SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak Kaliňák ostane, bude to zlý signál pre verejnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Nuz, ked si pozrieme toto :
https://www.youtube.com/watch?...
je Vam jasne, kto stoji na strane prava ?
 

 

nie, kto?
 

 

Clanok bol o extremistovi a o Kalinakovi, context je jasny.
 
Hodnoť

 

Ja si myslím, že novým ministrom vnútra SR by sa mal stať poslanec Bláha (Smer), pretože rozpráva 2x tak rýchlo ako Kaliňák. Je to dôležité lebo teraz, keď Slovensko prevezme predsedníctvo EÚ, bude potrebné povedať veľmi veľa - čo čert nechcel - práve o oblasti bezpečnosti jednotlivých krajín. Heslom dňa preto bude-čím rýchlejšie tým lepšie, aby celý svet videl, že Slovensko na to má, abo co bazzzzmek.
 

 

poslanec s Číž (KSSmer) rozprava este rychlejsie :-)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Fašisticko-komunistický Pakt

oprava ..Marian/Robo-via
 

 

Uhm uhm takže len do 23.9.1939
A čo tak 30.9.1938 keď bola podpísaná Mníchovská dohoda Chamberlainom, Daladierom, Mussolinim a Hitlerom, nebol toto náhodou ten zlomový bod keď sa ČSR politici aj obyčajní ľudia odvrátili od západu a začali veriť skôr Moskve?
Tá vaša Molotov-Ribentrop mantra je smiešna, už v 1934 malo napr. Poľsko uzatvorený pakt o neútočení Piludski-Hitler. Pamätný je tento poľský výrok po tom čo kvôli tejto zvluvr vypovedali zmluvu o ochrane národnostných menšín, ale aj Versailskú zmluvu (je to v češtine nechce sa mi to na phone prekladať, ale veľmi doporučujem druhú polku poslednej vety. Tu sa plne naplnilo príslovie kto druhému jamu kope, sám do nej spadne)
Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa... Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.
 

a čo tým ako chcete povedať?

To že Poľsko malo pakt o neútočení s Nemeckom nejako ospravedlňuje zločinný pakt Molotov - Ribbentrop či čo? Poľsko si delilo Sovietsky zväz spolu s Nemeckom alebo to bolo opačne? a nezačnite točiť nezmysly o tom že zo strany ZSSR išlo o obranný pakt voči Poľsku, ZSSR sa na Poľsko dívalo optikou, že ide o anomáliu, ktorá nemá čo hľadať na mape Európy a túto optiku začal oficiálne raziť aj Hitler potom čo mu Poliaci odopreli spoločné ťaženie na ZSSR. A paktom Molotov - Ribbentrop sa stanovili nové hranice Nemecka a ZSSR ktoré viedli práve územím Poľska ktoré malo prestať existovať, pretože si to tak vo svojich chorých hlavičkách vymysleli vodca s generalissimom. Takže prestaňte s týmito trápnymi pokusmi o zľahčovanie faktu že 2. svetová začala v tandeme Nazi Nemecko a ZSSR. A nie, záber pár ČS dedín na pohraničí Poliakmi naozaj nie je to isté ako anihilácia celého Poľského štátu a následné vyvraždenie miliónov jeho obyvteľov nemcami a sovietmi nasledujúcimi a uplatňujúcimi svoje choré ideológie podľa ktorých určití ľudia nemali právo na život.
 

 

Vojna samozrejme nevznikla v tandeme a bolo to ďaleko skôr než v 1939 dokonca skôr než 1934 aj keď vtedy si ešte poliaci mysleli, že ich nemci berú vážne a rozdelia si Československo medzi Nemecko Poľsko a Maďarsko. Vy naozaj nevidíte ďalej než za 1939. To že svet veľmi neprotestoval v 1939 keď napochodovali sovieti do Poľska bolo spôsobené aj tým, že sa zastavili viac menej na Curzonovej línii o ktorej nemáte ani šajn a pôvodne vytyčovala hranicu medzi Poľskom a Sovietskym zväzom po 1. sv. vojne a ktorá bola stanovená ako hranica aj po 1945, len ju nejak Poľsko nerešpektovalo a vojensky zabralo časť Ukrajiny, Bieloruska, pobaltských štátov, jednoducho v tej dobe poliaci neboli o nič lepší než sovieti.
 

vojensky zabralo????

a čo takto Tuchačevského skvelé a úspešné ťaženie na Poľsko to úmyselne zamlčiavate? vojna nevypukla v 1939? no asi je zbytočné ďalej niečo riešiť....

Poľsko bolo zradené Západom a zničené nemeckými nacistami a sovietskymi boľševikmi v tandeme. 4i sa Vám to páči či nie. A nezmení to ani Vaša snaha o zľahčovanie či ospravedlňovanie účasti sovietov na tomto hnusnom zločine poukazovaním na agresivitu poliakov.
 

 

Československo zaniklo, ale nie r.1939, vtedy to bolo iba dočasné. Definitívne zaniklo r.1992, takže to naozaj nebol životaschopný štát. Celá Versailleská zmluva bol jeden tragický omyl, ktorého dôsledkom bol Hitler, 2.svetová vojna ako taká spolu s jej následkom - výchdná Európa zaplavená boľševizmom - ktorým trpíme dodnes a ešte dlho zrejme budeme.
 

Zaniklo aj Uhorsko, takze to tiez nebol

zivotaschopny stat.
Pravda, prezilo tisicrocie vsetkeho mozneho, ale krk mu zlomila nespratnost a nevystatost jednej jeho zlozky, ktora si ho cely uzurpovala a ignorovala prava ostatnych narodov. A doteraz nebola schopna sebareflexie a uvedomit si, ze co sa stalo, bolo logickym vysledkom jej cinov. Radsej sa doteraz vala v opiovom opare pocitu ukrivdenosti.
Versailleska zmluva bola omyl iba z pohladu tychto luzerov. Mala svoje chyby, ale stala na zaciatku cesty k najdlhsiemu obdobiu mieru na tomto kontinente hadam od prichodu cromagnoncov.
Poliaci, podobna fajta, sa uz tiez videli v obnovenom Polsku od Baltu po Cierne more, ktore si vydobyju od svojich odvekych vychodnych rivalov "spat". Ale im nedoslo, ze Nemci ich nikdy nebudu mat za rovnocennych partnerov, a pouziju iba ako jednorazovu vreckovku.
 
Hodnoť

Nemôe odísť z jednoduchého

dôvodu. Bolo by to priznanie a následne by sa celá zločinecká organizácia začala sypať. Preto pekne vydrží a nastanú represie podobné Mečiarovým - šikany, akčné päťky, vyhľadávanie protislovenskej činnosti to je len jedna možnosť. Ďalšie sú menej chutné, ale vieme, že Kaliňák sa ich neštíti použiť. Odvolávanie nepohodlných vyšetrovateľov, zametanie zločinov, podplácanie a korupcia na najvyšších miestach.
Takže odstúpenie Kaliňáka je rovnako pradvepodobné ako odsúdenie Slot zato, že stále jazdí ožratý.
 

 

Je pravda, že opozícii sa ho nepodarí odvolať, ale Kaliňák má svoje dni zrátané. Do konca tohto roka odstúpi. Je dosť možné, že už teraz za neho hľadajú náhradu, ktorá ale vôbec nemusí byť lepšia.
 
Hodnoť

 

Snaha o odvolanie ministra vnútra, Robertka Kalinaka je bohapustou sabotazou predsedníctva SR EU. Kedze minister vnútra je ústrednou postavou bezpečnosti nielen celej krajiny, ale v nadchádzajúcom období predsedníctva, je pre budúcnosť EU nesmierne dôležité pokračovať v nasadenom úsilí bez akejkolvek zmeny! Podpora ministra vnútra sa očakáva aj od prezidenta SR, Andrejka Kisku, vážených osobnosti SR, i Europy. Je v záujme celého sveta aby EU napredovala tak ako doteraz, zjednocovanim, prosperitou, mierovým posolstvom a humannym myslením.
Preto je v záujme celého sveta, aby vážený minister vnútra SR, Robert Kalinaka zotrval na svojom poste a snahy o navýšenie predsedníctva a tým aj celého sveta boli odsúdené, opovrhnutiahodne a od jej aktérov sa bude očakávať vzdanie sa všetkých verejných funkcií, odchod z verejneho života a zvyšné životné chvíle prežiť v kláštoroch na úpätí tibetských hôr.
S pozdravom,
Štandardná európska socialistická internacionála!
Štandardi všetkýc krajín, spojte sa!
 

:)

konečne nám to niekto polopate vysvetlil. Aj tak som zvedavý, čo na to Matovič..?
 

matovič nemá v rukách

žiadnu páku - definitívne roschodne hlavná štátna radkyňa silikonová mariška
 
Hodnoť

 

No pockat,a kto bude potom okrem birmovaneho tliachat tie uzasne vtipy na predvolebnych sabatoch.To si ich volici nezasluzia.
 
Hodnoť

 

Kolesík by ho mohol nahradiť. to je taký dedinský fešáčisko. babkám by sa mohol páčiť či ?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre