SME
Piatok, 26. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Význam pondelkov: namiesto alibizmu prichádza aktivizmus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokračuje boj o spravodlivosť a slobodu.

Na Slovensku už dávno vládne extrém(izmus), v spojení politickej moci so silnými finančnými skupinami a jednotlivcami, zjavnom lobovaní a prijímaní zákonov v prospech záujmových skupín na úkor občanov, v rozsahu rozkrádania verejných zdrojov, že vraj v súlade so zákonmi, v zjavnom nepriateľstve a ponížení politického protivníka, ktoré už nemá nič spoločné s politickým dialógom a vecnou argumentáciou a hraničí s fyzickým atakom a potieraním a obmedzovaním základných prostriedkov demokracie a to slobody prejavu - Dankov návrh rokovacieho poriadku NR SR, predvolebné trestné šikanovanie Matoviča, trestné šikanovanie novinárok píšucich o kauza vratiek DPH s možným pozadím straníkov Smeru a jej vedenia v osobách Kaliňáka a Počiatka a naopak, v zjavnom napomáhaní a skrývaní zločinov smerujúcich k predstaviteľom vládnej strany orgánmi činnými v trestnom konaní - zverejnenie daňových údajov o spoločnosti Matoviča predsedom vlády a Smeru R. Ficom, obrovské podozrenia z financovania stavieb z podvodne získaných vratiek DPH, na ktorých mohli parazitovať vysokí ústavní činitelia.

Ficovlády I. a II. napriek evidentným prešľapom (mýto, emisie ...) nezdvihli takú vlnu nevôle občanov ako sa to stalo po prevalení kauzy Kaliňák, Počiatek, Fico, Bašternák. Naštartovanie tohto zjavného odporu voči týmto počinom bolo založené už spôsobom ako vznikla vládna koalícia ficovlády III. a pošliapaním snahy množstva voličov zmeniť dovtedajší chod vládnej moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

založ stranu

a budem Ťa voliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja!

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zamedziť kradnutiu je prvý krok z dvoch.

Druhý krok je zamedziť plytvaniu v štáte a prerozdeľovaniu (socializmus v zdravotníctve, školstve, doprave, znížiť dane).
Včera som čítal článok ako sa dá v štáte šetriť, je to v súlade s dlhodobým programom saskárov:
http://www.menejstatu.sk/stat-...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: KOP

Lenže ten dlhodobý program SaSkárov vyzerá v reále takto:

http://spravy.pravda.sk/volby/...

kde by za mafiánov, prostitútky, manželky a milenky multimilionárov mal platiť odvody štát, teda ostatní občania.
Vážne sa s tým stotožňujete...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...ten návrh

...na zrušenie zdr.odvodov pre ľudí bez príjmu bol ok
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: central scrutinizer

Iste, prečo by taká milenka či manželka multimilionára nemala mať zdravotnú starostlivosť platenú ostatnými občanmi, veď treba byť s ňou solidárni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...vy vidíte

...práve toto ...ale nevidíte viac ľudí bez príjmu ako multimilionárov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: central scrutinizer

Vám zjavne uniká význam výrazu "dobrovoľne nezamestnaný".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...:o)

---to v žiadnom prípade...skúste si ešte raz prečítať ten článok na ktorý odkazujete
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Argumentovať plátkom, ktorý si ani po 17 rokoch od pádu komunizmu nedokázal zmeniť ani názov a je propagandistickou trúbou smeráckych oligarchov je úbohé!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Sam Hawkins

Argumentom nie je to kto to uverejnil, ale to, že poslanci SaS navrhli niečo, čo je v rozpore zo zdravým rozumom, keď navrhli aby za dobrovoľne nezamestnaných platil odvody štát, teda občania ktorí dobrovoľne zamestnaní nie sú. (Na druhej strane také Kollárové milenky by sa určite potešili a Kollár by bol určite za).

Inak celý program SaS zameraný na znižovania odvodov je popri dobrých návrhov zväčša populistickým táraním, pretože už dnes je sociálna poisťovňa v strate a pokiaľ si pozriete trebárs na toto http://www.strana-sas.sk/dane-...
tak to vyzerá akurát buď na prudké zvýšenie tej straty, ktorú bude potrebné zaplatiť cez dane, čiže žiadna úspora, alebo na prudké zníženie starobných a invalidných dôchodkov či prudké zvýšenie spoluúčasti pacientov v zdravotníctve.
To, že tam nie je vyčíslený dopad na rozpočet sociálnej poisťovne je dosť dobre pochopiteľné, ukázalo by sa, že to takto veru bezbolestne fungovať nebude.

A ak si to dobre prečítate, tak nájdete návrhy, ktoré plytvanie zvýšia, nie znížia, napríkladv časti "Rovnaký meter pre štát a podnikateľa", kde plytvanie štátu rozšíriť na plytvanie daňových platcov, teda to plytvanie si budú môcť uplatniť ako odpočitateľnú položku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odvádzate diskusiu na nie dôležité parciálne problémy. Hlavným a najväčším súčasným problémom Slovenska je, že jej vládne bývalá hazetdesáscka a teraz smerácka zločinecká mafia, ktorá má pevne v rukách políciu, súdy a prokuratúru a že si našla zradcov a prostitútky Fica medzi politikmi Hídu a že sa za to nehanbia ľudia ako Šebej , či Kresák!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Sam Hawkins

1. Meníte tému ku ktorej je diskusia. Poukázal som na to, že ani program SaS a ani jej konanie nie je bez chyby. Kde zamedziť kradnutiu je možné zmenou vlády a o to sa SaS v podstate neusiluje, (pre OĽaNO byť v opozícii je životná potreba) a čo sa týka šetrenia, tak program SaS na to zameraný nie je, je to v značnej miere populistický a dal som príklad až kam ten populizmus siaha.
Lenže v SaS sa kritika nenosí.

2. Tvrdenie, že vláda má pevne v rukách políciu, súdy a prokuratúru je len propagandistickým táraním, predsa rovnaký systém vládnej moci bol aj za vlády v ktorej Sme nebol a nikomu to nevadilo. Snažil sa vari vtedy Lipšic o zmenu postavenia kontroly polície?

Dokonca ani dnes sa o to nikto nesnaží, všetky útoky voči Kaliňákovi s požiadavkou na odstúpenie sú len propagandistickým divadlom, pretože pokiaľ by tam namiesto neho prišiel ďalší nominant Smer-u tak výhrady, že môže zasahovať do vyšetrovania by sa nezmenili.
Ešte k tomu dôkazy, že Kaliňák ozaj zasahoval nie sú, a teda pre značnú časť verejnosti nie je to dosť presvedčivé). Alebo inak, táto časť opozičnej politiky je bez nejakého pre ňu pozitívneho výsledku.
A o zmene zákona, kde by potrebovali pomoc koaličných strán, SNS alebo Most-Híd ani neuvažujú.

3. Štyri roky sme tu čítali a počúvali debilnú výhovorku na spojenie hlasovania, ako keby bez toho spojenia hlasovania bolo niečo inak a lepšie a teraz tu neustále čítame a asi budeme naďalej čítať debilné výhovorky na zradcov a prostitútky, pričom bez konania strán Sieť a Most-Híd, bez ich rozhodnutia ísť do koalície, by nebolo nič inak a lepšie.
Ešte k tomu od ľudí, ktorých zradiť ani teoreticky nemohli, nevolili ich totiž.

SaS a OĽaNO pred voľbami hlúpo útočili na Sieť a Most-Híd, (ale aj na KDH a ostatné strany) kde možno získali nejaké to percento hlasov, ale opozíciu ako celok poškodili, a v podstate už tým tlačili tie strany do koalície so Smerom.

Jediným výsledkom tých osobných útokov je tlak na Most-Híd aby ani neuvažovali v budúcnosti so spoluprácou s tými pre ktorých sú dnes cieľom špinenia a ohovárania, a teda že ich miesto je na tej druhej strane, čo automaticky znamená, že ďalšiu vládu bude zostavovať Smer.

Takže problémom nie je Šebej, Kresák, či ďalší, ale práve takí ako Vy, ktorých ich už teraz tlačia do budúcej koalície so Smerom a teda zaručujú pre Smer lepší volebný výsledok.

Kde vlastne jedinou nezodpovedanou otázkou je, či to SaS (lebo základ tých tvrdení o zradcoch je tam) robí z hlúposti, alebo vedome a za nejaké výhody pre niekoho z nich.

Výsledkom súčasnej opozičnej politiky sú zatiaľ len lepšie preferencie pre Smer+SNS, kde k budúcej splupráci s nimi tvrdo tlačia Most-Híd, práve takými tvrdeniami aké dávate aj Vy, a kde preferencie SaS+OĽaNO majú svoj limit niekde pod 30%, ešte k tomu s neskrývanou snahou byť bez nejakých možných koaličných partnerov.

Takto sa veru voľby nevyhrávajú...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Klamm = nehanebný klamár
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Sam Hawkins

Vitajte v klube.

V mojom fanklube tárajov, ktorí ma označili za klamára, a boli neschopní to svoje tvrdenie dokázať.

P.S.: Načo vlastne leziete do diskusie, keď ste normálnej diskusie neschopný? Len ukázať svoju argumentačnú biedu a úbohosť...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Diskutovať s niekým, kto spochybňuje fakty, ktoré musí vidieť i slepý, že Smer je čisto mafiánska zlodejská banda o čom svedčí i najnovšia kauza o "reorganizácii" vyšetrovateľov, a odvádza diskusiu spôsobom, keď už ja sa nemôžem očistiť, tak pošpiním aj teba, je mlátenie prázdnej slamy!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Sam Hawkins

Najprv tvrdíte, že klamem, a teraz už len že spochybňujem fakty, a verný svojej tradícii táraja, nenapíšete ktoré že to fakty sú.

A to odvádzanie od diskusie ste v tomto svojom príspevku predviedli priam dokonale.

P.S.: Načo vlastne leziete do diskusie, keď ste normálnej diskusie neschopný? Len ukázať svoju argumentačnú biedu a úbohosť...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže článok bo o:
Význam pondelkov: namiesto alibizmu prichádza aktivizmus
Pri protestoch občanov ide aj o podporu morálnych hodnôt a zásad, ktoré sa pri takomto spôsobe riešenia či skôr neriešenia väčšiny káuz dostávajú do morálneho suterénu.
Vy Klamm píšete o chybách SaS,ktoré sa netýkajú podstaty, že Fico býva v byte daňového podvodníka, ktorého Kaliňák kryje a s ním obchoduje.
Klamm: Tvrdenie, že vláda má pevne v rukách políciu, súdy a prokuratúru je len propagandistickým táraním
Takže neodškriepieľné fakty sú pre Vás propagandistickým táraním.
Najnovšie sa objavilo toto: https://dennikn.sk/554149/ako-...
Paňjatno tavaryšč?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Sam Hawkins

1. Lenže Vy ste nediskutovali k článku, ale k tomu čo som napísal, že populistické táranie je aj na druhej strany, a že to tou správnou cestou nie je.

2. Fico možno býva v byte daňového podvodníka, ale argumentom by bolo, ak by o tom vedel a pritom platil cenu prenájmu nižšiu ako v danej lokalite obvyklú.
A pokiaľ neviete dokázať nič z toho, tak účinok tej propagandy za veľa nestojí.

Ozaj, pokiaľ idete s kamarátmi na pivo, overujete si či krčmár včas a v plnej výške odviedol dane?
Pochopiteľne že nie, a preto ako argument to asi veľmi presvedčivé nebude, žiadate totiž od iných to, čím sa sám neriadite.

Toto ale nie je základným problémom, základným problémom je, že takto málokoho presvedčíte, a až toto je tým skutočným problémom.

Jediným kritériom opozičnej politiky sú preferencie aké dosahujú a pokiaľ voči vládnej koalície nestúpajú, tak taká politika, založená v podstate len na nadávkach a ohováraní, je nielen nanič, ale priamo škodlivá.

3. Možno Kaliňák kryje daňového podvodníka, lenže samotné tvrdenie nestačí, aby to presvedčilo jeho voličov a preto zase, veľmi presvedčivé to nebude.

O Kaliňákovi nemám žiadne ilúzie, ale pokiaľ nemáte nejaké dôkazy, logické alebo vecné, tak celá propaganda na tom založená nemôže mať úspech.

Čo sa týka tej logiky, tak zopakujem "Dokonca ani dnes sa o to nikto nesnaží, všetky útoky voči Kaliňákovi s požiadavkou na odstúpenie sú len propagandistickým divadlom, pretože pokiaľ by tam namiesto neho prišiel ďalší nominant Smer-u tak výhrady, že môže zasahovať do vyšetrovania by sa nezmenili."

4. To najhoršie nakoniec.
Pokiaľ v minulosti sympatizanti HZSDS, SNS, Smer-u len nadávali a opozícia argumentovala, tak dnešnou tragédiou je, že pokiaľ Kaliňák alebo Maďarič v svojich blogoch argumentujú, tak ich oponenti akurát len nadávajú.
A to ako argument, nadávka pritom nikdy argumentom nebola, ktorý by presvedčil nejaký voličov Smeru je nielen nanič, ale vyložene kontraproduktívny.
Overte si to.

Pokiaľ si niekto v SaS myslí, že takto je možno vyhrať voľby, tak odporúčam, aby okamžite prestal chlastať.

P.S.: Kde som to a v čom klamal, a kde som to spochybňoval nejaké fakty (ktoré boli pritom predmetom diskusie)?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre