SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ešte nikdy nenachytali ministra s takto stiahnutými nohavicami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Ešte jedna možnosť

Baštrnák postavil Bonaparte ako čiernu stavbu iba vďaka tomu, že sa vedenie Smeru stalo jeho tichými spoločníkmi.
Potom sa Baštrnák stal "príliš bohatým", tak ho agent Kočner nahovoril na super zárobok 2 mil euro z jeho bytov. Pribrzdený podvodníček sa chytil a následne sa stal predmetom vyšetrovania.
Samozrejme mu okamžite mu títo "kamaráti čo ho do toho namočili" prišli pomáhať, aby ho nezavreli. Samozrejme za protislužby - postupný presun majetku na Kaliho so Strapatým, a nezabudnime, že aj Kočner sa dostal k bytu v Bonaparte.
A záver - keď Bašternáka vycucajú tak ho slávnostne zavrú .....
 

 

Kedze organizovany zlocin, korupcia a klientelizmus nebol nikdy tak blizko premierovy tejto krajiny, je cas na demisiu celej vlady a nastup uradnickej az do predcasnych volieb.
Inak budeme asi prvou krajinou predsedajucou EU, ktora ma premiera mafiana a zlocinca.
Taka hanba!
 

 

sorry....premierovi...vcasna autocenzura je niekedy uzitocna
 

Ten

ypsilon si tam mohol kludne ponechat,k Ficovi presne pasuje :)
 

 

Organizovaný zločin už bol tak blízko premiérovi v histórii tejto krajiny. V čase premiéra Vladimíra Mečiara. Vtedy to však neboli korupcia, daňové podvody a ich krytie, ale vraždy a únosy. Preto si to hneď nedávame do súvislosti - iný typ zločinov.

Je len symptomatické, že Mečiar a Fico sú dvaja najdlhšie vládnúci premiéri Slovenskej republiky. Čo sme to len my za ľudia, že si takýchto volíme...
 

 

No my sme takí ľudia, že minimálne polovica z nás, keby mala takú príležitosť či ako minister, či ako nejaký vyšší štátny úradník, určite by to isté robili, možno i terajších prekonali.
Nuž a preto ich nemáme problém znovu a znovu voliť, a znovu a znovu im tie špinavosti tolerovať.
 

 

Keď nič iné, tak aspoň závisť by nás mala naladiť proti nim. Ale my ich obdivujeme - Kaliňák je pekný vysoký čierny, Fico je zas ochranca chudobných a na MDŽ povie šteklivý vtip. Hlúposť víťazí nad závisťou.
 

Ktože to

dobabral krajinu vedome na takú úroveň ? ... každé vlády kradli a kradú ale, ... jedine vlády právnikov robili a robia iba to ... :)
 
Hodnoť

 

Keby z tých všetkých otázok, ktoré nad týmto príbehom visia vo vzduchu, bola hoci len jediná, na ktorú Kaliňák nevie dať hodnovernú odpoveď, v normálne fungujúcej demokracii by to bol dostatočný dôvod na jeho odstúpenie. Keďže z doterajšieho priebehu kauzy vyplýva, že ten pán o ničom podobnom ani len neuvažuje, vypovedá to o jedinom, o tom, že tu sa nejedná o politika ale o arogantného gaunera, čo rovnako platí aj o všetkých tých, ktorí mu držia chrbát a pričiňujú sa tým o postupnú zmenu krajiny na bezprávny policajný štát.
 

Prítomnosť kompletnej špičky Smeru

v kauze je explicitným dôkazom že Smer je v skutočnosti skupina mafiánskeho typu. Podľa môjho názoru je toto typické pre politické strany na Slovensku vôbec spočíva v tom podstata partokratickej spoločnosti. Nie nadarmo tzv štandardné politické strany neustále zdôrazňjujú že jedine ony sú tie pravé na spravovanie spoločnosti a zúrivo sa bránia predstave zloženia parlamentu z nezávislých osobností. Mali by po chlebe. Motáme sa stále dookola v područí mafiánskej chobotnice politikov.
 

 

Je potrebné rad-radom konečne začať brať na zodpovednosť všetkých zločincov z bývalej komunistcikej tajnej služby ŠtB a to predovšetkým :
- gen.A.Lorenc ,ktorý je funkčne - bývalý feder.šef ŠtB - a právne preukatzatelne zodpovedný za strelbu po spoluobčanoch za prekročenie našej hranice s AT a D
- fedre.premier ČSSR Lubomir Štrogal a prísplšný MV-a Kincl a ďalší ale aj premier SSR P.Colotka MVa Š.lazar


Pokial nebudú bývalí kompetentní riadne potrestaní za taketo najbrutalnejšie zločiny ,tak sa nemožeme čudovať,že ich potomkovia resp. známi /naviac v pozícii vlad.činitelov / v súčasnosti - bez strachu z adekvat. postihu - páchajú do očí bijúcu ek trest..činnosť
 
Hodnoť

Kaliňák

sa nebojí straty kresla, on sa bojí straty politického krytia. Viete si predstaviť, že by na ozaj v tomto štáte fungovala spravodlivosť? Ja nie.
 

Kaliňál je len viditeľná časť chobotnice

za ním sa v skutočnosti skrýva rozsiahla zločinecká sieť, ktorá musí padnút, lebo okrem polície už ovláda prokuratúru (spolužiak bol nevydarený pokus Fica mať páku - nevyšlo) a teraz aj podstatnú časť súdnictva
 

 

Toto sa malo zdoraznuje. Kalinak nie je radovym ministrom ako boli napr priekopnici nastenkoveho tendra z SNS. Kalinak je absolutnou zarukou toho, ze ziadnemu "nasmu cloveku" sa na Slovensku nemoze nic stat. Ak by padol, lahko by sa mohli zacat plnit vaznice a padat statne tunely. A kedze netrestatelna korupcia a rozkradanie verejneho majetku vyvolenymi su zakladnymi principmi fungovania Slovenska ako statu, pad Kalinaka by bol zaciatkom padu celeho tohto obludneho systemu.
 
Hodnoť

 

Nemám rád SMER a Kaliňáka, nikdy nebudem ich voličom. Ale napriek tomu si myslím, že to všetko okolo Kaliňáka môže byť nejaká konštrukcia, nejaká spravodajská hra. No sám Kaliňák, ak by mal dosť odvahy a bol taký frajer ako sa tvári, by to celé mohol v pohode zrušiť. Stačilo by, ak by zverejnil všetky relevantné dokumenty o histórii svojho majetku. Veď ak je taká čistá ako hovorí, koho bude trápiť, že okašľaľ štát na daniach či odvodoch povolenými účtovnými operáciami. Keď už nič iné, trestné to nie.
A keďže to pán Kaliňák nerobí, sú už len dve možnosti - alebo toto zverejnenie odkladá na takticky vhodnejší okamih - aby čo najviac strápnil opozíciu - podobne ako Matovič strápnil Fica a Kaliňáka. Alebo druhá možnosť - skutočne je niečo zhnité v štáte Slovenskom.
Neviem, čo je pravda, ale bol som rád, aby pán Kaliňák prestal strápňovať a diskreditovať Slovenskú republiku a vyšiel s farbou čím skôr na verejnosť.
 

 

Jedno je isté. Klamal. A veľakrát v prípade týchto záležitostí.
Akú dôveru má mať minister, ak jeho bežnou činnosťou je klamanie občanom?
 

"

Jánoš, bývalý spolustraník za Smer, sociálna buržoázia, ho volal balkánsky cigáň. Asi vedel prečo.
 

 

Tento umiernený prístup by platil možno tak pred mesiacom. Dnes už skôr vyzerá ako klasická ruská dymovnica - vyzerá to ako ryba, smrdí to ako ryba, ale nikto nemá dôkazy, že to nie je USA...

Kaliňák klamal.

Ten koktail informácií potom, má len zmiasť verejnosť, aby si zasa povedala to známe - ná, šak aj tak šeci kradnú, nechajme to tak...
 

:D

Ak text zacina vetou nie som volicom/ nemam rad tak dalej ani citat netreba... Cisty troll
 

 

:) ak tým myslíš internetový troll ala platený diskutér, tak to isto nie som. Len na rozdiel od Vás uvažujem. Ešte stále môže byť pravdou, že Kaliňák má pravdu v tejto konkrétnej veci a to celé je hra ako ho zdiskreditovať. Neverím, že to tak je, t.j., že je v tomto nevinný, ale možné to je. Poviem aj dôvod prečo si myslím, že je možno v tomto nevinný. V skutočnosti sa tu jedná o taľafatkové peniaze z hľadiska toho, koľko už SMER rozmetal štátnych a európskych prostriedkov. Žeby kvôli pár drobným (z jeho pohľadu, ja som také peniaze nikdy nemal), urobil tak fatálnu chybu? To je to, čo sa mi nezdá.
A pravdou je, že ak chceš očierniť verejného činiteľa, ktorý sa už neteší veľkej obľube, tak stačia tvrdenie, dôkazy nie sú potrebné.
Na druhej strane, ako som napísal, Kaliňák to má v rukách. Jeho vysvetlenie je maximálne neuspokojivé a viac krát sa už zamotal do vlastných lží. Miesto obrany vlastnej cti, útočí na česť iných.
Navyše som presvedčený, že v skutočnosti, či odstúpi alebo nie, za tejto situácie v NAKA a na prokuratúre sa to nevyšetrí - skončí to obvyklým - skutok sa nestal.
Zmena pomerov na Slovensku sa bohužiaľ dá už vykonať asi len revolúciou, ktorá rozmetá súdnu moc, prokuratúru, starých politikov a oligarchov, čo si prisvojili štát. Kto ju urobí? A aký bude jej výsledok?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre