SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficova dvojtvárnosť prepad popularity nevyrieši (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

nepresnost je priamo v titulku. kazdy komunista ma nie dve, ale sedem masiek. a meni ich ako svoje asistentky v hotelovej izbe. kult osobnosti je ich geneticka vybava, este od toho bankoveho lupica dzugasviliho, pod ktoreho ikonou kazdy vecer klacali uz ich tatkovia. a modlili sa k nemu za svetlejsie zajtrajsky. a gulagy...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Autor kritizuje Fica za to, že sa k Britskej premiérke chová slušne a pritom sa jej vyhráža, že bude nekompromisný, ak nebudú Briti pristupovať k občanom Slovenska pracujúcim u nich tak, ako k ostatným Angličanom. Myslím, že sa chová presne tak ako treba. Neviem čo mu vyčíta. Tú slušnosť? A po druhé, kto v Európe okrem niekoľkých politikov si ešte myslí, že sankcie proti Rusku nám neškodia? (tým myslím celú Európu). A Rusi, keby neklesli ceny ropy a zemného plynu by ani nevedeli, že nejakú sankcie sú. Tie sankcie spôsobia len to, že Rusi si nájdu iných dodávateľov a odberateľov a Európa aj po ich zrušení už nebude mať možnosť priživiť sa na Ruskom trhu. Autor sa proste opäť netrafil.
 

 

Rusi si už obchodných partnerov našli, na uvoľnené pozície sa nasáčkovali Američania, čiže tí čo EU do sankcií tlačili. Teraz už príčetní ľudia vedia prečo to tak robili.
S ostatným všetkým súhlasím.
 

do brit. premierky sa zacal

sit v suvislosti s jadrovymi zbranami
zaroven je tiez blby, ako pis v n-ku
mazak, blokovat dohody eu s gb
nie je mozne, banda v4 nema dost %
sankcie proti rusku su za ukrajinu
a brzdia rusku expaziu, eu sa neprizivuje
na ruskom trhu, naopak muzik potrebuje
technologie
to je co za blabol- keby neklesli ceny ropy..?
 
Hodnoť

 

V Smere našli nový liek na vyhorenosť - volá sa agresivita.
Keď ťa tá práca nebaví, keď už si napáchal toľko škôd,keď už ti ľudia začínajú prichádzať na tie tvoje zlodejiny, tak riešenie je že začneš pľuť na všetkých naokolo?
Ten poradca pre komunikáciu má tých tvojich voličov už za totálne ovce keď si myslí, že mu to zožerú?
 
Hodnoť

Fico nie je dobrý politik

Nevie vyjednávať, viesť dialóg ako rovný s rovným. Robí zo seba neotrasiteľného vševeda. On môže všetko, iní nesmú nič. Čo iným vytýka, sám robí a neberie ohľad na nič. Čísla skresľuje a manipuluje ako sa mu hodia. Nevie si priznať chybu, neúspech. Začínajú ho mať plné zuby nielen doma, ale aj v zahraničí. Pomaly, ale isto mu dochádza dych, keď nie je po jeho, tak sa stane z neho nepriateľ. Ako štátnik nestojí za nič, nevie viesť korektnú reč, stále útočí, prekrúca a manipuluje s informáciami ako sa jemu hodí.
 

Za toto

by si v Rusku sedel:-)
 

Prípadne

by ho v uličkách pri Kremli našla zblúdená guľka.
 

 

Na čo toľko písať?

Klamár, zlodej a komunista Fico.
 

veľmi dobrá

charakteristika.
Vystihol si konanie popredného aparátčika spred 30 rokov.
Kvetnato kecať a tisnúť kaleráby do hláv plebsu.
Boľševici nedokázali čeliť oponentom. Preto gulagy a uránové doly.
Nečudo, precceda je ich verným nasledovníkom. Však si ho komunisti vyškolili.
Diskusiam sa vyhýba, nakoľko nedokáže relevantne odpovedať na argumenty oponentov.
Veľmi dobre vie, že ich argumenty nedokáže vyvrátiť.
A tak nastupuje agresivita a poukazovanie na vnútorného, či vonkajšieho nepriateľa.
Takýto ľudia pre svoju popularitu dokážu rozhádať celú spoločnosť.
Oni nespájajú pre dobro všetkých, ale polarizujú a šíria nenávisť.
 
Hodnoť

Nie som volič Fica,

no na politickej scéne márne hľadám, kto by ho mohol nahradiť. Kto by mohol viesť Slovensko a mal aj nejakú víziu. Nemusím Fica pre jeho dvojtvárnosť a táto dvojtvárnosť ma hnevá, ale čo si môže človek pomôcť. Má byť Matovič predsedom vlády, či Sulík alebo Hlina ? Nedaj Bože chameleón Lajčiak alebo darebák Kaliňák. Naša politická scéna by potrebovala Herkulesa, ktorý by spláchol tento Augiašov chliev, ale kde vziať politikov, ktorí by naozaj slúžili občanom. Takí sa nerodia, takí sa majú vychovávať...Pokiaľ je ešte čo kradúť tak sa venujú hlavne tejte " záslužnej činnosti"...
 

 

"Nie som volič Fica" - ďalej už takéto príspevky nezvyknem čítať. Ale teraz spravím výnimku a opýtam sa ťa: Prečo potrebuješ zaňho náhradu? K čomu potrebuješ takých ľudí? Nevieš bez nich žiť alebo čo?
 

 

Tak to budeš musieť preskakovať veľmi veľa príspevkov, lebo ešte zostalo veľa ľudí čo by nikdy tých postboľševikov nevolili, ale nemajú z Fica vyrážky a ak niečo robí napríklad v zahraničnej politike dobre a takticky, tak to uznať dokážu.
 

Re:xiu

Hmmm, "nikdy tých postboľševikov nevolili, ale nemajú z Fica vyrážky"
To sa dá? Na strane jednej striktne "nikdy" a na strane druhej 1. medzi postboľševíkmi obhajovať? A to ešte niečím imaginárnym, lebo čo také urobil/robí v zahraničnej politike dobre?
- Jeho návštevy Moskvy, o ktorých sa pomaly nič nevie (teda v minulosti lobbovanie za Širokého hokej v KHL, nedávno "noty" čo má šíriť")
- Alebo je to jeho súhlas s "pokutami" za neprebrané kvóty?
- Nebodaj, je dobré ak sa vyhráža GB, že jej odchod z EU osladí (naviac, ak táto jeho vyhrážka má silu mravčieho prdu, lebo ak GB aktivuje čl. 50 a do dvoch rokov sa nedohodnú, prestávajú ich zmluvy, záväzky z EU platiť)

Povedzme že teraz jeho "boj" za zachovanie plného využitia plynovodu cez Slovensko by dával zmysel, teda až do okamihu ako si uvedomíme, že 50% výnosu z tohto biznisu daroval kamarátom, potom ten boj, je už pre Slovensko len tak cca polovičný.
 

 

Tomu kto je férový a nemá klapky na očiach, tak sa to dá. Nie som z tých, čo všetko vidia čiernobielo a zaslepene. Nemyslel som nič imaginárne, ale praktické skutky a postoje. Jeho myšlienky nepoznám, tak je možné i pravdepodepodobné že viac inklinuje k Putinovi ako Obamovi (ja som presne v strede :) , ale nikdy to v praxi či výrokoch nepotvrdil. So sankciami proti Rusku síce nesúhlasil, ale keďže sme súčasť EU, tak za ne hlasoval v súlade s ostatnými krajinami.
Jeho "vyhrážky" GB nemajú silu mravčieho prdu, keďže za zachovanie práv zamestnancov z ostbloku bude hlasovať celá V4! A to nie je žiadny prd, keďže aj EU si dobre uvedomuje ich silu čo dokzauje tým, že sa a o násilných utečeneckých kvótach už prestáva hovoriť, ba dokonca začína čoraz viac investovať do ochrany vonkajších hraníc, o čom V4 hovorila už vyše roka. Aj to je zásluha premiérov V4, vrátane Fica.
Okrem toho s jeho slovami vo Finacial Times úplne súhlasím a nebolo na nich nič neprimerané: "Pre Britániu to bude veľmi zložité. EÚ využije túto príležitosť, aby verejnosti ukázala: 'pozerajte sa, teraz uvidíte, prečo je dôležité zostať v EÚ'. Toto bude (únijná) pozícia. Nesmieme dovoliť Spojenému kráľovstvu, aby vytváralo skupinu ľudí druhej kategórie. Všetko, čo chceme, je, aby sa k nám pristupovalo rovnako (ako k britským pracujúcim). Ak to tak bude, potom môže tento rozvod skončiť úspechom...."

Ešte si prečítaj dolu príspevok od admiral2 o 12:06, ktorý výstižnejšie vyjadril podobný názor.
 

ach tá naivita

to že sa o kvótach prestáva hovoriť je skôr o náraste pravicových populistov v krajinách ako je Rakúsko či Francúzsko, nie o V4.
A o "rozvode" GB s Úniou budú rozhodovať hlavne prachy, ktoré GB (ešte stále) platí do rozpočtu únie, a ktorých časť cez eurofondy Ficovci tak radi rozkrádajú. Pretože ak by GB tie peniaze platiť prestala, logicky by sa e-fondy museli zmenšiť alebo by štáty únie museli zvýšiť odvody do únie, čím by menej ostalo na vlaky zadarmo a podobné ftákoviny. Čiže rozvodové dohody budú smerovať skôr k tomu, aby Británia ďalej platila výmenou za jednotný trh. Všetky tie Ficove vyhlásenia sú hlavne určené domácemu obecenstvu - takým ako si ty, ale reálne majú fakt váhu toho prdu...
 

 

On ma bude nazývať naivkom! :)) Naivnučkí sú takí ako ty, ktorí si namýšľajú že GB si bude môcť klásť bohvieaké podmienky. Ty si myslíš že ich farmári neprídu o štedré finančné dotácie zo spoločného rozpočtu?
Myslíš že GB politikom ani najmenej nebude vadiť že ich firmy by museli platiť clá za vstup na európsky trh v prípade neuzavretia zmlúv o prístupe na jednotný trh EÚ? Najhoršie by dopadli nadnárodné spoločnosti s výrobou v Európe. To si veľmi, veľmi rozmyslia aby také niečo pripustili.
Ešte veľmi radi radi umožnila pre nás voľný pohyb ako napríklad Nórsko, len túto agendu musia hlavne krajiny V4 presadzovať.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre