemá sa ani ako brániť, "nálepka" hovorí za všetko, v podstate takýto človek obvinený z trestného činu (§421 - §424 TZ). Normálna diskusia (napr. o určitých obdobiach národnej histórie) je takmer nemožná a vážne spoločenské problémy (napr. Rómska kriminalita a nechuť k práci) sa bagatelizujú a neriešia, skôr naopak, samotný problém poskytuje rôznym aktivistom živobytie. A keď volič (presnejšie: 8 percent) obrazne povie: "nesúhlasíme" - tak začne taký cvrkot, ako keby sa blížil koniec sveta. Samozrejme, veď oni to vedia, Kotleba už dlhodobo má tú "správnu" nálepku a preto je vcelku jednoduché a zdanlivo logické "biť na poplach". Podľa mňa sa pomocou Bruselu domácim "elitám" podarí Kotlebovu stranu rozložiť. Myslím si, že to bude priorita domácej politiky na najbližšie obdobie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako myslíte...

http://kocur.blog.sme.sk/c/349...

Text nebol ani trochu o Marianovi Kotlebovi. Ja som mimochodom jeho vstup do parlamentu predpokladal a vo voľnom čase a zadarmo som na to upozorňoval. Rozumiem Vášmu znechuteniu, nedôvere a hnevu. A chápem aj to, že lepšie riešenie momentálne nevidíte. No dovoľujem si s vami nesúhlasiť.

Ak by som by som politik, tak by som vám ponúkol spoluprácu pri hľadaní riešení problémov, ktoré vnímate a chcete ich riešiť. Takto môžem aspoň upozornit na to, čo je podla mna dôlezité - spolupráca. Nie stavanie plotov, čierne zástavy na BBSK, antiromske hecovnie, šírenie nenávisti voči Bruselu či písanie pozdravných telegramov diktátorom... Lebo to je podla mna proti Pánu Bohu, ktorému Marian Kotleba ďakoval za volebny úspech na prvom mieste.

Majte sa pekne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kocúr,

ako viete, že som znechutený, nahnevaný a plný nedôvery? Naopak, ja neberiem politiku až tak veľmi vážne, len reagujem na článok a diskusiu. Diskutujem pod rôznymi témami, často nepolitickými. Myslím si však, že nechcete vidieť to, čo tu kričí z každej povolebnej diskusie na nete - Kotlebu posunuli do parlamentu tí, ktorí z neho vyrobili "neonacistu" - novinári a politici. On v skutočnosti vyhral a získal v každej kauze, v ktorej ho chceli znemožniť, naposledy keď mu ako jedinému županovi odobrali rozhodovanie o dotáciách na kultúrne projekty. A pritom v tejto kauze postupoval úplne legitímne. Ak chcel, aby Rómovia nestavali na cudzích pozemkoch, je to takisto úplne legitímne. Je to proti Bohu? Súkromné vlastníctvo je predsa posvätné, či nie? Ak Kotleba "šíri nenávisť" voči Bruselu, je to úplne legitímne - viď David Cameron a veľká časť verejnosti v každej krajine Európy. Písať Lukašenkovi telegram k zvoleniu je proti Bohu? To hádam nie? Nie všetko, čo sa nepáči Vám, sa musí nepáčiť iným. Dúfam, že nie ste zástancom komunistického pravidla: "my vieme lepšie, čo je pre vás dobré", či áno? Kotleba chcel upozorniť na určité problémy, všetci kompetentní ho ignorovali, tak siahol k ostentatívnym akciám. Podobne ako Oskar Dobrovodský.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lebo ...

to z vas citit. a vobec sa nemusíte za tieto emocie hanbit. rozumiem aj oskarovi dobrovodskemu a je uplne pochopitelne byt frustrovaný. david cameron je dobry príklad. inspirujte sa nim. ostentatívne reaguje napríklad aj alojz hlina, a predsa nie je fašista... toto je dobry text, cítali ste...?

https://dennikn.sk/394865/kotl...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kocúr,

neurazte sa, ale to, že vy niečo cítite, ešte neznamená, že to je tak. Ja som veriaci katolík a už z tohto dôvodu neberiem politiku dramaticky. To skôr vy máte strach - z Kotlebu. No a ja ten strach čo vy proste nemám! A to nie som jeho voličom. Vy sa - podľa mňa - ním práve príliš zaoberáte. Kotlebovi predsa nič nehrá v súčasnosti do karát - Únia ho má za fašistu a to isté platí aj o Slovensku. Vy veríte tomu, že chce zmeniť základné spoločenské pomery? Ja tomu neverím. Tie jeho konkrétne akcie, ktoré ste uviedli vy vo svojej reakcii 22:09 ja za tragédiu nepovažujem. Vysvetlil som Vám prečo. Možno sme na iných stranách barikády, ale tú barikádu nepostavil Kotleba. Stavajú ju novinári a niektorí politici. Čiastočne aj vy. Pax et bonum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

ja nie som na barikáde. ja sa s vami pokusam komunikovat. este raz opakujem: text nebol o kotlebovi ale o krestanskom univerzalizme, otvorenosti a solidarite.

