SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako som sa stala anekdotou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Szatmáry.

Priznám sa že ma Váš článok trochu pobavil. Pobavil preto, lebo na otázku ktorú článok kladie existuje ľahká a pomerne jednoznačná odpoveď.
Zaujímavosťou je, že som navlas podobnú situáciu zažil na vlastnej koži avšak trochu v opačnom garde.
.
Pred časom som mi isté košické kníhkupectvo ( nemenujem preto, lebo to už bolo dosť dávno) odmietlo predávať knihu ktorú predtým veľmi úspešne predávalo.
( išlo o túto knihu https://www.aha-antikvariat.sk...
Mesačne predávali asi 50 výtlačkov čo iste nebolo zlé. Až raz mi prišiel list o ukončení spolupráce s odmietnutím ju predávať z dôvodu negatívneho ohlasu čitateľov. Mimochodom z dôvodu negatívneho ohlasu tých čitateľov ktorých sa kriticky dotýkala.
Publikácia prinášala fakty, mená, dátumy, miesta. Takže nešlo o nejaký konšpiratívny blábol. Avšak napadla prax istej profesijnej skupiny, ktorá sa snažila zabrániť šíriť istý druh zdôrazňujem pravdivých informácií.
No nech. Stáva sa. Mimochodom náklad 4000 kusov som celý vypredal aj bez nich.
.
A tak som sa vybral do kníhkupectiev v Martine kde sa odohral dej a anonymne som sa spýtal predavačky v prvom kníhkupectve, že či niekto nebol negatívne lobovať proti predaju knihy. Odpoveď pobavila:
" Áno boli tu doktori z nemocnice. A tvrdili že to čo je v knihe nie je pravda, že sú to výmysly a aby sme tú knihu nepredávali" .
A predávate ju?
" áno.. však je demokracia:)))
.
Skúsim teraz odpovedať na otázku z článku z článku:
"Čo s kíhkupectvami ktoré majú na pultoch lži a ohavnosti?"
Ale skúsim aj inak:
Čo s kníhkupectvami ktoré majú na pultoch pravdu?
Asi to isté: Nechať ich na pokoji a skúsiť sa zamyslieť nad dôvodmi prečo knihy vznikajú:
Vari by ste chceli zakázať Martinusu predávať "Protokoly sionistických mudrcov? " To snáď nie p. Szatmáry.
.
Avšak prečo vznikajú také knihy ako tie sionistické protokoly? Je to jednoduché. Sú odpoveďou na stav spoločnosti a jej charakter.
.
Čo si asi predstavuje jednoduchý človek pod pojmom židovstvo a jej vládu? Asi úplne zdemoralizovanú spoločnosť ktorá nie je schopná riešiť problémy k prospechu všetkých. A to "židovstvo" je trochu zástupný problém aj keď to trošku zjednodušujem.
Avšak ako to zmeniť p. Szatmáry?
Nuž je to jednoduché.
Stačí nechať voľnosť pravde. Začnem preto pri novinároch.
Nesnažiť sa prekrúcať pravdu v mene prospechu nejakej spoločenskej skupiny . Nesnažiť sa umlčať ľudí ktorý prichádzajú s tvrdeniami ktoré tnú do živého ale snažiť sa im iba oponovať faktami ak sa domnievate že nejde o pravdu.
Iba láska k pravde, slobode a spravodlivosti vylieči spoločnosť aj z viery v rôzne konšpiračné teórie, nacionalizmus, rasizmus a pod.
Ale to v stave dlhotrvajúcej hlbokej biedy slovenských " mienkotvorných médií" vrátane SME s moderovanými diskusiami očakávať nemožno.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre