Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V čom najviac zlyhal Smer (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

V čom zlyhal SMER?

Celkom dobre neviem, prečo nemožno s čistým svedomím napísať, že vo fffšeckom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fúúú,

ale som sa sekol! Úplne som zabudol na splnené sľuby pri CocaCole. Mea culpa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor si protireci, ked tvrdi, ze

smer sa nelisi od zap.social.dem.
v socioekonom.oblasti a pritom
zaver clanku je prave o tomtom rozdiele
- je sucastou skorumpovanych elit!!
spomenme ako rf "ochranil robotnikov"
v kauze vahostav, od ktoreho prevzal
pohladavku nevyplatenych miezd a naviac
tym- ze ich skresal na polovicu!
pri skumani priebehu zatvy zaplakal, ako
sa pracujuci narobia ako ***** aky
vyraz sa hodi na nevyplatenych robotnikov
/nielen/ vahostavu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A je vôbec niečo,

kde smer počas svojej vlády nezlyhal ? Tada okrem súhlasu s rozkrádaním eráru.Tam to zrejme nmá v našich končinách obdobu.
K tým ideologickým otázkam v úvode by som si ale dovolil jednu poznámku.Objavil sa aj nový trend.Hlavne v týchto postkomunistických krajináchkde korupcia nebrala nevídané rozmery. Vzorom sú Česi a po nich /na prekvapenie/ Rumuni. V oboch štátoch represívne zložky a orgány činné v trestnom konaní prestali rešpektovať zaužívanú nedotknuteľnosť vrcholových politikov a riadne im za korupciu začali zatápať. Nerobím si ilúzie,že tretie v poradí bude Slovensko /ale nebol by som proti/,ale dá sa očakávať,že aj tunajších politikov to v priebehu 4 - 6 rokov stihne. Otázkou je skôr či EÚ sa bude snažiť otvorene tento postup podporiť,alebo bude naďalej hrať "mŕtveho chrobáka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smer nezlyhal v ničom.

Ako "ľavicový projekt", ktorý z princípu škodí všetkému, čo je zdravé a slušné, plní svoje poslanie vynikajúco.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...najzákladnejšia

...havária mysle je vôbec považovať smer za politickú stranu...takže miesto kde by sa mali prihlásiť je prvá brána ústavu na výkon väzby
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Schmognerova pred mesiacom

v rozhvore denníka sme prehlasila , o.i.aj fakt , že na Slovensku nie je priestor pre ďalšiu (inú)sociálnu demokraciu , a že smer treba vlastne len revidovat .
Teoreticky 1: Práve vznik novej sociálno demokratickej strany s dôrazom, v programe na neplytvanie štátom , bude pre smer znamenať inú hodnotu opozície ako pravica, ktorú úspešne "vybuchal" v rohu rimgu a ešte jej s utechou ponúkla uterak so značkou coca-cola....aj ked neda sa povedať, že by smer nenasrdil preferencie rastu liberalov a nemal zjavny podiel ( je uz 10rok pri moci ) na prilievanii bezinu do vatry extrémnej pravice - a len čert vie , či to bol zámer smeru alebo kuzlo okamihu.
Teoreticky 2 , po vzniku inej strany s programom sociálnej demokracie nebude jej program veľmi odlisni od programu liberalov . A aby mali tieto strany pokoj na prácu , nepotrebujú spolocnost rozdelovat , ale spájať - aj to je v hlbokom rozpore s politikou smeru . V takom prípade ani dva zámky plne novinárov , nezachrania smer .
No - ale zrejme je to všetko len a len nepravda. Vsakze .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava :

Odlišný od ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...asi tam máte chybu

...priateľu...aj teoreticky...sociálno-demokratická strana s programom proti plytvaniu štátom je úkaz doteraz presne nezdokumentovaný a v tomto regióne sa jedná skôr o povesti ktoré sa rozprávajú malým súdruhom a súdružkám pred spaním
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

teoreticky

tak chyba určite je pán kolega.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...ako myslíte

...každopádne je to odvážna teória :o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

počkajme prosím,

ani smer sa nezdal byť reálnym a vidíte - máme ho tu ako dominantnú srandičku za naše peniaze....ono, generácia ponormalizačných ľudí mala dve strany tej istej mince : jedna z nich je práve pri válove. Tá druhá v zásade nevynikala zlodejinou a tiež mala sociálne cítenie - aj keď v prípade smeru o sociálnom cítení sa dá viac než s úspechom odmietať....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...skrátim to

...viac socálneho cítenia táto republika skrátka neunesie...síce rozumiem tým chorým predstavám o ľavicovej reinkarnácii od zalova až do chmelárova ale hocičo resuscitované na takúto úroveň znamená namiesto jednej rieky dve a mohutnú deltu rozkrádania...takže sa obratom vrátim a ak by mali tieto strany pokoj na prácu (čo je samo o sebe vec nevídaná) tak sa môžeme kludne dopracovať pred november 1989
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v pohode, extrémne stručne :

skôr ide o to určiť zdroje na ktorých teraz pilieruje štát a na ktorých bude musieť. stavť, aby sa vrátila dôveryhodnosť jeho poslania. Je to zahrávanie sa s ohňom, ak štát spravuje zhruba 200 000 ľudí a jemu funguje organizmus tak na 50 %.....ide o to určiť skôr obsah a jeho dianie, realizáciu , ako prezentáciu formy v rozpore s obsahom...s plnými žalúdkami a vyššou životnou úrovňou je aj sociálne cítenie odlišné - menej štylizované....
smer vytvára umelé motivačné ciele, ktoré sa míňajú a pokiaľ odozva nie je taká, ako sa očakáva, nastáva frustrovaný spôsob prejavu.. Aj preto muselo zosilnieť public relations oddelenie hneď vedľa dvierok kancelárie fica na úrade vlády.
zdroje ležia najmä v hospodárstve, práve, energetike, vede a vzdelaní, sociálnej i zahraničnej politike štátu, vy vykonaní zmeny kvalifikovanosti práva smerom k občanovi - nie opačne ( exekúcie, vymahateľnosť práva, bankrot, ....)...ale najmä: krajine chýba reálna transparentnosť narábania s verejnými financiami....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...extrémne stručne

... pán kolega ...tento štát bude treba postaviť na zelenej lúke
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ok ++++

O tom je reč - prebrali sme len agendu komunizmu do tejto doby !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Nociar

ako velmi vela ludi bez ohladu na vzdelanie sadol na lep totalitnemu komunistovi a pise o nom ako o lavicovom politikovi.

Ak by sa autor clanku co len trochu zamyslel, prisiel by na to, ze smer nie je ziadna lavicova (uz vobec nie socialno-demokraticka) strana, ale ensemble populistickych oportunistov s nevycerpatelnou kriminalnou energiou co by kludne a bez vahania vo velkom style konkurovali Kotlebovi ak by im to zebezpecilo vitazstvo vo volbach.

Pan Nociar, takymito komentarmi zo seba robite novinara, ktoreho clanky nema cenu citat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smer prichádza o elektorát

lebo kradne jeho erar...ale keby len jemu, kradne všetkým .
Smer sa smerom zničí : nikdy to nebola socialno demokratická strana . A sociálny rozmer je na Slovensku obrovský, silný . Ma korene aj v krestanstve, aj v slovanskej duši . A keďže smer od začiatku klamal o sociálnej demokracii za peniaze všetkých daňových poplatníkov (vrátiť Fico predsa musel , co požičal vlastnou hlavou) a zároveň rozkráda peniaze verejné - pád bude drsný . Ale to je problem uz len fica.
Je dopyt po zmene , ale Fico tam uz nepatrí a naivný danko ho nenahradí .
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre