SME
Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trainspotting z Galanty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

.

výborná charakteristika väčšiny tohoto národa, zrejme ešte nedozrel
 
Hodnoť

pekná úvaha

koľko šikovných ľudí, ktorí prepadli tomuto neduhu, pri správnej pomoci pokračovalo vo svojich životoch tvorivo, zakladajú rodiny, vychovávajú kvalitne deti (lebo osobné skúsenosti) a tvorivo žijú svoje životy. Lebo mali šťastie a tí, ktorí im pomohli ich neprestali považovať za plnohodnotných ľudí, ktorí pochybili. Mnoho ľudí dnes je v podstate narkomanmi, lebo sa ládujú tabletkami proti bolesti, a už ani nerozoznávajú, že ide už o závislosť a bez kadejakých neurolov, ibalginov už nie sú schopní existovať. Ale pubertiakov, ktorí skúšali drogy hneď zatratíme a ešte sa nad nimi povyšujeme. Treba o tejto problematike hovoriť otvorene a bez predsudkov. Nikto nevie, či sa to nedotkne jeho osobne alebo jeho blízkych. A potom sa dostanú pod tlak verejnej mienky. A budú súdení a vylúčení na okraj.
 
Hodnoť

Poznámka

Výborný článok. Ukazuje i keď v malom aká je podstatne ešte časť nášho národa zabudnutá v 19. storočí. Podpora pochodov za život je masová, mnohí sa pritom nikdy nestretli so živým členom LGBT komunity, o interrupcií čítali iba v bulvári, nepozreli si žiadnu serióznu vedeckú prednášku v TV, alebo na internete. Ak stretnú ļaváka, čudujú sa ako dokáže používať tú "nesprávnu diablovú " ruku. Podobných povier je v tejto republike ešte dosť. Stále ešte u časti národa platí, že " to povedala vrchnosť a pán farár" tak to musí byť pravda .
 
Hodnoť

vynikajúci

krásne napísaný komentár, ďakujem.
 
Hodnoť

wow,

pravdivá sonda do duše a charakteru Slováka. Výborný článok. Potlesk.
 
Hodnoť

Aj Trainspotting

a aj tento článok sa mi veľmi páči .....
 
Hodnoť

Ľavičiari,

Ateisti a internacionalisti, neobolsevici, bojujúci proti konzervatívna hodnotám aj snahou o zničenie kultúry, nikdy nepochopia, že alkohol je súčasťou eu kultúry nejaké stovky rokov. So všetkými pozitivami aj negatívami. A aj napriek niekoľko storočnej skúsenosti sa zhusta sttava, že negatíva prevazia pozitíva. Alkohol, napriek spomenutému, je spoločnosťou tolerovaná droga. Aj preto, že ak sa nejaký zas. Ran v piatok natne, najneskôr v nedeľu je fit. A vacsinou si v budúcnosti dá pozor. U niektorých, u nás nelegálnych drog nastupuje závislosť skoro okamžite. K ostatným ľavý kydom v tomto zlatanom článku radšej ani nič. Alebo predsa. Ľavicová revolucionárka nicholsonova vo svojom ostatnom, aj na jej pomery veľmi vulgarnom blogu, útočí na nepohodlného smeraka. po havárii odsúdeniahodný hlupák porušil zakony a porozprával niečo o ťažkom súkromí zraneného človeka - mal vo vačku viagrou. Pani autorka to s radosťou, aj keď nie tak prvoplanovane ako kolegyňa revolucionárka, rozmazáva tiez. Najintímnejšie zdravotné neduhy. Neviem, či pani autorka má partnera alebo partnerku, ako je v týchto kruhoch zvykom. Je mi to srdečne jedno. Ak aké je s partnerom vydrží do vyššieho veku, možno pochopí, že viagra nie je výbavou pre verejný dom, ako si racila odplut smerom k staršími človeku. No a že dámy ľahších mravov, keď už o nich hovoríme, tie ľahšie mravy často získajú ako dôsledok konzumácie nelegálnych drog, čo sa pri alkohole sta va podstatné menej často, sa v tejto ľavej zlatanine, pod ktorou diskutujeme, samozrejme nespomína. Selektivny, radikálny a ľavý pohľad na svet. Vlado leni sa teší ,poučky o užitočných i diotoc hsu vacne živé. A pre nevzdelaneho cenzora: užitočný idio tje terminus technicus, nie vulgarizmus
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre