SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lajčákovo "nerozumiete nám" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

nuz rozumiet tapakovskemu kocurkovu

a provincnosti vo Ficolande treba navod na pouzitie / interpretaciu / porozumenie... cudzie nechceme a svoje si nedame..
 

Lajčak-býv.člen zloč.org.KSČ

Lajčák ako bývalý člen zločineckej org.KSČ / pred r.89 strielajucej vl.spoluobčanov na zelenj linii št.hr.s AT ,podobne ako včera islamisti strilelai po kupujucich v Mnichove resp. v nov. v Paríži / ako usilovný študentík KGB moskovskeho učilišťa MGIMO / je na smiech celému svetu !!! Demisia takejto ubohej koaličnej vlady je nevyhnutná !! potom už len kuriť a svietiť až do vymenovania vlády Uradníckej !!!

Najostrejšiu pasáž rozhovoru otvoril novinár otázkou: „Vaša krajina prináša nejednotu a nedôveru do Európskej
únie, prečo?“ pýta sa šéfa slovenskej diplomacie a vymenúva opatrenia, za ktoré kritizuje Európska únia Slovensko už niekoľko mesiacov. Nemecký novinár vyčítal šéfovi rezortu diplomacie SR odmietavý postoj k povinným kvótam na migrantov a hovoril o diskriminácii na základe vierovyznania. Miroslav Lajčák argumentoval, že zo Slovenska nikto nikdy nevyhostil žiadneho človeka na základe vierovyznania a tieto vyhlásenia treba vnímať vo svetle predvolebnej kampane. Slováci podľa neho potrebujú čas na to, aby sa s novou skúsenosťou vysporiadali. Novinár citoval slová premiéra Roberta Fica o tom, že Slovensko nikdy neprijme jediného moslimského utečenca. Keď mu Lajčák povedal, že by sa mal opýtať na tému priamo premiéra Fica, Tim Sebastian zareagoval, že šéf diplomacie je súčasťou jeho vlády – mal by na podobné otázky vedieť odpovedať sám a za kontroverzné slová Roberta Fica nesie kolektívnu zodpovednosť celá vláda.
 

Už chýba len

to klasické: "A republiku si rozvracať nedáme súdruhovia".
 
Hodnoť

Lajčák len poodhalil svoju úroveň.

Ja si naopak myslím, že Západ Ficovi a teraz aj Lajčákovi rozumie. Aj keď výroky Fica padli počas volebnej kampane, i tak politik musí v svojich názoroch v princípe ostať konzistentný. Ak teda Fico sleduje všetkých moslimov, nepripustí žiadnu moslimskú komunitu, Ficov kabinet podal žalobu voči RE na pevné kvóty rozdelenia utečencov a žiadateľov o azyl, nemožno z toho vyvodiť nič iné, len záver, že sú to diskriminačné výroky na základe náboženstva.

Pokiaľ by Lajčák priznal tento záver, tak by zároveň "odsúdil" svojho predsedu vlády, ak to urobiť nechcel a fakticky ani nemohol (smerácka politická lojálnosť nepustí), tak musel hľadať odpoveď v "inakosti" slovenskej spoločnosti, čo je asrgument jednak vágny a v konečnom dôsledku aj hlúpy. Tento rozhovor určite Slovensku nepomohol pri posilnení svojho postavenia predsedníckej krajiny ER a u politikov odhalil aj naivný populizmus, neschopnosť štátnického myslenia a konania, ich provinčnosť a stranícke lokajstvo.
 

 

Presne tak, chcelo by to jeden pozitívny dôvod, prečo bolo správne podávať tú žalobu, a prečo by Ficove výroky nemali byť chápané negatívne. Všetci ale vieme, že žiaden taký dôvod neexistuje. Ide len o populistické strašenie utečencami.
 

 

Krasne tematicky clanok.
Mozno nemci dnes trosku pochopia
 

 

Tu nejde o mnichovský utok / za za ktorým podobne ako v Nice,Paríži atd. sú s velkou pravdepodobnosťou Putinove gerily snažiace sa vyvolať chaos v EU / vč. podpory brexitu,Le Pen-ky,Kotlebu,Jobbiku,Zemana v CZ atd. /,ale o trapnosť a vyočítavosť Fica,Lajčáka,kaliho-podvodníka pri účelovom používanú xenofobnych predvoleb.vyrokov s jediným cielom : oblbnuť voliča a strhnuť voleb.hlasy na svoju stranu aby mohli s Bašternakovcami nadalej rozkradať náš štát !!

A o tom nemecký novinár griloval Lajčáka..dtto FRA europoslankyňa Joly
 

 

Griloval ho len pre to ze mali tolko slusnosti aby im nevmietli do ksichtu ze to tu nechceme preto lebo vidime situaciu v z europe s moslimami a uplne po ton netuzime. Nech si urobia poriadok doma a potom nam nech nieco vycitaju.
 

 

Ak si to nepochopil doteraz, tak je zbytocne sa pokusat ti cokolvek vysvetlovat.
 

no, neviem,

možno to takto chápu v politických kruhoch a v salónnych spoločnostiach, ale určite nie v strednej triede /platiči daní/ a hlavne nie na ulici. Pri mojej nedávnej návšteve Nemecka ľudia, a neboli to žiadni miestni kotlebovci alebo matovičovci, postoj SR vyzdvihovali s tým, že je to možno jediný spôsob ako zachovať súčasný aj tak dosť narušený stav v Európe. Oni to už skrátka nechcú živiť, niet totiž návratnosti z investícií do takýchto ľudí - česť výnimkám, tých je však ako šafránu. Naopak, toho zlého je oveľa viac.
 

ako takto?

migračná kríza je realita - že je to problém nikto nepopiera, o kvotach sa dá diskutovať.

Ale ke´d premier demokratickej krajiny vyhlasuje, že sleduje každého moslima (nie z tejto migračnej vlny) a že islam nemá čo na Slovensku robiť ... tak neviem, či toto je to čo by Nemci strednej triedy ocenili.
 

Nuž,

po dnešnom dni to zrejme žiaľ ocenia.
 

majú

cca 6 milionov moslimov - 5 milionov mali dávno pred touto migračnou vlnou

Takže čo ocenia? Názor, že treba sledovať každého moslima a moslim do Nemecka nepatrí?
 

nyrra,

celé je to na oveľa dlhšiu diskusiu, ale skúsim čo najstručnejšie.
Problém je úplne neriadený proces imigrácie. A pri snahe destabilizovať situáciu v EU je úplne najjednoduchšie využiť zopár šialencov, ktorí svojimi akciami obrátia pozornosť práve na tých imigrantov. Vpustiť naraz také obrovské množstvo ľudí s tak odlišným chápaním sveta, musí spôsobiť zákonite problém. Keď si len zoberieš % problémových ľudí v každej komunite, tak aj v tej imigračnej je ich rovnaké %. Potom stačí len malý incident a oheň je na streche. Je to pud sebazáchovy, ktorým nás evolúcia vybavila, aby sme boli ostražití voči neznámemu. Ak nás to neznáme priamo ohrozí, reakcia je potom už úplne jednoznačná. Tam neplatia politické deklarácie humanizmu. Či sa ti to páči, alebo nie. Lebo ak politická reprezentácia pôjde aj naďalej striktne proti takémuto kolektívnemu pudu sebazáchovy, môže to vyústiť do otvoreného konfliktu. Absolútna väčšina si to určite neželá, lenže niekto zjavne na tom usilovne pracuje. A to je to nebezpečenstvo nekontrolovateľnej imigrácie.
 

OK

lenže to je už iný problém - to nie je o tom, čo by mali na Ficových výrokoch ľudia oceňovať ...

Reč nebola o kontrole migrácie ..... o tej nehovoril ani Fico. Reč bola o Ficovi a o tom, ako budú Nemci oceňovať, čo hovoril. Ale on len hecoval vášne a presne tie pudy, ktoré spomínaš. Ničím neprispel k riešeniu toho problému. A to teda naozaj neviem, čo je na tom na ocenenie.
 

a v krajine

kde žije takmer 6 milionov muslimov by bolo najhoršie, čo by sa mohlo stať, ak by sa hecovali emócie proti nim spôsobom, akým to robil Fico ...... to len by sme videli, čo by sa dialo

6 milionov ľudí.
 

a ešte niečo

sorry, že na pokračovanie

Neviem prečo by mali Nemci oceňovať, že na Slovensku moslimov nechceme. Tá migrácia má tendenciu prebiehať bez ohľadu na to, či chceme alebo nie. Ak Nemecko zavrie svoje hranice - my si neporadíme.

Jediné, čo by mohlo pomôcť je naozaj koordinovaný postup v rámci EU. O to viac, že v Turecku je milion utečencov a nevyspytateľný Erdogan. Ficove drísty nás neochránia.
 

Asi som

sa nevyjadril celkom zrozumiteľne, ale ja píšem o princípe. Pozri, Fico je bezbrehý populista, to je nám jasné. A využíva úplne bez zábran akúkoľvek tému, ktorá mu pomôže v jeho osobnom boji o moc. Robil to vždy a robiť to aj bude. A v situácii, keď našim kultúrnym a náboženským hodnotám IS vyhlásil otvorenú vojnu, ma to ani neprekvapuje. Je to jeho, žiaľ, prirodzenosť. Ja osobne by som to nedokázal. On nikdy nepozeral na to, čo prospeje krajine, on pozerá len nato, čo prospeje jemu. A s tým Nemeckom. Nemci by samozrejme chceli, aby sme prijali čo možno najviac imigrantov, aby ich oni mali menej. Ale určite po dnešku stúpne počet tých, ktorí budú na strane neprijímania žiadnych imigrantov. Tak ako ich oficiálne odmietame aj my. To som mal na mysli tým "oceňovaním". A čo sa týka koordinácie. Tak pokiaľ viem a ak je to aj pravda, že vrcholní politici boli už dávno upozorňovaní na hrozbu masovej imigrácie, tak je to obrovská chyba, že to nepovažovali za problém a dokonca o tom ani nediskutovali. Takže, ak sa štát dopustí takejto fatálnej chyby, potom by sa nikto nemal čudovať, že v spoločnosti sa začnú presadzovať inštinkty kolektívnej sebazáchovy. A ak sa aj neprejavia nekompromisne, určite nebudú politicky korektné.
 

ja viem

ako si to myslel, ale práve to mi vadí, ak niekto spája Fica s nejakou pravdou o emigrantoch a oceňovaním (súhlasom)

Lebo Fico žiadnu pravdu nemá - on dokonca imigrantov ani oficiálne neodmieta - on oficiálne odmietol len kvóty - presnejšie, spôsob ich schválenia (o tom bola žaloba).

Jediné, čo robí, že spochybňuje náboženskú slobodu a nediskrimináciu a burcuje vášne.A aj to len preto, že žiadni migranti sa k nám nehrnú. Pre riešenie neurobí nič.

Ak sa tie vášne vyostria - tak v krajinách, kde je moslimov veľa hrozí možno aj občianska vojna. To by si teda polepšili. A aj my. Aj nás by sa to týkalo. Toto sa dá riešiť naozaj len s chladnou hlavou.
 

Imigrač.vlnu zo SYR vyvolal Putin

Putin može zato,že v r. 2013 zablokoval v OSN snahu pozemných síl US Army vtrhnut do Syrie a urobiť tam poriadok čo by zamedzilo masovej imigracii 3-och milionov Syrčanov do TR ,Libanonu a Jemenu Putin sa bal,že Saudi potiahnu cez SYR uzemie dalšiu ropnu a planovu ruru do EU a že RUS stratí monopol popredneho dodavatela ropy a plynu do EU od čoho je existenčne zavisle..
a dnes žne,e výsedky...UA chaos,imigrač.vlna,teror.utoky v EU,brexit,Kotleba,Le Pen,Jobbik,Zeman,Klaus atd.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre