SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Posledné pekné biele dni (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

1 + 1 = 2

Všetci veľmi dobre vieme kde je pes zakopaný. Ak jedného dňa začne legitímne zvolená vláda skutočne odstraňovať problémy občanov a štátu a samozrejme prestane tupo sľubovať a arogantne kradnúť, kotleby nebudú mať čo ponúknuť a stanú sa pre spoločnosť nezaujímavými
 

Suhlas...

Len mi je zahadou preco to ti co by to mali vidiet nevidia ?
 

 

lebo peniaze
 
Hodnoť

To video

kde nájdem?
 
Hodnoť

o čom je tento komentár?

Buď si zvolíme prístup podľa amerického alebo podľa nemeckého vzoru.
.
Teda, buď budeme rešpektovať takmer absolútnu slobodu slova, necháme propagovať fašizmus ale nebudeme brániť ani tomu, aby niekto fašistov označoval fašistami. Teda necháme spoločnosť, aby sa slobodou prejavu vyrovnala s tými, ktorí šíria nenávistné prejavy. Právne zakročíme až pri bezprostrednej výzve na spáchanie násilia. Ako v Amerike.
.
Alebo zvolíme nemecký koncept militantnej demokracie a budeme trestať samotné šírenie fašistických myšlienok a fašistické strany rušiť. Zatiaľ máme v legislatíve nemecký model - a ani sa to tak skoro nezmení, pretože sme súčasťou európskeho priestoru, kde máme záväzky, aby sme taký model mali.
.
Takže, keď Kotlebova strana splnila podmienky na to, aby bola zrušená, treba ju zrušiť. Ak členovia šírili fašizmus, propagovali hnutia smerujúce k potláčaniu práv iných a/alebo popierali genocídu, treba ich individuálne trestne stíhať. Jednoducho, treba naplniť literu práva.
.
Naozaj nerozumiem výzve autora, že ich zakazovať netreba. Ak sme si raz zvolili taký model, tak ho treba napĺňať. Ak to je fašistická strana, tak ju treba organizačne rozložiť, aby tým spoločnosť prejavila svoj postoj, že tu fašistické strany nechce. Je to zákonom predvídaná možnosť, ako sa spoločnosť s tým vie právne vysporiadať. A ak sme (máme byť) právny štát, tak to právo treba napĺňať.
.
Takisto nesúhlasím s autorom v tom, že by fašisti nemali mať slobodu prejavu alebo združovania. Nie, majú ju mať. Ale len v rámci zákona. Môžu si pochodovať mestom a žiadať poriadok a čistotu. Ale ak zákonný rámec prekročia, a oni ho vždy raz prekročia, lebo im nejde len o poriadok a čistotu, ale o fašistickú spoločnosť, tak majú príslušné orgány jednoznačne zakročiť.
.
Len toto by sme mali žiadať, aby nami platené orgány konali tak, ako keby sme žili v právnom štáte. Ak tak budú konať, tak sa s akoukoľvek fašistickou stranou vysporiadame.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Na komunizmus máme rovnaký meter ako na fašizmus. Ľavicový extrémizmus, ktorý smeruje k potláčaniu práv iných je rovnako zakázaný ako pravicový extrémizmus, ktorý smeruje k potláčaniu práv iných.
.
Ak Komunistická strana Slovenska prekročí hranice stanovené zákonom, bude to u nej rovnaký dôvod na zrušenie.
 
Hodnoť

 

HM autor co navrhujes-myslim konkretne?
 
Hodnoť

 

Kedy sa oslavuje Deň víťazstva nad boľševizmom?
 
Hodnoť

Neschopnosť zodpovedných -

politikov i štátnych orgánov.

Neverím tomu, že komentátor si svoj článok po napísaní aj prečítal, ale najmä sa nad ním aj zamyslel.

Celý komentár jasne dokazuje, ako ľudia v svojich názoroch vajatajú medzi slabosťou súčasnej spoločnosti a najmä politickej elity a štátnych orgánov a medzi utopickou predstavou o spoločnosti, ktorá chce a vie si urobiť v štáte poriadok.

Na jednej strane autor tvrdí, že "nemá zmysel zakázať" neofašistickú stranu, lebo z nej urobíme martýrov a dokonca nemá zmysel zakazovať a stíhať extrémistické názory, lebo štátne orgány len plávajú po povrchu a veľké ryby - ideológov - nedokážu usvedčiť. Autor sa však nezaoberá tým prečo tomu tak je, kto zato môže a čo treba napraviť, ale uteká sa k utópii "dostatočne silnej spoločnosti" (?), ktorá je schopná "vytýčiť mantinely názorové či zákonné a následne ich aj vymáhať" (?). Je jasné, že utekáme od presného pomenovania problému ale aj tých, ktorí sú za tento stav už teraz, zodpovední.

Po prvé, ak si všetci neurobíme poriadok v svojich hlavách o názoroch na extrémizmus až radikálny nacionalizmus, pokiaľ nepochopíme chyby a nedostatky politikov a štátnych orgánov pri ich riešení, teda skôr neriešení a len strašení, tak po druhé, nikdy nemôžme žiadať práve od tých "zodpovedných", aby s tým začali skutočne niečo robiť, veď dostatok síl a prostriedkov - polícia, prokuratúra, spravodajské služby, trestnoprávne normy, súdnictvo - tu na Slovensku máme, len treba trvať na tom, aby si začali robiť svoju prácu, teda to, začo sú platení.

Žiadna "iná", dostatočne silná spoločnosť tu na Slovensko nepríde, aby za "nás" urobila s extrémizmom a neofašizmom poriadok.

PS : nerozumiem tej neschopnosti a neodbornosti polície pri dokazovaní porušovania zákonov, keď nás tu minister vnútra R. Kaliňák a prezident PZ T. Gašpar už roky kŕmia predstavou, aká je polícia v svojej práci superúspešná !
 

 

Presne tak. Ja len dúfam, že momentálne ticho znamená, že ticho konajú svoju prácu. Dúfam, že si všimli aj to, že Kotlebovci plánujú zakladať, resp. už aj založili aj vlastné ozbrojené zbory (domobranu), na čo chcú dokonca využiť príspevok od štátu za voľby.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre