Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo ak dôjde k Brexitu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Návrat pred EÚ nik nechce?

Naozaj? Pred Úniou tu bol EHS. Sme si istí, že ho naspäť nikto nechce?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie, návrat k EHS nechcem

EHS - štáty s vlastnou menou, bez schengenského priestoru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To nechcem ani ja. Treba si vybrať to najlepšie z oboch svetov - voľný obchod, spoločnú menu a otvorené vnútorné hranice, a zároveň hospodáriť každý za svoje a bez bruselskej byrokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to co ty chces je take bluznenie... volny obchod vzdy nakoniec speje aj k spolocnym normam atd...spolocna mena zasa vedie k spolocnej menovej politike tj. jedna centralna banka atd...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zlato bolo vždy spoločnou menou a nepotrebovalo na to centrálnu banku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, ak nevznikne USE s centrálnou vládou ako v USA, radšej celý ten cirkus na kolečkách zrušme. Nápad s eurom bol dobrý, ale bez centrálneho ministerstva financií je menová únia cesta do pekla. Vidíme to, máme PIGGS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevznikne USE s centrálnou vládou

a to, čo sa deje je cesta terminálna.

Pretože pre EU členov by to značilo byť koloniami nejakej byrokratickej vlády (takej ako mám teraz - a bude podľa murfyho zákonov - len horšia) a to nikto nechce.

Europské krajiny nemájú tradíciu v akceptovani koloniálnej vlády s otrokmi.


To, čo vznika je koloniálna vláda.


A aj u nás sa prejavuje normálny vzdor k EU nadvláde.

My sme boli koloniou 1000 rokov, a aj to čo niekto volá Slovenský štát bola len kolónia hitlerovského fašistického Nemecka,

preto zmenu, že ideme ku kolonializmu vidíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovensko vzhľadom na svoju veľkosť nemá inú možnosť, len sa k niekomu pripojiť.Predtým to bol sojuz, teraz nemci. To len Sulík vo svojej megalomanskej obmedzenosti si môže myslieť, že nás potrebujú, aby sme rozhodovali o eurovale. O eurovale malo rozhodovať federálne ministerstvo financií. Možno by sa ani nepotrebovalo rozhodovať, lebo by nedovolilo takú nezodpovednú politiku nemeckých a francúzskych bankárov, ktorej výsledkom sú PIGGS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chcem Spojené štáty európske - Imperium Romanum Novum - nazvite to ako chcete.

Jeden štát, jeden prezident, jeden senát, jeden najvyšší súd, jeden právny systém, jeden daňový systém, jeden jazyk - je mi jedno aký, hoci po lotyšsky, len nech je jeden, jeden vzdelávací systém, jedny peniaze, jedno občianstvo, jedna armáda, jedny reálne strážené hranice, vnútri hraníc voľný pohyb všetkého.

S Britániou či bez nej. Radšej s Britániou, ale očividne odchádzajú ... škoda. Nebolo by od veci zobrať časom Ukrajinu.

Lenže na túto vec sa přizdisráči v europarlamente, eurokomisii nikdy nezmôžu, takže sa Únia nevyhnutne rozpadne. Rozpadne sa neschopnosťou politických elít vidieť za roh a pracovať k veľkým cieľom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby sa to aj stalo,

štáty sa nikam neodsťahujú, po čase budú musieť znovu vymyslieť niečo iné. Európa je stále zostane Európou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sa bohužiaľ rozpadne, zaniknú všetky orgány aj inštitúcie, skôr alebo neskôr. Štáty sa začnú hádať o peniaze, ktoré vložili do spoločného rozpočtu, budú sa sporiť o vplyv a priazeň USA, Ruska apod. Rusko rozohrá svoju hru a pohltí opäť bývalé štáty Varšavskej zmluvy, alebo ich priamo vojensky obsadí. Veľké štáty budú viesť proti sebe vojnu ako v I. svetovej a my budeme strieľať a zomierať zas v zákopoch. Načo to všetko bolo ... Nemôže byť únia, nemôžu byť spojené štáty európske ani nič podobné, lebo to odporuje ľudskej prirodzenosti, tak ako komunizmus odporuje ľudskej chamtivosti a závisti... žiaľ, aj naše deti budú zomierať v tejto novej svetovej vojne. To bude voja severu proti moslimskému juhu a na konci bude nevyhnutne svetový chalifát. Dobrú noc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a to som si myslel, že som pesimista ... uč ma majstre!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:Filozof

Ja s Durim hore suhlasim. Prisiel som z konferencie v Zline, hned som sa balil a zobral som mamcu na koncert Il Divo do Krakowa. Po navrate som siel na ACDC do Londyna. Nasa firmicka sa uchadza o tender v Chorvatsku, ktory uz nesmie zlyhat pre korupciu a sme povazovani za spravnu volbu ako "firma z EU". Cestujeme, telefonujeme, platime, pracujeme v okolitych krajinach a je to normalne!
.
Co mna stve je, ze neviem rucit v Cechach na hypoteke (lebo tam nemam prijem). Ak som v zahranici, neviem vyuzit klasicke zdravotnicke sluzby, lebo si tam neplatim zdravotnu poistovnu, ... aj mne chyba uzsia integracia v ramci EU a nebluznim o svojstojnosti ako Sulik. V Krakowe som pocul Holandanov, v Londyne Cechov a sam som hrdy Slovak a milujem moju krajinu, ludi a nasu prirodu a vzdy ju reprezentujem najlepsie ako viem. No som aj Europan a takto ma v zahranici beru (doveruju mojej banke, mene a obcianstvu). Uz nie som len Slovak, ale som Slovensky Europan.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem, čo si o sebe myslíš

ja si o tebe myslím, že si idiot
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre