SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Strach podľa Šipky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ano, bojíme sa. Bojíme sa od paleolitu. Bez strachu by sme dávno padli za obeť šelmám v tmavých jaskyniach a nočných pralesoch. Hej, bojím sa dať výpoveď, lebo o robotu je núdza a ťahať dvanástky za 700 v hrubom sa mi nechce. Hej, bojím sa oženiť, o deťoch nehovoriac, lebo sám som na tesno. A rodinu treba živiť. Áno, stojí to za starú bačkoru, taký život, ale kto povedal, že dostanem lepší? Dostanem leda tak po tlame od toho, čo sa volá krutá realita.
juraj_trulo
<< < 1 2 3 > >>

Mám pre teba radu

Radšej dostať po hrubé. Ako žiť život v strachu. Zvol si. Život je o voľbe.
 

Myslel som

Po hube
 

 

Ako sa hovori, ´cintoríny su plne hrdinov´.

Avsak pani Sipos ma zrejme daleko od nebojacnej hrdinky.

Napriklad smečkari su uplne pokakani z Ruska, ktore vraj uz uz ide napadnut NATO. Pritom kazdy súdny clovek vie, ze je to nezmysel.

Alebo, ked sa malo hlasovat o brexite, 5ntiaci uz boli pokakani, ze britske HDP neporastie az tak rychlo ako by mohlo, ze budu vyhanat cudzincov a dalsie nezmysly.

Proste 5ntiak je z principu posera, ktory sa trasie o svoje percentá ako taky držgroš.

5ntiakov netreba brat vazne. Treba sa riadit zdravym rozumom a teda zastavit islamizaciu EU.
 

Jediny sposob, ak vobec,

Ako zastavit islamizaciu Europy, po ktorej volas, je vytvorit (resp. obnovit) v Europe Islamu balans: my sas musime stat opat skutocni krestania. Potom si nas zacnu vazit ( aj ked kamarati nebudeme) aj moslimi. Ak budeme neveriacimi psami nadalej viac a viac, budu nami viac a viac opovrhovat.
Vyber si.
 

 

V očiach islamského fanatika je neveriaci pes aj kresťan. Takže vyťahovanie náboženstva proti magorom, ktorý svoje činy zakrývajú pseudonáboženskými výkrikmi je úplne mimo. Islamská viera nie je horšia od kresťanskej, len banda hlupákov, ktorí nemajú iné schopnosti ako robiť deštrukciu tak sa živí rozsievanim zla pod pláštikom náboženskej vojny a vyšších ideálov.
Tu nepomůže ďalšie náboženstvo, ale zdravý rozum - hlavne vzdelanie. Vyťahovať kresťanstvo v takomto stave vecí by mohlo prebudiť rovnakých magorov a zjednotiť ich napokon k návratu do stredoveku - začať nanovo kriziacke výpravy - aj keď náš export demokracie do arabských krajín (ktorý t z veľkej časti sposobuje) tieto výpravy pripomína
 

Si uplne mimo

Moslim si vazi duchovnych ludi. Opovrhuje neveriacimi, ateistami.
Nemozeme duchovne balansovat materialnym, a - o to skor - raciom. Ak si myslis, ze na Sariju bude platit vzdelanie, ja sa pytam, vzdelanie o com?
Ja nabozenstvo nevytahujem, pretoze tu bolo skor ako ja a Ty dokopy na umocnene na 3. Ja hovorim, aby Europa sa vratila k svojim korenom - korenom nabozenstva, ktoreho jadrom je posolstvo Lasky, ale asi nevies o com hovorim. Nie je to Tvoja chyba. O tom v skole nehovoria a neda sa docitat ani v novinach, ucebniciach, portaloch, ci vygooglit...
Dokonca sa neda ani ziskat, ale da sa prijat. Pretoze ho tu niekto dava ako dar.
Zadarmo.
V tichu.
Pocuvaj.
Pocujes ten vanok?
 

asi vysielame každý na inej frekvencii

prosím ak reaguješ na môj príspevok, len si ho riadne celý prečítaj

ak si si nevšimol tak ja som hovoril o islamských fanatikoch a nie všeobecne moslimoch.

poznám zopár "normálnych - praktizujúcich" moslimov a nemám pocit, že by opovrhovali neveriacimi. Každému doporučím, aby si urobil exkurziu do nejakej vyspelejšej moslimskej krajiny a zoznámil sa s miestnymi - od strednej triedy vyššie a vtedy pochopí, že tie stereotipy čo servírujú v médiách ďaleko neplatia

som názoru, že náboženstvá (nie viera) sú prinajmenej vo vyspelom svete prekonanou záležitosťou, ale keďže ľudstvo nevymyslelo nič lepšie, riaďme sa jeho zásadami v oblastiach kde neplatí písaný zákon. Preto zatiaľ treba aby sa napríklad Biblia v našom kresťanskom svete zostala takým návodom na život, keďže iný zatiaľ nemáme.

to je moje stanovisko "nábožensky nezorientovaného" k téme
 

Ver mi, že tvoji predkovia

na tom boli len a len horšie. Mali viac detí, zomieralo im jedno za druhým na dnes banálne choroby, zomierali skôr a nemali poriadne čo do úst a dreli ako kone.
Zaoberám sa genealógiou svojej rodiny a je to doslova hrozné, ako tí ľudia žili.
 

 

Ja viem, že na tom boli oveľa horšie ... to že moj život stoji za staru bačkoru, neznamená že by nemohol byť oveľa horší ... aj preto sa bojíme, aby sme neprišli aj o to málo, čo dnes máme aj vďaka usilovnosti predkov ... za čo som im vďačný.

Že aj o to málo skôr či neskôr všetci prídeme, je tiež navidomoči jasné, keďže dnes bohatnú bohatí a najviac bohatnú ultrabohatí, ktorí majú dosah na nové inflačné peniaze, za ktoré kupujú reálne statky...

Nám tu dolu postupne ostanú iba vysoké ceny, nízke mzdy, nesplatiteľné dlhové otroctvo a potravinové prídely.

Autorka je plná nadšenia a nádeje, ale realitu v celej jej hrôze pravdivo vnímajú iba ľudia na ťažkých antidepresívach.

Preto nech si autorka svoje rozjarené, radostné, nádejeplné články vopchá do ... šuplíka.

Je čas báť sa. Veľmi sa báť. Lebo kto má, tomu sa pridá a kto nemá, tomu sa vezme aj to čo má.
 

Nehnevaj sa, ale si príliš veľký

pesimista. V súlade s tebou tvrdím tiež, že oligarchovia a ich prisluhovači, vrátane politikov bohatnú na Slovensku podstatne rýchlejšie ako my bežní občania. Ale je na každom z nás, čo so svojím životom urobíme, či ho strávime v alkoholovom opojení, ako zamestnanci, alebo ako ľudia, ktorí sa pokúsia podnikať a uspieť. Príležitostí a bielych miest je na trhu veľa, len ich treba hľadať a nachádzať.
Permanentný strach, o ktorom autorka píše, je ozaj najhorší nepriateľ. Strach má zmysel jedine v konkrétnej ohrozujúcej situácii, keď ťa niekto, alebo niečo napadne, ohrozuje a podobne.
 

 

Pesimista? Realista, povedal by som.

Podnikať? Oficiálne? Na Slovensku? Ani za Boha!
 

 

veď nemusíte podnikať práve na Slovensku...
 
Hodnoť

Tak toto ma pobavilo, Lucia Siposova

trošičku doplním vaše bonmoty:
"zruinované arabské národy, čo boli voľakedy vzorom pre ostatné civilizácie" - boli vzorom, kolískou civilizácie kým ich neovládol Islam...

"Kresťanská špina nie je o nič čistejšia ako špina moslimská. Je to rovnaká ľudská špina." - je pravda, že ľudská špina je rovnaká, len tá "kresťanská" nemá s kresťanstvom nič spoločné, lebo prvý kresťan hovoril - nesúďte, lebo budete súdení; miluj blížneho svojho ako seba samého; ženy, chudobných, chorých, vylúčených považoval minimálne za rovnako hodnotných ako tých bohatých mužov ... na rozdiel od prvého moslima...

"Nebáť sa lásky. Lebo nech sa deje, čo sa deje, život s odvahou je jeden z najlepších" - nehovoril to isté Ján Pavol II. ? = pápež, ak by niekto nevedel..

"každý deň by sme mohli začínať milovaním. To by bolo na svete mieru. A koľko detí!" ... nuž, koľko detí má autorka? alebo sa nemiluje? len tak tr tká?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Mali by sme sa modliť

ale za skutočne dobrého európskeho kresťanského politika, ktorý by prebudil Európanov z agonie a zabránil návratu do 15. storočia.
 
Hodnoť

Komentáre bez pochopenia obsahu :)

Škoda... Ani jeden z komentárov doteraz nedosahuje nadhľad aký použila autorka článku. Väčšina iba povtrdila, že ich autori žijú v strachu a nemajú nadhľad. A možno ani nechcú mať. Preto ani nič nevyriešia.
--- Správy z celého sveta sú dostupné do pár sekúnd, ale sú nanič. Lebo asi tak 99,9% ľudí ich iba konzumuje a nevie, čo s tými informáciami urobiť. Neurobia žiadnu akciu na hlbšie preskúmanie a riešenie, iba ich to zahlcuje a vytvára strach. Opakujú jeden pod druhom to isté.
Strach je OK. Ale dôležité je ako sa sním človek pracuje. Ak to je iba indikátor rizika a dôvod na rozvážnosť spĺňa svoj účel. No myslenie a konanie naplnené a poháňané strachom nedáva dobré výsledky a kvalitný život už vôbec.
--- To ale neznamená, že treba cúvať a správať sa jemne k násilníkom. Ide o to pochopiť prečo, robia to čo robia a odstrániť príčiny. Nie následky. Inak sa nič nevyrieši.
A koniec koncov islamisti v skutočnosti ničia islam a idú proti sebe čím viac násilia v jeho mene páchajú.
 

Násilie v islame

Vo väčšine prípadov väčšina respondentov odpovie „nikdy“, ale významná časť populácie si vyberá inú zo zostávajúcich možností. Napríklad v roku 2014 v Egypte, teda v najväčšej arabskej krajine, iba 38 percent respondentov odpovedalo, že takéto násilie nie je „nikdy“ ospravedlniteľné. Až 24 percent s jeho oprávnením „často“ alebo „niekedy“ vyjadrilo súhlas, pričom ďalších 35 percent zvolilo odpoveď „zriedkakedy“. Pre niekoho by slovíčko zriedkakedy mohlo byť eufemizmom pre nikdy. Ale v tomto prípade to neplatí, pretože odpoveď „nikdy“ respondentom tiež ponúkli, takže ak si vybrali možnosť „zriedkakedy“, museli mať na mysli niečo iné. Zdá sa teda, že to znamená, že prevláda presvedčenie, že násilie proti civilným obyvateľom je vo všeobecnosti zlá vec, ale nie vždy. Ak zrátame skupiny, ktoré si vybrali možnosti „zriedkakedy“, „často“ alebo „niekedy“, potom po väčšinu rokov vrátane toho posledného (v roku 2014 išlo o 59 percent) si väčšina Egypťanov myslí, že terorizmus je ospravedlniteľný, minimálne raz za čas.

Ostatné tu:
https://www.postoj.sk/8473/all...
Verím, že si s týmito informáciami poradíte.
 

A čo násilie v kresťanstve?

Briti a Severní Íri s tým majú bohaté skúsenosti. Čím sa dá vysvetliť zabíjanie nevinných v kresťanstve?
Pozri si štatistiku terorizmu v Európe od roku 1970:
http://blisty.cz/art/81709.htm...
 

 

Katolicky klerus nasilie odsudil a konfesny rozmer sa v irskom konflikte prejavil druhorado, hlavnou pricinou bola (nacionalisticka) snaha o samostatne Irsko, nic vieroucne.
Statistika hovori o niecom inom ako ten prieskum. Naviac su v nej zahrnute obete lavicovych teroristickych skupin. V krestanskej kulture vsak po obcianskych vojnach a sekularizacii skratka neexistuje taketo masivne schvalovanie nasilia.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre