SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Exekučná kríza a obrázok o štáte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

K rozumným zmenám prispievajú ajnovinári

"Na zmenu, ktorá musí byť paradigmatická", sa nájde politická vôľa, ak k tomu prispejú aj novinári. No podporou rozumnej spolupráce vlády i opozície, nie podporou vyhľadávania a prehlbovania konfliktov, nie podporou polarizácie spoločnosti.
 
Hodnoť

K rozumným zmenám prispejú i novinári

Áno, " na zmenu, ktorá musí byť paradigmatická", sa nájde aj politická vôľa, ak k tomu prispejú aj novinári. Ak podporia rozumnú spoluprácu vlády a opozície, namiesto vyhľadávania a prehlbovania ich vzájomných konfliktov, namiesto podpory polarizácie spoločnosti.
 

Text je zopakovaný,

lebo prvý príspevok sa dlho neobjavil ( akoby nebol odoslaný).
 
Hodnoť

Netreba nič vymýšľať

ani chrániť dlžníkov, ani chrániť veriteľov. V minulosti to fungovalo - väzenie pre dlžníkov. Budeš tam zatvorený, kým nezaplatíš. Žiadne exekúcie ani zákony o bankrotoch netreba. Nebolo by lepšie takto riešiť dlhy Váhostavu, namiesto zložitého oddlžovania? Firma má predsa konateľa a akcionárov...
 

 

Podľa článku I Dodatkového protokolu č. 4 z roku 1963 k Európskemu dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd nemožno nikoho pozbaviť slobody pre neschopnosť splniť zmluvný záväzok.
Takže pokiaľ je Slovensko členom Rady Európy (dúfam, že nemusím vysvetľovať, že je to niečo úplne iné ako Európska únia), platí u nás zákaz väzenia pre dlžníkov, ktorý má ako medzinárodná zmluva prednosť pred našimi zákonmi.
 

 

aaa.... ehm... z coho to akoze clovek ma zaplatit, ked hnije v base a nema moznost peniaze zarobit?
 
Hodnoť

Ma ten Schutz pravdu

O tom, ze vo vlakoch v niektorych regionoch som sa dozvedel potom, co tam Kotleba poslal hliadky a o tom, ze je problem s exekuciami som sa dozvedel od Kollara. Ti "standardni" politici akoby si za to mohli sami, ze tu maju nesystemove strany.
 
Hodnoť

K tomu paškvilu

Súčasný zákon o konkurze a reštrukturalizácii vznikol pokiaľ ma pamäť neklame za Lipšica.
A tvorila ho pre potreby Slovenska jedna advokátska kancelária (A&O), ak si dobre spomínam za prachy.
Zákon slúži potrebám tých, ktorí majú aspoň nejaký majetok, chuť, vôľu a aj prostriedky zbaviť sa dlhov niekoľkonásobne prevyšujúcich ich vlastný majetok. V tomto zmysle nie je paškvil, je to trochu komplikovaná procedúra, ale funguje.
Nedá sa zákonu vyčítať (ani ho označovať za paškvil) len preto, že neslúži sockám, ktoré nemajú nič okrem desiatok dlhov v nebankovkách na 100 % ročné úroky. Na týchto ľudí je zákon totiž krátky, a ani pre nich žiadny existovať nemôže.
Schutz by mohol aspoň načrtnúť, ako si predstavuje konkrétne riešenie niečoho, čo by nebolo "paškvilom".
 
Hodnoť

 

"Nemala by preto byť problém novela, ktorá zruší povinnosť konkurzu pred samotným oddlžením, čo by mali byť pre dlžníka alternatívy, nie postupnosť krokov."
Čiže niekto mi dlží desaťtisíc eur, ďalším ľuďom napríklad ďalších stotisíc eur, tento dlžník dá návrh na oddlženie, majetok čo má mu zostane (keďže žiadny konkurz nebude), a súd povie že nikomu nič nedlží? To by bola fakt radosť vymáhať voči niekomu dlh, absolvovať pár rokov súdne konanie, zaplatiť súdne poplatky, čakať, potom dlžník príde s týmto "nie paškvilom" a pal do ... nedostanete nič? To bude aká vymožiteľnosť práva, zahraniční investori sa k nám len pohrnú...
 
Hodnoť

 

zákon vznikal za pani žitňanskej a platí už 10 rokov počas ktorých bola ona aj ministerkou :)
 
Hodnoť

Právnici ničia naše životy!

Každým prijatím nového zákona, novely či nejakej zákonnej zmeny je do nášho života vsádzaná i ďalšia a ďalšia nášľapná mína v podobe nejasného znenia, rôznych trikov a právnických kľučiek. Dnes už i tí najsvedomitejší absolútne stratili prehľad. Naštudovať tisíce strán paragrafov a odkazov na iné paragrafy už nieje v ľudských silách.
V rokoch 1990-93 sme si mohli už vtedy celkom slušný Augiášovský chliev upratať, ale nie dostali ku kormidlu ambiciózny idioti a ti to začali komplikovať viac a viac. Došlo to až tak ďaleko, že náš federatívny štát rozdelili de facto nezákonne http://www.*****/novinky/domaci/3959-pokud-je- to-pravda-nastane-sok-rozdeleni-csf r-v-roce-1992-je-zrejme-neplatne Ak by to bolo tak veľa vecí by sa vyriešilo samo pretože všeto čo bolo vyrobené po tomto termíne by bolo nezákonné!
 
Hodnoť

Ak by sa právnici všetkých možných

verzií umiestnili na ohraničenom území, kde by museli okrádať/pomáhať si/ sami seba, bola by to strašná masakra.
 
Hodnoť

Mať dlh v tejto krajine je horiše

ako pomaly niekoho zabiť.....a nerobme si ilúzie, že tento kšeft s dlžobou nevytvorili a neriadia bývalí štebáci - ide o komplexný formát, od vytváranie dlhu, predaja dlhu a získavania majetku z dlžoby. Všetko sa legálne preperie do reálnych = ctených peňazí a následne tieto peniaze sú ešte raz preprané v pôžičkových spoločnostiach - radosť žiť !
Ak do toho zarátame, že sociálny štát = štát živoriacich, sociálna klíma je na bode mrazu.
Ak je niekto prekvapení tým, že vznikla kotlebova strana, nechsa v tejto chvíli už nediví.
Problém Slovenska je v tom, že vo vysokosofistikovanej forme vznikla skupina ľudí, ktorá si podelila sféry vplyvu - tesne po prevrate v novembri 1989...a navonok vypustili mafiu, aby sa krajina bála, kým oni pokojne pracovali na rozparcelovaní štátu pre svoje potreby......plody ich práce zbierame dodnes. no.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre