SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po Bruseli: Musíme si pomáhať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ale no

nechcime zvaliť vinu za tieto útoky na nedostatok informácií o tých zbabelcoch... Štát menom belgicko o nich vedel všetko, a aj bol informovaný o ich snahe dostať sa do sýrie. A celkom určite nebojovať tam za Asada...

Pointa je myslím v tom, že Belgicko ako také je zlyhavajúci štát, v oblasti bezpečnostnej poliky celkom určite. Je to paródia na štát v tejto oblasti. Federácia čr - sr bola selankou, oni vobec nekomunikuju, je tam 8 samostaných policajných zložiek ktoré zodpovedajú inej štátnej zložke... Proste chaos.

Turci im pomáhali, holandania, francuzi... kto ešte by mal ?

Musíme si pomahať je prázdna myšlienka, ono sa to už totiž deje... Ale aj tak výsledky všetci vidíme
 
Hodnoť

 

Jeden národ, jedna ríša, jeden vodca... teším sa na svetle zajtrajšky EU .. i keď sa mi zdá že to je stále tmavšie a temnejšie. Pán cenzor prosím nezmažte mi tento príspevok nenapísal som ho v duchu príchodu emigrantov tmavej pleti
 
Hodnoť

Skôr zlyháva polícia.

Opäť robíme tú istú chybu. Teraz je populárne kritizovať spravodajské služby, že nespolupracujú, neodovzdávajú si informácie a preto ... teroristické útoky sú úspešné.

Príbeh 1: Tri dni pred zadržaním Abdeslama, dostala belgická polícia informáciu, že v určitom byte sa nachádzajú teroristi, akciu pripravila a vykonala dosť diletantsky, keď bola prekvapená, že na jej pokus o vstup do bytu sa ozvala streľba z kalašnikovov, pričom Abdeslam sa v čase útoku v byte vôbec nenachádzal a bratia Bakraouiovci ušli po strechách. Abdeslam bol o tri dni políciou zadržaný, no bratia Bakraouiovci spáchali o týždeň po neúspešnom zadržaní bombové útoky na letisku a v metre.

Príbeh 2: Belgická i holandská spravodajská služba dostala v júli 2015 správu z tureckej strany, že zadržali jedného z bojovníkov Daeš (jedného z bratov Bakraouiovcov), pričom ho poslali lietadlom do Holandska. Holandská polícia ho nezadržala, pretože belgická polícia informáciu nevyhodnotila ako závažnú, alebo ju vyhodnotila oneskorene.

Belgická polícia mala dve šance, ako zadržať podozrivých a ráznymi krokmi sa dopátrať podstaty, ale v obidvoch prípadoch, napriek kvalitným informáciám zlyhala. Spravodajské informácie teda existovali, ale výkonná zložka ich buď podcenila, nič s nimi neurobila, alebo pri príprave a výkone zadržania páchateľov urobila primitívne chyby. Takže, tieto situácie skôr naznačujú, že analytický systém i riadiaci manažment výkonu policajných akcií nie je správne pripravený.
 

Príčiny zlyhania belgických policajtov

Pán Šátek,

sluhovia vládnej moci, či už v SR - v minulosti členovia Zboru národnej bezpečnosti a dnes tzv. policajti - a aj policajti v Belgicku, rozhodujú podľa toho, čo majú tzv. v hlavách - podľa svojho normatívneho systému, ktorý je ovplyvnený na 60 až 80% dedičnou inteligenciou, morálkou, ktorú získali v rodinnom prostredí, vzdelaním, a ideológiou, ktorá rozhoduje o charaktere štátu.

Teda belgickí policajti, či už zo servility alebo z presvedčenia, konajú podľa ideológie EÚ, kde sú chránené ľudské práva teroristov a nie ľudské práva ich obetí.
Belgickí policajti zlyhali, pretože slúžili ideológii Európskej únie a správali sa podľľa nej.

Niektoré črty ideológie EÚ.
Zničenie Európy Európska únia uskutočňuje cez nemeckú politiku islamského multikulturalizmu a presadzovanú samovraždu Európy štvorkombináciou:

- multukultarizmu – marxizmu dneška - Európskej únie s tyraniou lživej politickej korektnosti, homosexuálnou agendou a deštrukciou stáročiami vytvorených európskych hodnôt a rodiny,

- presadzovania nízkej plodnosti pôvodných autochtónnych európskych (aj slovenských) žien s fertilitou 1,3 a vysokej plodnosti miliónov európskych moslimiek s fertilitou 4,0 až 6,0 detí v Európe,

- šírenia ideológie totality európskeho „multikultúrneho“ komunizmu (komunistického fašizmu - komufašizmu), podporujúceho prienik islamskej totality do Európy,

- vedomého vytvorenia tzv. kultúrneho kotla, v ktorom sa majú variť asi jednu generáciu stámilióny Európanov so stratou osobnej, rodinnej, klanovej, regionálnej, národnej a štátnej identity spolu s zatiaľ asi dvadsiatimi miliónov európskych moslimov, žijúcich v Európe už tri až štyri generácie a miliónmi prisťahovalcov z Afriky a Stredného východu, plodenými až v 60% v inbrídingu už asi 1 000 rokov v priamych príbuzenských pokrvných vzťahoch bratranec - sesternica (Sennels, N., 2014).

Ak niektorí súčasní tzv. policajti zo SR hodnotia zásah belgických policajtov, tak ho hodnotia v prvom rade z pozície bývalých príslušníkov Zboru národnej bezpečnosti alebo ŠtB, ktorí tak ako Vy, prisahali:

Služobná prísaha (pozn. prísaha mala od roku 1948 po November 1989 rôzne nepodstatné mutácie).

Ja, občan Československej socialistickej republiky, prisahám, že budem vždy čestným, statočným, disciplinovaným príslušníkom Zboru národnej bezpečnosti, budem prísne zachvávať a strážiť služobné a štátne tajomstvo a bezpodmienečne plniť uložené mi povinnosti a rozkazy svojich veliteľov a nadriadených.
Prisahám, že budem do posledného dychu verný a oddaný Československej republike, jej ľudu, socialistickému zriadeniu a jej zákonom, prezidentovi republiky a vláde.
Prisahám, že budem brániť vždy a všade, mužne a neochvejne, nešetriac svoju krv a život, bezpečnosť štátu, bezpečnosť všetkých jeho občanov, socialistické zriadenie a revolučné vymoženosti pracujúceho ľudu, vedeného robotníckou triedou k socializmu.
Ak poruším slávnostnú prísahu, nech ma postihne tvrdý trest zákona, obecná nenávisť a opovrhnutie pracujúceho ľudu.
TAK PRISAHÁM.

A potom na jar 1990 asi 100 bývalých členov ZNB okresu Nitra stálo predo mnou (ako predsedom VPN v okrese Nitra) v pozore a prisahali vernosť novej ČSSR a neskôr ČSFR.
Všetci bez akýchkoľvek morálnych zábran porušili prísahu vernosti komunistickému režimu a začali slúžiť novým pánom.
Lebo... charakter nepustí a sluha zostáva sluhom.

A teraz skúste ešte raz hodnotiť zásah neschopných belgických policajtov proti islamistom na základe toho, čo som napísal vyššie.

Ivan Mačura
 
Hodnoť

 

jeden clanok:
Prepustili Tureckom ohlaseneho teroristu 14.jula.

druhy clanok:
Aj v inom state vedeli, ze teroristi mali v byte plan toho letiska, ale nikde sa to nezverejnilo.

treti clanok:
Po utokoch klesli akcie. Zverejnili by mozne nebezpecenstvo aj keby o nom vedeli dopredu, ze je jednym z moznych v ich plane?

stvrty clanok:
Lekar z nemocnice vypoveda o pokyne pripravit nemocnice v tejto oblasti. V kolkych oblastiach take pokyny dostali?
"Doktor rýchlej záchrannej služby vo Francúzsku zvanej SAMU hovorí, že ich nemocnica bola 2 mesiace pred novembrovými útokmi v 2015 požiadaná na pripravenie sa na podobné situácie a možný teroristický útok. Francúzske bezpečnostné zložky vedeli o tzv. teroristickom útoku z minulého roku v divadle Bataclan v Paríži a na iných lokalitách.
Moderátor: “... čo to znamená? Oni vedeli a varovali vás ohľadne streľby?”
Dr. Pierre Carli: “... bolo to považované za úplne vierohodnú hypotézu. Jasne nás vyzvali pripraviť sa na tento druh situácie. A my sme sa pripravovali, dlhé mesiace. Vedeli sme, že budú potenciálne obete streľby, a potreba zasiahnuť na viacerých miestach ... .”
http://www.dailymotion.com/vid...

piaty clanok:
Vraj sa stratila informacia, lebo jeden policajt ju zabudol povedat:
„Bohužel můj tým udělal chybu,“ uvedl velitel Yves Bogaerts. „Jeden kolega zapomněl předat informaci,” dodal.

Tomuto absolutne neverim, ze ju zabudol nahlasit. Ovela menej dolezite informacie si nedovoli nepodat bezny pracovnik, ked nadriadeny ich povazuje za dolezite. A uz vobec nie pri zvysenej bezpecnosti po teroristickych utokoch. Toto na toho pracovnika hodili ako vyhovorku. Bezne sa to tak robi, ked su prikazy opacne - toto nehlaste a nasledne sa to zhodi na pracovnika, ze to nenahlasil.

siesty clanok:
Mozneho teroristu nezadrzali ani po tom, co ho na policii nahlasila aj vlastna sestra ako nebezpecneho:
"Ovšem Faycal Cheffou nebyl belgickým úřadům neznámý. Už v roce 2014 přišla na policii jeho sestra a strážcům zákona řekla, že je znepokojená, jelikož se její bratr chystá prchnout do Sýrie, ale „čeká na správný čas“. Cheffoua nahlásil dokonce i bruselský starosta Yvan Mayeur, a to několikrát! Ten na policii příšel s tím, že je nebezpečný a měl by být zadržen.

Podle něj se totiž pokoušel verbovat a radikalizovat migranty v Bruselu. Ovšem starostova stížnost k ničemu nebyla a až v září loňského roku soud konečně vydal příkaz, který Cheffouovi zakazoval přiblížit se k běžencům."
--------------------------------- ----------

Z tychto vsetkych informacii dohromady nevyplyva neschopnost, ale ze niekomu tento stav teroristickych utokov vyhovuje. Mozme sa len domyslat preco.
Jednou z moznosti je umoznenie zaviest take opatrenia v tychto statoch /Europe/ s ktorymi by obyvatelia bez strachu z teroristickych utokov nesuhlasili. Pod strachom s nimi mozu nielen suhlasit, ale este ich aj vitat ako dobry napad.
Tymi opatreniami mozu byt:
1. zakaz drzania zbrani
2. OSN: Bio ID pre vsetkych
http://www.infovojna.sk/osn-bi...
Uz teraz sa to propaguje ako vynikajuci napad kontroly a co negativne by to mohlo priniest, nad tym sa ludia nezamyslaju, lebo ani neveria, ze by to bolo naozaj mozne. No vdaka hrozbe terorizmu by to uz slo. Staci len, aby sa ludia este viac bali teroristickych utokov a stale je ich este na taky strach malo a budu suhlasit, v strachu aj vitat to.
Teroristicke utoky preto mozu v tomto plane vyhovovat. Kto by im potom naozaj chcel zabranit?

"Ktore by sme mohli ziskat dobrovolnou alebo nedobrovolnou vymenou za nase sukromie." Pri rozsirenom terorizme by sa dala zdovodnit aj nedobrovolna.
 
Hodnoť

Pri takom nekompetentnom riadení?

Väčšina tajných služieb je úplne nekompetentná. Ich hlavná náplň
je diskreditovať tajnými hrami opozíciu a oponentov a obchodovať s informáciami hospodárskej kriminality.
A podľa toho je aj renovované ich personálne obsadenie.
Možno má pán Šátek pravdu, ale keby nedajbože sa stal teroristický útok na Slovensku,
tak by sme dopadli čo sa týka SIS a polície úplne rovnako.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre