Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

EÚ je lídrom v boji proti klimatickej zmene (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bohužiaľ, dnešný odborníci na klimatické zmeny nemajú ani potuchy o príčinách klimatických zmien a preto dohoda z Paríža nebude mať žiaden vplyv na priebeh klimatických zmien.
Obchodovanie z emisiami je iba dobrý biznis pre politikov ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami. Vďaka vyšším teplotám sa do atmosféry odparí viacej vody. Vodná para má 10000 krát väčší skleníkový efekt ako CO2. Ak existuje skleníkový efekt, je to vďaka vodnej pare a nie kvôli CO2. Z vodnú paru sa nedá obchodovať tak ako z CO2 a preto všetci odborníci na klimatické zmeny a hlavne politici ignorujú vplyv vodnej pary na skleníkový efekt.
hlavnou príčinou klimatických zmien sú družice a kozmický odpad ktorý sa nachádza na obežných dráhach okolo Zeme. Gravitačná sila, ktorá drží družice a kozmický odpad na obežných dráhach chýba pri držaní atmosféry a preto je atmosféra tenšia a redšia. Cez tenšiu a redšiu atmosféru dopadne na zemský povrch viacej slnečného žiarenia čo je hlavná príčina klimatických zmien.
Stacionárne družice sú zodpovedné za nerovnomerné stúpanie hladín morí.
Voda sa medzi morami prelieva podobne ako v spojitých nádobách. V oblasti kde dôjde k poklesu atmosférického tlaku, kladina vody stúpne. Pri poklese atmosférického tlaku o 1hPa stúpne hladina mora o 1 cm. Ak sa voda z roztopených ľadovcov neroztečie rovnomerne do všetkých morí a oceánov, ktoré majú spoločnú hladinu, znamená to, že v oblastiach kde hladina mora stúpa rýchlejšie muselo dôjsť k trvalému poklesu atmosférického tlaku. Za trvalý pokles atmosférického tlaku a následné trvalé stúpnutie hladiny mora sú zodpovedné stacionárne družice. Všetky najviacej ohrozované ostrovy sa nachádzajú v blízkosti rovníka nad ktorými sú rozmiestnené stacionárne družice.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre