SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo má tá Únia vlastne robiť – všetko alebo nič? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nepochopenie

Autor pracuje doma a take vizie aj ponuka.Moznost pracovat,podnikat,cestovat bez pasu,stvrtok sa dohodnut na tom,ze v piatok ideme na Eifelovku,volat z jedneho mobilu bez extremne draheho poplatku,prist do hociktorej krajiny EU rano a vecer tam pracovat bez ziadneho vystavania na policii a roznych uradoch,zalozit si firmu v Londyne za 24 hodin a podnikat,studovat v Barcelone,Parizi,Rime,Heildebergu toto stale nestaci ? Volny pohyb kapitalu pracovnikov bez obmedzenia to nie su len murari a sluzky, to su aj lekari,veterinari,vedci,profesori,umelci,pohybuju sa vsetky narody nielen vychodna europa v UK pracuje 300 000 nemcov a francuzov ake vizie stale hladame co viac by sme este mali chciet ? Brexit rozdelil Britaniu na polovicu zvitazili stare konzervativne struktury a menej uspesna cast populacie,nevidno tu ziadne nadsenie okrem obcasnej snahy vytvorit dojem obrovskych prilezitosti vo svete mimo europu,ktore sa vzapeti menia na strach z tzv tvrdeho pristupu najvacsieho obchodneho a kulturneho partnera.Polovica clenov veterinarnej komory su v UK absolventi europskych univerzit akoby Britannia nebola v Europe.Neexistuje lepsi projekt ako EU a ked ma niekto viziu lepsiu nic mu nebrani presadzovat ju .Fragmentacia na zaklade nacionalizmu je vsak krok dozadu nie dopredu a vysledky partikularnych aliancii v Europe sme tu uz viackrat zazili
 
Hodnoť

toto písal súdruh Jakeš?

Alebo Biľak? Lebo tieto hlúposti dnešných neomarxistov už nijako nezaostávajú za ich predchodcami pred rokom 1989. Boľševikov sme vykopli dvermi, aby sa nám vrátili oknom prezlečení za moderných ľavicových "liberálov".
 

okrem nálepkovania

čím ešte prispeješ do diskusie ? Ako by mala Európa vyzerať podľa teba ? A keď už nálepkujeme, na Slovensku máme naopak za premiéra "boľševika" ktorý je prezlečený skôr za nacionalistu ako moderného ľavicového liberála. Škatuľkovanie a hlúpe zjednodušenia sú nanič. Ponúkni svoju víziu. Ja s Havranom súhlasím.
 
Hodnoť

Keď sa zamyslím nad

príčinami krízy v EÚ za ktoré považujem najmä dlhovú krízu a migračnú vlnu ktoré rozhodili a rozhádali dovtedy pomerne súdržnú Úniu tak konštatujem že prapríčinou je ľudská nedokonalosť ak nemám rovno povedať hlúposť. Ak by mal projekt EÚ stroskotať na tom, že ten kto mal dávať pozor ako krajiny zaobchádzajú s peniazmi a tak nespravil niekto iný zase neuvážene a ľahkovážne dovolil neprípustný neporiadok na hraniciach Únie ba dokonca nekontrolovateľný dav nerešpektujúci žiadne zákony pozval ďalej tak potom elity Únie nesiahajú jej zakladateľom ani po päty. Lebo nahnali vodu na mlyn nacionalistom a extrémistom ktorých je žiaľ dosť. Podľa mňa stačí odteraz jediné: Politici si musia uvedomiť že zvolení sú nato aby slúžili záujmom svojich voličov a nie svojmu egu a vzájomným anomozitám a chúťkam. Som rád že žijem v EÚ, je to úžasný a úspešný projekt ktorý si zaslúži zamyslieť sa a konať zodpovedne.
 

EU bol úžasný projekt, ktorý neschopní

aktuální, ľuďmi nevolení a nedemokratickí vodcovia a samovymenovaní, zástupcovia EU zmenili na škodlivý a vysoko toxický všetkým obyvateľom.

Všetkých už EU láka len na lakomstvo (peniaze), a do všetkých hláv obyvateľov vkladá EU idey a len pochybnosťi a beznádej z vlastnej existencie (včítane migrantov) bez zmyslu života.

Nemôžeme migrantom dať zmysel ich života v EU, keď ho sami nemali, sa menia sa na bezduchých ľudí. Nemôžeme im dať hrdosť na EU, pretože nie je, na čo. Zastaralá EU neinšpiruje ničím.

A z EU projektu ostanú len vybuchnuté jadrové elektrárne a radujúci sa psychickí chorí extrémisti inšpirovaní nejakým náboženstvo po okolitom preživšom svete.

A len preto, že sa nevieme brániť pred zlým, pretože sa tvárime, že zlý nie je.
 
Hodnoť

A čo by mala Únia robiť?

Ak sa to pýta socialista, určite mu nejde o odpoveď! Tú pozná.
Naďalej tlačiť nekryté peniaze a robiť dlhy! Brániť šikovným ľuďom v práci výpalným! Podporovať všetko, čo zabezpečí samodeštrukciu. Vnútiť obyvateľstvu nemorálnosti a ak odmietne, tak ho vymeniť.
Ak už raz Únia odmietla ako svoj základ kresťanstvo, tak musí padnúť.
 

tak to boli salta

na tak relatívne malom priestore toľko tém, také slovné vývrtky a tak skvostné nezmysly. Pán je asi umelec, to sa pozná, ktovie či sám sebe rozumie?
Nedalo mi nevyjadriť obdiv
 
Hodnoť

Iný pohľad

Z histórie peňazí je známe, ( čítaj napr. David Graeber Dluh ) že vždy na danom území vládca, ktorý mal funkčnú armádu a poriadkové služby, vydával peniaze, ktorými bolo možné obyvateľstvu plniť daňové povinnosti.

Ak obyvateľ nemal peniaze, vládca mu požičal cez svoju banku.

Ak nechcel platiť dane, tak poriadkové služby a vojsko mu vyjasnili, čo je jeho povinnosť.

EU má síce euro , ale nemá armádu a ani nemá zavedené federálne dane.

Nuž a mocní z EU nemôžu prísť a povedať - potrebujeme, aby ste platili federálne dane z ktorých budeme financovať armádu, ktorá zabezpečí, aby ste tie dane platili.

A tak sa musí vytvoriť vonkajší nepriateľ a obyvatelia musia uznať, že potrebujú armádu. No a keď už potrebujeme armádu, tak každý súdny človek chápe, že je nutné ju aj z niečoho platiť - zavedú sa dane.


Zbytok je show, ktorú charakterizoval predseda komisie Junker nasledovne:

„ .. väčšina ľudí nerozumie, čo bolo rozhodnuté, a tak pokračujeme krok za krokom, pokiaľ nebude cesty späť“.


Jean Claude Juncker


http://www.aktuality.sk/clanok...

Z histórie je ale tiež známe, že počas renesancie sa silné mestské štáty Talianska sa nepodarilo zjednotiť a po 200 rokoch sa centrum ekonomiky presunul na sever Európy, kde síce boli chudobnejšie ale väčšie trhy vytvorené na národnej báze.

Preto bol vytvorený model zadĺženia štátov EU o čom svedčia sfalšované účtovníctva Talianska a Grécka pri vstupe do eurozóny.

Úvery súkromných bánk sa presunuli na verejné peniaze - klasický model, kedy sa zisky privatizujú a dlhy preberá spoločnosť.

Trvá to možno dlho, ale ako povedal Juncker, nebude cesty späť.


Faktom je, že kým v 70tych rokoch bolo potrebných cca 60 ideí, kým sa jedna pretvorila na produkt, v roku 2010 to už bolo 300. Inými slovami, potrebujeme trh s cca 400 až 500 mil obyvateľmi, ktorý je schopný reprodukovať takéto vysoké náklady spojené s inováciami.


EU áno a pokiaľ možno funkčnú a čím skôr.

Náklady sú síce vysoké, ale stále nízke voči alternatíve Blízkeho Východu, čo štáty EU zažili v 20 storočí už dvakrát.


Trend doniesol informácie o počte zabitých obyvateľov EU, približne cca 450 priemerne ročne.

EU priniesla informácie, že len v SR zbytočne v roku zomrelo 11000 ľudí kvôli zlým postupom v zdravotníctve.


Koho sa máme báť?
 
Hodnoť

Všetko alebo nič? Nezmysel

Únia by mala robiť to, čo by robiť mala, a nemala by robiť ostatné, čo je v praáomoci členských štátov.
A čo by teda malo konkrétne byť v právomoci Únie? Presne na tom sa treba dohodnúť. Všelijaké tie lisabonské zmluvy majú tisíce strán, ale táto jednoduchá vec tam nie je - rozdelenie kompetencií.
Ústava USA má aj s dodatkami iba sedem strán, ale je tam najdôležitejšia formulácia:
Práva, ktoré táto ústava výslovne nepriznáva Únii, náležia členským štátom.
 
Hodnoť

v4 hlavne ukazuje, ze je spolkom

ktory sa vzdaluje od eu, posledne
svojou flexibilnou soilidaritou dal
najavo, ze kope za seba, pravda
s eurofondami
ustami rf sa po summite hulvatskym sposobom
vyhraza gb,na nezmyselnost coho poukazal
mazak
to ci gb vystavila dg eu je zjednodusujuce
vystavila ju aj sebe, cez neschopnost politikov
zacat riesit odchod k svetlym zajtrajskom
- stat sa globalnym hracom
 
Hodnoť

Nepáčia sa mi

náznaky toho, ako sa začínajú tí ľavicoví v médiách prispôsobovať. Tak ste socialista alebo len ľavičiar v zmysle Richarda Sulíka, za to, že ste za lezby a nejaké privilégiá? Preberáte pravicový jazyk a ideológiu a zjavne ako reakcia na kritiku sa čo najviac dištancujete od "komunizmu". Vaša charakterizácia Sovietskej únie sa mi zdá byť taká istá ako tá od konzervatívcov. Vykašlite sa na nadávky antikomunistov, oni ani nevedia, čo marxizmus je, ani len si nedali námahu sa pozrieť na wikipédiu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre