SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kuba podľa Šipky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a čo tiež som to slovo čítal asi tri krát či dobre vidím ale nevadí veď ako ináč sa to
dá povedať. Mňa prekvapila že okrem potravín tam aj čistá voda nie je .
Ale určite mi je bližšia Kuba ako Čína keď Číňania žerú psov a klamú jak
ten náš podnájomník.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vidis to
napisat to v prispevku tak porusujem kodex,keby som bol autorka tak este dostanem zaplatene za pridanu hodnitu,fakt jbbnute...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ćínu by som nezatracoval, ja som tam nejaký čas strávil, dosť precestoval a musím povedať, že sú tak rozvinutí, že oči z jamiek vyliezajú. Na rozdiel od Kuby. A tiež som sa tam cítil mimoriadne bezpečne. Aj pri ceste bočnými uličkami so spiacimi bezdomovcami v Šanghaji v noci. Ich húževnatosť je obdivuhodná. Jasné, že aj tam je plno nuansov, chudoby, však je to dosť veľké a početné, ale v mestách to v niektorých aspektoch predbieha západ. O jedle ani nehovorím. Vrátil som sa s dokonale upraveným metabolizmom, ktorý mi pred tým dosť raploval. A ich stará kultúra a medicína, tak tam siaha máloktorá krajina.

P.S.:Psa som nejedol, ale smaženého škorpióna a mäso z yaka áno. Oboje pochúťka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale hej poznám ten dobrí názor na Čínu čo tam bol každý ostal mať otvorené
ústa a vypleštené oči dokonca sused tam bol veľvyslancom.
Len nielen podľa mňa za to môžu ďakovať lacnej pracovnej sile detskej práci
ale hlavne už pol storočia kradnutým patentom z celého sveta.
A ukážkoví trest smrti pre štátnych úradníkov za krádež .

Ale tých psov im nikdy neodpustím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekne,svizne

a asi aj celkom vystizne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mala si tam jednu koloniálnu vilu

kúpiť, pokiaľ sú lacné, lebo tí hnusní gringovia tam pokazia ceny...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Apropos, a viac

fotiek nebolo ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasné, že sa tam

zastavil čas, to len marxistický stalinista Blaha nedávno ospevoval život na tomto ostrove, že ako si tam ľudia žijú v blahobyte, ktorý im prináša komunistický systém, určite by sa nezdráhal, keby sa podobný systém vrátil k nám, a v tomto svojom sne určite nie je v Smere jediný...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ti ľudia su tam chudáci aj ked našim dôchodcom ked to hovorím ti este závidia ako spása tam maju dobre a toto je nas problem preco ten šibnutý F.I.CO ma takú podporu. Asi by tam najprv mali vycestovať, inak si vytvárajú neuveriteľne predstavy ako je tam dobre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

poznámka

Osobne by som nenazval predošlý systém komunizmom. Podľa marxistických teórií v komunizme mali byť zrušené triedy, peniaze, každý mal mať uspokojené svoje potreby bez ohľadu na výsledky svojho prínosu pre spoločnosť. Proste utópia. Oficiálne sa sociálno-ekonomické systémy východnej Európy sa nazývali socialistickými. V skutočnosti to bol štátny kapitalizmus, ktorého najväčšie výhody využívala podstatná časť funkcionárov vládnucích politických strán. Tento systém skrachoval hlavne ekonomicky. Zaujímavé je, že na Kube sa tento systém zachoval napriek dlhej ekonomickej blokáde aj po krachu systémov východnej Európy. Pamätám si, že, keď v roku 1970 zvíťazili v Chile ľavicové politické strany na čele so socialistickým prezidentom Salvadorom Allendem, vďaka ekonomicķému embargu USA znárodnení medených baní a telefonickej spoločnosti ATT sa životná úroveň sa v roku 1972 podstatne zhoršila čo využila armáda v septembri 1973 na fašistický puč. Samozrejme na Kube to nie je možné. Jednou z príčin však môže byť aj to, že situácia v strednej a južnej Amerike z hľadiska životnej úrovne nie je oveľa lepšia ako na Kube a možnosť opustiť svoju krajinu majú Kubánci skoro takú ako my do novembra 1989. Je jasné, že skôr či neskôr castrovský klan padne smrťov bratov Castrovcov. Čo bude po ich smrti nikto presne nevie. Jedno je iba isté tak ako po reštaurácii kráľovstva vo Veľkej Británii v roku 1660 a vo Francúzsku v roku 1815 už Kuba nebude taká aká bola počas vlády diktátora Batistu, t.j. do 1.1.1959.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre