SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Harabin a slepá dáma ľahkých mravov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tych 47 sudcov budu na obraz koalicnym poslancom, ktori si ch vyberaju a vdaka jednemu volebnemu obvodu ich vyber sa zuzuje na pohlad vztyceneho palca. Ved si treba pozriet, koho parlament posiela na ustavny sud. Len zmenou volebneho systemu je mozne tieto "praktiky" obmedzit ci zamedzit, no i to uz nemusi stacit.
 
Hodnoť

chudacisko,vyzera to skor na utesenu

sebaprojekciu, nez bryzganie
co dokazuje aj vypisovanie gp
o pokuse o vrazdu skrz luster
zdravotna dovolenka na neurcitu
dobu je prepotrebna
 
Hodnoť

Skvelé zdôvodnenie rozsudku

Že vraj chýba subjektívne zavinenie.
Takže, ak to nebolo subjektívne, čo Harabin povedal, tak to muselo byť objektívne. Súd teda rozsudkom určil, že Bajánková je objektívne chudera.
 

 

Sorry, Švecová, nie Bajánková. Teda dovtedy, kým to Harabin nepovie aj o Bajánkovej...
 
Hodnoť

Krásny titulok.

To bude asi preto, lebo jeho ctihodnosť má tááááákú širokú dušu, na tak veľkú plochu sa viac ujmy zmestí. No a Kaliňák má malú dušičku, čo ak táto vláda skončí... K rozhodnutiu súdu len toľko: Súd uznal, že Harabin má pravdu.
 
Hodnoť

 

Keď som dnes videl tie dnešné výroky bradatého, ušatého a zjavne psychicky už nenormálneho Harabína, napadlo ma, že jeho karikatúra by bola vystižným logom slovenského súdnictva. Drzosť, hlúposť, arogancia, nespravodlivosť a skorumpovanosť sa nedá lepšie opísať, ako pohĺadom na Harabína v týchto dňoch.
 
Hodnoť

Chory stat a politicky analfabeti

Len v chorom state moze pred verejnostou a s podporou sudov beztrestne urazat Tzv. vysoko kvalifikovany sudca nie osoby ale organy statu. Za tych 23 rokov sa vred nezahojil ale sa rozsiril a ohrozuje zivot statu. A co na to organy statu? Co na to prezident ? Co na to parlament? Co na to vlada? a co obcan? dokedy si necha tento stat pluvat do ksictu od jedincov, ktori su vyzbrojeni imunitou, ktoru nema nijaky politik na svete, nijaky sudca, nijaky poverenec ludom ? Na co cakate politici? A ste vy naozaj politici, ked nerozumiete statnemu organizmu, jeho zdraviu, ked neriesite nic okrem HDP a statistiky o nezamestnanosti?. Prebudte sa a konajte nieco pre tento ubohy lud, ktory caka na spasu od extremistov, ktori namiesto ludom poverenych na spravu statu vedia ludom pomahat a slubit lepsi zivot.
SOS SOS SOS,,,,,,,,,,,............,,,,,,,,,,..........a dost!!!
 
Hodnoť

Tzv. "harabínov" je v súdnictve viac.

Nespochybňujem Harabínov "vklad" do nechutného obrazu slovenského súdnictva, no treba poznamenať, že on tento stav nenaštartoval, on ho len zveľaďoval a zosobnil, takže s jeho odchodom z vodcovstva sa táto éra súdnictva neskončí. Tento záver potvrdzuje fakt, že nie Harabín rozhodoval o tom, či bude za výroky disciplinárne potrestaný, ale bol to disciplinárny senát Najvyššieho súdu SR, ktorý v konaní sudcu Š. Harabína nezistil "subjektívnu stránku" priestupku, čiže chýbalo mu jeho zavinenie, ako psychický vzťah k následku jeho konania (úmysel či nedbanlivosť).

Vyšetrovateľská prax ma naučila, že ten, kto oprie svoje tvrdenie o chýbajúcu subjektívnu stránku, či už trestného činu alebo priestupku, vo väčšine prípadov hľadá a nakoniec aj nachádza povestnú slamku pre topiaceho sa. Právne sa dá zdôvodniť všetko, ale fakticky interpretácia a aplikácia práva boli účelovo zneužité a elementárna ľudská spravodlivosť a slušnosť dostala na frak. Zhnusenie obyčajných ľudí nad takýmto postupom sudcov sa bude len zvyšovať.
 
Hodnoť

Každopádne

toto rozhodnutie ukázalo jednu vec. Sudcovia sú Bohom vyvolený,ktorý môžu všetko a nič sa im za to nestane ! Ešte stále v tejto Džamahírii existujú rovný a rovnejší !
 
Hodnoť

Fakt som čakal ako dopadne rozhodnutie.

Z rozhodnutia je jasné, že prerastenie harabiniznmu v súdnictve tak rýchlo neskončí. Zhnusenie ľudí zo súdnictva ostane ešte veľmi dlho, aj keď Harabin otrčí kopytá. Presne tak ako písal p. Šátek. Takýto ľudia ako Harabín tu stále boli, len Harabín aroganciu súdnej moci a svojvôle dotiahol do dokonalosti. A jeho ľudia na disciplinárnom senáte ich rozhodnutím to len dokazujú. Keby na Harabína toto povedala Švecová, tak od nej vysúdi aspoň 150 tis. €. A rozhodli by o tom presne taký arogantný sudcovia a všetko kamaráti Harabina. Je to odporné a je mi z toho zle.
 
Hodnoť

Zase

sa ukázalo, že právnici vďaka svojej neomylnosti, by sa mali venovať praxi hlavne v justícii ... nie spriadať svoje neprehľadné spriatelené prepojenia s justíciou či realizovať právnické šachy vo vládnych mocenských štruktúrach ... kde nepatria ... :)
 
Hodnoť

Harabin je ješitný pomstychtivý šašo

ktorý v súdnictve už dávno nemá čo robiť. S jeho svojráznym charakterom a chápaním sudcovskej úlohy tam v skutočnosti asi nikdy nemal čo robiť. To, že sa tam medzi sudcov dostal a že sa medzi nimi dostal tak vysoko a ďaleko, je len vďaka prehnitosti pomerov v súdnictve za čias Mečiara, aj po ňom.

Koľko že mu to ešte chýba do toho jeho švajčiarskeho dôchodku?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre