SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Striedanie otcov národa: Prichádza cyklón (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Na cyklón sú riešenia, výchova voliča

Bohužiaľ prichádza nový alfasamec. Po alfasamcoch Mečiarovi a Ficovi sa pôvodní Mečiarovoliči a neskôr Ficovoliči a ich potomkovia presunú k alfasamcovi Mariánkovi. Už Fico iba kope ako zdochýňajúci kôň. A že pri tom stiahne aj Sieť a Híd, no nemali byť slepí a hluchí. Mariánko totiž prináša jednoduché, rýchle a pre nich ľúbivé riešenia pre ľudí milujúcich vodcu. Keď si spomeniem na Fica tuším v roku 2001 tak jeho riešenia boli extrémistickejšie ako terajšie Kotlebove. Žiadne prídavky nad 3 deti, spravodlivé potrestanie extrémistických cigánov, právo a spravodlivosť pre pracujúcich atď. Zasieval vždy iba nenávisť. A nový alfasamec ich pritiahne ako muchy na med, aj keď jeho "riešenia" sú nereálne. Pozor na oligarchov v pozadí, už ho zavetrili a začnú okolo neho tanečky. To že vyhrá nasledujúce voľby je skoro isté, ak mu nezačnú "štandardné" strany vyrážať zbrane skutočným riešením začlenenia cigánov, zdravotníctva, školstva a prehnitej justície. Prvé ale musia zmeniť paternelistický zákon o prokuratúre a zmeniť ju na štátne zastupiteľstvá. Ale myslím, že je to utópia aby zmenili svoju "zlodejskú" podstatu.
Riešením pre budúcnosť je začať konečne vychovávať voličov k zodpovednosti a vylepšiť demokraciu. Už sa opakujem mnohokrát.
1. Zaviesť cenzus - zodpovední voliči, dobrí hospodári, musia niečo obetovať zo svojho majetku za prístup k voľbám. Budúcnosť je dosť cenná na to, aby o nej rozhodovali nezodpovední populistami ovplyvniteľní ľudia. Na začiatok stačí jednoduchý postup. Každý volič dostane pred voľbami od štátu do vrecka 20€. Pri vstupe do volebnej miestnosti musí zaplatiť cenzus, poplatok za prístup k voľbám vo výške 20€. Tieto vyzbierané peniaze sa použijú na financovanie politických strán na ďalšie obdobie. Nič viac nedostanú. Ak sa im to bude máliť musia zvýšiť cenzus. Uvidíte ako to pomôže oddeliť kúkoľ od pšenice.
2. Znížiť kvórum do parlamentu na 1 kreslo. To je demokratické. Funguje to tak aj v Holandsku, čiže žiadna novinka. A to že sa pár pomýlencov dostane do parlamentu demokraciu neohrozí, práve naopak. Parlament nemá byť o valci pre oligarchov v pozadí ale o diskusii k dobrým zákonom pre ľudí. Aj vo vede sa extrémisticky uletené teórie častokrát stanú uznávanými. Priemerní ľudia neposúvajú ľudstvo vpred.
3. Zvýšiť poplatok politických strán na vstup do volebného "boja" na 100tis.€. Politika sa v dnešnej dobe namiesto súboja ideí stala vyprázdneným bojom o korytá. Tak nech si priplatia.
4. Zvýšiť kvórum na prijatie zákona na 55%. Stačí tak málo, aby sa začal obrodný proces zodpovedného vládnutia, zodpovednej exekutívy Všetky tieto opatrenia sa dajú zaviesť jednoducho a bezbolestne (okrem 4 kde je potrebná zmena ústavy).
A predsa to nikto z politikov nepodporí. Možno Matovič. Ak urobí Žitnianska tri veci, zrušenie paternality v prokuratúre, zavedenie okamžitého zrušenia sudcovskej "licencie" za procesnú chybu a vylúčenie firiem zo schránkovým pozadím z verejného obstarávania tak urobí pre Slovensko viac ako všetci "štandardisti" dokopy.
 
Hodnoť

Dala by sa vylepšiť demokracia.

Najdôležitejšie opatrenie je štíhly štát, dane pod 10% určených pre vojakov, policajtov a sudcov, zrušiť odvody.
Nebude čo kradnúť a prerozdeľovať. Nebudeme potrebovať otcov národa, o svoj blahobyt sa postaráme sami.
 

re: KOP

Návrh na zrušenie odvodov je návrhom na zrušenie starobných a invalidných dôchodkov, návrhom na plné platby v zdravotníctve a zrušením podpory v nezamestnanosti.

Poctivé by bolo ak by ste nedávali návrh na zrušenie odvodov bez toho aby ste súčasne nedávali návrh zohľadňujúci dôsledky toho čo požadujete.

Lenže na toto asi odvahu nenájdete...

P.S.: Ktorou rozvojovou krajinou ste sa to inšpirovali?
 

 

Čau
v ktore krajne má bývalý politik taký majetok jak Mečiarovci a ešte aby toho nebolo
málo tak aj vrahov anmenstoval. Jeho voliči a poslanci (Jariabok) sú základnom
socialistov.V korunkach mu nehnuteľnosti mali cenu skromných 500 mil.
Kedy a jak na to ten bulo 1.zarobil .
 

re: Zlodej z Bagdadu ? Nee, z Topoľčan

Nechápem.
Čo z napísaného má súvis s vláknom diskusie?
 

 

Iba že sa čudujes prečo ľudia nechcú platiť odvody.
Keď akože väčšina ich neprestajne rozkráda .
 

re: Zlodej z Bagdadu ? Nee, z Topoľčan

1. Väčšina odvodov sa nerozkráda.
Iste, rozkradne sa toho dosť, ale to tvrdenie o väčšine je chybné.
Pokiaľ niekedy dáte chybnú informáciu, tak potom aj pri nejakej správnej informácii, bude táto považovaná za menej dôveryhodnú.

2. Ľudia by neradi platili aj za predpokladu, že by sa tam nič nerozkradlo.
 

Inšpiroval som sa rozvojovými krajinami:

Švajčiarsko (nemajú zdravotný odvod), Singapur, Hongkong, USA pred WW1 (nízke dane).
 

re: KOP

Nabudúce skúste google.

Stačí napísať do vyhľadávača zdravotné+poistenie+vo+Švajčiarsku a máte presvedčivý dôkaz, že tárate.
Zdravotné poistenie je povinné a pokiaľ sa to volá inak, tak stále sú to povinné odvody. A ani Singapur nie je tým najlepším príkladom, pozrite http://www.i-health.sk/128_sin...

Systém zdravotného poistenia je prakticky všade vo vyspelých krajinách a jediným rozdielom môže byť akurát rozsah v akom je to poistenie povinné.
Kde z historických dôvodov je výhodnejšie pre spoločnosť mať povinné poistenie, lebo zamedzí, resp. obmedzí sa systém "čierneho pasažiera" v zdravotníctve.

Podobne je to aj v systém dôchodkového poistenia, pokiaľ by bolo také poistenie dobrovoľné, tak značná časť ľudí sa nepoistí a keďže im ostane volebné právo, tak v prípade ak nebudú mať zdroje pre prežitie na dôchodku si nájdu populistického táraja, ktorý im pomôže okradnúť tých čo si na dôchodok šetrili.

Vaše návrhy v tom najlepšom sa dajú označiť za naivné. Aj keď sú v podstate len hlúpe.
 
Hodnoť

račkujúci fašista z bb

nikdy nebude "otcom národa",podobne ako neboli "otcom národa" ani zločinec mečiar,komunista fico a železničiar dzurinda bol len akýmsi strýkom národa,dobrým a zároveň zlým.a ešte sme tu mali jedného "gazdu" ktorý chcel byť "otcom",avšak svojou debilitou sa predčasne odpísal u celého národa,čo je však dnes už len veľké plus,pretože sa vyfarbil ako páv.
"tatíček" t.g.m. masaryk a m.r.štefánik boli skutočnými otcami národa.všetko ostatné po nich boli len zločinci a kriminálnici,česť výnimkám.
a prečo vlastne nutne hľadáme ďalšieho "otca národa"?načo by nám mal byť-aby nám ukazoval smer,odhaľoval "nepriateľov" a vravel ako nám je len dobre?skutočná realita každodenného života v krajine pod tatrami nám odhaľuje viacej ako prázdne slová "otcov,matiek,strýkom a neviem ešte koho" národa.

pripravený pre belize-pripravený na útek!!!
 

 

otcov národa hľadajú všetci, čo nevedia nájsť ani sami seba. Národ, ktorého národným hrdinom je zbojník, zbojníctvo akceptuje nielen v politike, ale najmä vo vlastnom zrkadle. Preto sme tam kde sme a nepohneme sa dalej, pokiaľ budú žiť voliči s vypláchnutými socialistickými mozgami, vopred predposratí a konformní. Slovensko je len obraz Slovákov, nič viac.
 

presne!

pripravený pre belize-pripravený na útek!!!
 
Hodnoť

hmm

aki otcovia naroda?? obycajny zlodeji,priam kriminalnici,ktory pre svoj prospech obetuju prospech 5 milionov obcanov..a k tymto zlodejom sa nabaluju tupci,ktori v realnom zivote by stali vo fronte na Urade prace - vzor Kolesik,Blaha a im podobny
a lenivy a nevedomi volici si takuto haved volia zaposlancov a potom v krcme vykrikuju,ze su male penzie,vsetko je drahe..atd - zial potom trpia aj ti,co volili s rozumom a nie kvoli falosnemu "vseobjimajucemu" usmevu raz do roka na cirkuse MDZ
 

 

My sl´m, že v tom slovnom spojení (otec národa) je priam evidentne cítiť úvodzovky a irónia z článku priam kričí.
 

 

ironia mozno,ale taky stbak Meciar sa kludne nechal takto ospevovat
 

 

Myslím na ironický obsah článku, kde som si myslel, že ste ho nepochopili. O "oteckovi" Močiarovi je to samozrejme pravda
 

re: ess

Nepíšte o nevedomých, teda aspoň do doby kým nebudete dodržiavať pravidlá slovenského pravopisu.
Takto totiž je to potom aj o Vás.
 

re Klamm

ale no - aky hnidopich je z teba..a co keby si dal ciarku medzi "doby" a "kym" ..hm??
 
Hodnoť

narod uz neexistuje,

provinciu karpatská dolina zaludnuju obyvatelia / občania / ovčania podla príjmu, (ne)samostatnosti myslenia a existencie, kreativity, IQ, znalosti jazykov, vzdelanosti a aj morálnosti. Elita bud emigrovala, alebo je poväčšine apolitická. Prevládajúci pocit je frustrácia zo seba samého. To si ale vedome malokto prizná, na vine sú okolnosti, politici, USA, EU, židia, kozmopolitici, bratislavská kaviareň a aj politicky systém.... Zjav menom Kotleba (Hitler, Lenin, Stalin, Tiso, Musolini, atd) je archetyp (produkt kolektívneho podvedomia) luzerov a ich frustrácie, nielen na Slovensku a nielen teraz. Ale aj mäkšia forma ako Meciar & Fico ma rovnaké korene.

Zhodou stastnych okolnosti je tu (este stale) EU, € a sloboda...
 

Veľmi prosím

definuj mi jasne, neutrálne a poctivo pojem elita Slovenska. Nemusia to byť všetci nutne slováci. Prosím súčasnú elitu, nezaujate, chladnou hlavou.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre