...straškovia Britov, ktorý strašia brexitom znížením ekonomiky ,zamestnanosťou a podobne ,mohli by strašiť vylúčením s UEFA . Britov by skôr presvedčili o zotrvaní v EU, keby ich strašili vylúčením z európskych futbalových súťaži. Zajtra budú mať možnosť Angličanov strašiť i naši futbalisti v zápase proti nim. Napríklad že im aj dáme vyhrať ,keď ostanú v EU.
lokajsky skláňa hlavu pred Britániou. Keby z Britského múzea zmizlo všetko čo ukradli vo svete tak sa zrúti ako domček z kariet. Dávno pred Britániou boli iné slávne mocnosti ale to je len fázový posun. Jednoducho prišli pozdejšie ako Rímska ríša, ako predtým Helénska republika, ako neskôr námorné mocnosti Španielsko, Portugalsko (kde je ich sláva dnes?). Problém Britov nie je EÚ ale ich neschopnosť priznať si, že ich sociálny systém v prvej rade zneužívajú milióny rodných britov ktorí si slušne žijú hoci nikdy nepracovali, nepracujú a pracovať nebudú. Kto tam dlhšie žil, vie o čom hovorím. Ostané je len ich nadutosť a nostalgia za bývalou slávou ktorá už dávno pominula. V porovnaní s Čínou, USA, a o pár rokov s rýchlo rastúcimi ekonomikami Indiou, Brazíliou a podobne sláva Británie rýchlo bledne. Veď oni sa zbadajú.
nevzali tie kamene k sebe do Britského múzea, tak tí ťavo-ehm-filovia by si ani dodnes neuvedomili ich hodnotu, rovnako, ako si ju neuvedomovali počas tisíc rokov predtým
z Elginových a iných mramorov by sa vyrábalo vápno. I preto už Britské múzeum nikdy nikomu nič nevráti - a dobre urobí. Civilizovaný svet sa môže vybrať do Londýna...
Odporucam autorovi pozriet sa, ako sa naklada s vzacnymi pamiatkami v Palmyre a okoli a zvazit, ci nie je niekedy lepsie koncentrovat tieto artefakty tam, kde je o nich nalezite postarane.
Bol som na Akropole, je tam múzeum a Gréci vynakladajú obrovké úsilie na jej čo najkomplexnejšiu rekonštrukciu. Lenže nebude dokonalá a prečo? Najvzácnejšie časti vlysov z portálov sú kde? British museum a odmietajú ich vrátiť. Nepoučujte ma prosím, niečo o kultúre viem aj ja a niečo viem aj o nadutosti Angličanov mám zaťa z Albionu.
Petra Schutza citam rad, vacsinou s jeho nazormi suhlasim, ale tentokrat to nie je dostatocne komplexna analyza. Na Anglicko a jeho tradicie sa da pozerat aj z ineho uhla, vid aktualny komentar Bena Cunninghama, ktory svojich pozna "z prvej ruky" a hovori cosi o anglickej zadubenosti. A nedemokratickom volebnom systeme... v baste demokracie. Milionkrat lepsie ako Rusko, ale hodne bizarne anyhow.
a práve pri tejto téme (ale i iných) ho vnímam takmer ako svojho hovorcu. Tá anglická "zadubenosť" znamenala, že Briti boli jediný veľký európsky národ, ktorý nikdy nepodľahol infekcii fašizmom, nacizmom, ani komunizmom, ako to pravdivo konštatovala barónka Thatcherová. Boli, NAŠŤASTIE, zadubenejší ako Taliani, Rusi, Nemci, Francúzi, Španieli etc. (o Slovákoch nehovoriac). A to mi dáva presvedčenie, že nech sa rozhodnú akokoľvek, rozhodnú sa správne.
Británia je jediná krajina, ktorá dokázala dobyť a vypáliť Washington a obsadiť New York. Keď ju Európa pustí, ďalšia príležitosť sa tak skoro nevyskytne.
že historicky i aktuálne Francúzi neznášajú Britov (alias Angličanov), Briti neznášajú Francúzov a spoločne obzvlášť neznášajú Nemcov. No a títo dokopy tvoria vedúcu a, priznajme, aj veliacu silu v EÚ. Takže pokiaľ bol tento projekt EÚ obchodne úspešný (ako čistí prispievatelia oni zarobili na ňom najviac a to nielen podnikatelia), ako-tak to klapalo i vo verejnej mienke. V súčasnej situácii však už všeľudové referendum o ďalšej účasti v tomto projekte je dosť nepríjemná a hlavne neuvážená záležitosť.
Všetci...