viete to nie je barikada, čo bránite. to je mur, ktorý okolo seba staviate a neviete či ste dnu alebo von. a ja si myslím o to skor, že ste sa tu prihlásili ku krestanskej viere, že by ste si mali uvedomiť, že ten mur staviate aj okolo mna a ostanem tu s vami na jednej strane bez moznosti slobodneho uvažovania, pohybu či ...

a uplne rozumime, ze sa desíte z toho, že vam to neviem odobrit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kocúr

neurazte sa, ale znovu: vy sa zdráhate povedať to, čo tu je: z Kotlebu urobili neonacistu iní. A vy ste na ich strane. Či sa mýlim? Odpovedzte mi priamo. Ja to predsa neviem kategoricky povedať. Len dedukujem z vašich článkov. A naozaj neprežívam vaše úvahy a reakcie na mňa, nedesím sa. Rešpektujem postoje každého človeka, ale hájim aj svoje presvedčenie. Predpokladám, že žiaľ aj v iných otázkach by sme sa nezhodli, ale - opakujem: neberiem to dramaticky a už vôbec nie osobne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Šetrite si čas a klávesnicu

S Kocúrom sa nediskutuje. Kocúra sa obdivuje, alebo inak "ste okolo seba postavili múr".
To že tieto novodobé "elity" okolo 40 - ky bijú na poplach z Kotlebu a pritom bijú všetkých voličov v celej krajine svedčí len o ich duševnej biede. Nedokážu Kotlebových voličov odlákať od Kotlebu múdrejšími argumentami, nedokážu Kotlebove heslá z bilbordov preargumentovať. O porážke Kotlebu v diskusii v médiách už ani nehovoriac. Tam Kotlebu jednako nikto nepustí a jednako nijakí Kocúri s Kotlebom ani nepáchnu.
Pokiaľ bude pretrvávať toto bezbrehé pokrytectvo "elít" vzoru Kocúr, Kotlebovi bude stačiť jeho úbohá agenda a jednoduché heslá na bilbordoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano

mylite sa. a ja nie som v ziadnej strane. len sa snazim s vami diskutovat. nie som na nikoho strane. ak mate chut, skuste si najst co som k tomu pisal pred časom. nejdem to tu linkovat. fakt vam rozumiem. no nesuhlasim...

na uvod tu je toho celkom dost:
http://www.aomega.sk/sk/nechce...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zastancom

komunistického pravidla: "my vieme lepšie, čo je pre vás dobré" je kotleba ked zrusi schvalenu dotaciu na festival s medzinárodnou ucastou, pretoze je primitiv. az takto to treba povedat aby ste pochopili? kotleba sa chova ako sa chovali komunisti. uz to chapete?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kotleba využil svoje kompetencie župana

a nepodpísal dotáciu. Nezakázal žiadne predstavenie. Divadlo mohlo hrať čo chcelo - ale za svoje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano, dokonale.

vy ste pracovali ako funcionar v KSS? lebo presne takto oni zdovodnovali svoje zasahy do klutury, ked zakazovali nepohodlne veci. mozno mal kompetenciu nedat podpis pod schvalene peniaze pre divadlo, ale to ze to este zdovodnoval udajnou nemoralnostou a vselijakymi pseudodovodmi o nevhodnosti toho druhu kultury, tym vydal o sebe lepsie svedectvo ako keby ho pol roka skumali politicki analytici a lekari- je to primitiv, ktory uvazuje ako primitiv, a este ma tu drzost zasahovat do veci ktorym h..no rozumie. asi tak. a kedze si citam tuto zaujimavu sikusiu celu, tak este jeden postreh ktory plati asi pre dvesto iných obhajob kotlebu. pisete ze z neho media a fico urobili fasistu. to je velky omyl. oni mu pomohli nabrat perecenta ktore ziskal, svata pravda. a fico je amater, lebo presne takto spravil z kisku prezidenta. a prersne tak nahnal percenta aj matovicovi. ale to nic nemeni na fakte, ze kotleba je jednoduchy clovek, ktory oslavoval tisa- to snad hovori za vsetko. z tych akcii su nastastie videa, neda sa to popriet, neda sa popriet ako sa obliekali, takze tie kecy ludi o tom ze nevedia preco ho nazyva niekto fasistom, na to je jedina odpoved: ak nesledujete politiku dlhodobo, tak si zakusnite do jazyka aby ste sa nezosmiesnili. ok?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre