SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Problémom nie je iba Kaliňák, ale celá politická generácia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

hlavný prínos Bonapárty

Hlavným prínosom Bonapárty pre demokratickú spoločnosť podľa mňa je, že viaže typy, ktoré by inak viazal Kotleba a učí ich, že týmto, Kotlebovi vlastným, druhom protestu sa nič nedosiahne.
.
Celá jedna generácia tak dostáva lekciu z občianskej výchovy, aby si uvedomila dôležitosť demokracie a štandardnej politiky a dokázala na ňu zamerať svoju pozornosť.
.
Vybláznia sa na bezpečnom piesočku a spoločnosť sa vráti k normálnemu diskurzu a riešeniu vecí cez zlepšovanie demokratických inštitúcií. V to momentálne verím, možno aby mi nepreplo z Kotlebu, Trumpa, Sandersa, rakúskych volieb, Nice, Turecka a brexitu. Šialený, šialený rok 2016.
 

určite nie šialený 2016

ale výzievplný alebo k činom vyzývajúci a zobúdzajúci aj zhedonyčtelých zápecníkov - rok 2016
 

Mna viac urazalo absolutne nicnerobenie

...opozicie v case jednofarebnej vlady, ked sa polozili zaklady dnes kypiacich smerackych arogancii

Bonaparties su urcitym precitnutim - tak by sa do niech nemalo kopat, snad sa to dalej vyvinie...
- najma, ked autor clanku len kuvika, ako toto nie je ono - a ziadna zretelna vizia lepsieho sposobu
...ktory by ta 'marketingova' opozicia mohla aspon pajcnut

Ale pacili sa mi niektore myslienky - skor pripomenutia, napr "Táto generácia už nie je viazaná žiadnym imperatívom dôstojnosti, ktorý nám ostal..." - az ma zmrazilo

PS:
- este ma trochu zaraza prekvapenie, s akym sa predava diera do makarona: 'marketing' :-)
- na to, ze teraz uz nejde o argumenty, ale marketing a 'lajky' a prituple, ale uderne, jednovetove vyargumentovania (rozumej 'sfuknutia') upozornil uz vcera (?) Matus krcmarik
... v "Hlúposť je na vzostupe" :-) http://komentare.sme.sk/c/2021...
 

No veď práve.

Neviem, či si to autor uvedomil, ale skôr nie, že popísal situáciu, ktorú videl ráno v zrkadle. Lebo je určite osožné, popísať ten žalostný stav opozície, avšak nenapísať ani jeden tip na možné riešenie, je úplne zlé. Osobne by som taký komentár do denníka nenapísal. Priznávam, vôbec netuším, čo by som robil na mieste opozície, ale bez návrhu nejakého, trebárs aj čiste teoretického riešenia, by som sa do nej kopať hanbil. Takže O.K., pán Havran, čosi ste napísali, ale skutek - utek.
 

 

Akým spôsobom má opozícia bojovať proti valcu Bugárovho zlepenca, ktorý im neschvaľuje program nimi navrhovaných schôdzí a tým ich vytesňuje zo základnej politickej arény opozície, ktorou má byť parlament?
 

 

V Amerike tiež majú filibuster a žijú s ním. V každom politickom systéme existuje možnosť blokov a obštrukcií. V každom parlamentnom systéme je parlament hlasovacou mašinou vládnej väčšiny.
.
Opozícia je s tým všade zmierená, s výnimkou nezrelých krajín, a funguje v takých podmienkach, aké má, využíva parlamentnú debatu, krytú imunitou, na otvorenú kritiku.
.
Na Slovensku im to nestačí a v ukrajinskom štýle, zbierajú tento rok body ako revoluční lídri na ulici. Pre mňa prejav nezrelosti voliča. Toho istého nezrelého voliča, ktorý dokázal voliť Kotlebu. Podobne v Egypte, rok po voľbáh sú všetci nespokojní s tým, koho si zvolili, tak spravia vždy novú revolúciu. Nechcem aby sme sa ako krajina egyptizovali.
.
Pozitívom je to viazanie kotlebovských síl, ako som opísal. A výchova voličov k tomu, že politika sa robí cez politické inštitúcie, zvyšok je len ich opíjanie rožkom (hotdogom). Časom to pochopia.
.
V tom je aj odpoveď na tvoju otázku. Ak chce opozícia zadupať do zeme Kotlebu a prebrať jeho hlasy, nech pokračuje v protestoch. Kto chce bojovať s Ficom, ten sa vráti do parlamentu.
 

 

Volič ktorý volil Kotlebu v roku 2016 bude mať o dôvod viac voliť ho v nabližších voľbách, hlavne zásluhou strán ako Sieť a Híd, ktoré dokázali frustrovaným voličom z SDKÚ a KDH že proste nie sú alternatívou proti Ficovi a ani ňou nikdy neboli.
Pre mňa je prejav nezrelosti voliča ten čo volil hyperklamára Procházku alebo hyperprezliekača kabátov Bugára. Politický suterén.
 

 

To je možné, ale od tvojej otázky, čo má robiť opozícia proti koaličnému zlepencu sa to dosť vzdialilo. Takže ani netuším, či so mnou súhlasíš alebo nie v tom, čo som napísal.
.
Ako píšeš, volič Kotlebu možno bude mať vďaka Bugárovi a Procházkovi dôvod voliť Kotlebu aj naďalej. A možno prebehne k Sulíkovi alebo Matovičovi, lebo tí teraz predvádzajú presne také antiystémové divadlo, aké tento nezrelý volič potrebuje.
.
Otázne ale je, či to bude stačiť na porážku Fica, a najmä Danka. A či opozícia naozaj chce nahradiť Fica s Dankom na Úrade vlády, alebo jej stačí robiť opozičné divadlo.
 

 

Opozícia má v prvom rade poukazovať na kauzy zlepenca a požadovať vyvodenie zodpovednosti, čo aj robí.
Je zaujímavé, že ťa trápi čo robí opozícia a netrápi ťa, že minister vnútra podniká napriek tomu že by nemal a to dokonca s ľuďmi dôvodne podozrivými z obzvlášť závažnej trestnej činnosti. Tam dávaj rady čo treba robiť svojmu obľúbenému Bugárovi ktorého tak horlivo a bez argumentov obhajuješ v každom príspevku, s o nič menšou vehemenciou ako on obhajuje Kaliňáka.
Ja nepotrebujem žiadne divadlo, a myslím že drvivá väčšina ľudí to vníma rovnako. Ja potrebujem vládu ktorá nebude systematicky rozkrádať Slovensko.
 

 

Žiadneho Kaliho ani Bugiho neobhajujem. Ak ti toto nedošlo, tak nemá význam ti nič vysvetľovať.
.
To, čo opozícia robí, robí podľa mňa zle. Minimálne na 50%. Možno berie hlasy Kotlebovi, ktoré im možno na budúci rok pomôžu vyhrať voľby, ale z dlhodobého hľadiska nejdú po krku skutočným problémom tejto krajiny.
.
Mňa trápi to, čo bude so Slovenskom. To je jediné, o čo mi ide, a z tohto uhla rozmýšľam aj nad tým, čo by mala robiť opozícia.
.
Koniec Fica pokladám za zásadnú prioritu. Ale zaujíma ma aj to, čo príde potom. A pri tom, čo predvádza Sulík and company, to nebude to čo ty popisuješ. Teda vláda, ktorá by systematicky nerozkrádala Slovensko. Opäť sa pohádajú ako malé deti a odovzdajú moc Dankovi.
 

A zase!

Samá kritika a žiadne návrhy možného riešenia. Už sem konečne, vy kritici opozície, dajte nejaký konkrétny návrh, ako sa má správne a hlavne účinne, postupovať pri presadzovaní spravodlivosti a ako efektívne postihnúť mafiánske praktiky koalično - šmejďáckeho zlepenca.
 

 

Prečítaj si ešte raz moje príspevky, riešenie, ktoré pokladám za správne, som tam dal.
 

 

Prosím ťa veľmi pekne ty budeš asi ten pravý ktorý mi konečne vysvetlí prečo Igorko Matovič predal firmu s hotovosťou na účte 122 miliónov korún deň pred daňovou kontrolou.Fakt ťa veľmi pekne prosím keby si to mne debilovi rozumne vysvetlil.Ďakujem ti veľmi pekne.
 

 

lebo chcel pomôcť svojmu dobrému dlhoročnému zamestnancovi, čo si nepochopil na tomto vysvetlení igora....
 

 

ďalší znalec .......
 

 

možno by si si mal pustiť tlačovku IM, ty znalec podnikateľského prostredia.....
 

 

videla som ju .... a?
 

 

tak potom čo sa tak sprosto pýtaš ? veď takto predaj firmy zdôvodnil IM ?
 

no a?

ja netvrdím, že to tak nezdôvodnil .... ja hovorím, že to zdôvodnenie je OK

Už si niekedy likvidoval alebo sa inak zbavoval s.r.o.?
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre