SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo sa stalo v Rusku pred 99 rokmi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Prerozdeľovanie zhoršuje ekonomiku.

Lenin zaviedol 100% prerozdeľovania. Robiť zadarmo a dostávať zadarmo prídely. Následky boli katastrofálne: Pokles výroby o 95%, nútená práca, hladomor.
Dokumentuje to úryvok:
"Nemali existovať ani trh a peniaze. Boľševici sa skutočne usilovali zrušiť trh a peniaze, čo viedlo k nedostatku tovarov a hladu. V dôsledku ekonomických problémov boli nútení urobiť určité ústupky trhu v Novom ekonomickom programe (NEP)."
Dnešná situácia na Slovensku: Prerozdeľuje sa 61% priemernej mzdy (dane, odvody, DPH, spotrebné dane) plus zlé súdy, korupcia.
Náprava: Menej štátu, slobodný trh, občan nech rozhoduje o svojich peniazoch sám.
 
Hodnoť

Ano myšlienky nemusia byť mŕtve ..

toto je fakt. Ale aplikovanie týchto myšlienok ako história potvrdila vedie k vyústeniu že my budeme mŕtvy. Ak náhodou nie fyzicky ,tak duchom ,kultúrou ,empatiou a porozumením.
 

 

Podľa mňa tam v skutočnosti nešlo o žiadne myšlienky. Išlo o túžbu istej mafiánskej skupiny po moci, pričom tá skupina si vytvorila istý akože politický program. Pritom vykradli isté myšlienky istého Marxa, ale ten politický program napokom vôbec nebol realizovaný. Ide skôr o orientálnu obyčaj, nútiť obyvateľstvo memorovať istú ideológiu a "sväté knihy", aby nemali čas samostatne uvažovať.
.
Marxovi, pokiaľ viem, šlo o humanizáciu kapitalizmu. V Rusku v tej dobe ešte žiaden kapitalizmus nebol, nebolo čo humanizovať. Dala sa len prebrať moc a povraždiť všetkých odporcov. To aj tzv. boľševici spravili, pravda, nevyhli sa ani občianskej vojne, keďe nie všetci politickí odporcovia sa chceli nechať povraždiť len tak. Vytvorili totalitný štát s veľkoruskou ideológiou a modernistickou mašinériou gulagov na potláčanie akéhokoľvek odporu.
 
Hodnoť

 

Neviete niekto, existuje nejaká kvalitná publikácia o tom, ako nemecké tajné služby vyslali Uľjanova do Ruska, aby tam spravil prevrat? Koho to bol nápad, ako to prebiehalo a aké inštrukcie dostal?
 

Niečo bolo na satelite

Neviem, či existuje o tom publikácia. Pred niekoľkými rokmi bolo o tom niečo na niektorom satelitnom programe. Podstata bola v tom, že Nemecko prehrávalo v 1. svetovej vojne. Preto chceli odstaviť jedného z nepriateľov - Rusko. Keď sa im dostal do rúk Lenin, zistili, čo je to za vtáčika. Naložili ho do vlaku a dali ho odviezť do Ruska. Našiel sa o tom nejaký tajný rozkaz, kde bolo uvedené, že posielajú do Ruska Lenina s tým úmyslom, aby tam spôsobil čo najväčší chaos. Z uvedeného nevyplýva, že by bol Lenin nejaký cieľavedomo Nemcami vycvičený agent. Skôr bol niečím, čo sa dnes označuje ako agent provokatér.
Nakoniec, asi sa dá ťažko predpokladať, že také ***** by niekto dokázal ovládať.
Úplne súhlasím s názorom pisateľa zabudka, že VOSR bola dielom mafiánskej skupiny. Myslím, že to podporuje aj Stalinov životopis, kde sa už za mladi angažoval v teroristických akciách a vo vraždení.
Vot eto tavarišči.
 

 

Lenina Nemci vyzdvihli zo Švajčiarska, pekne zásobili zlatom, konkrétne 50 miliónov zlatých ríšskych mariek, čo sa rovnalo 9 tonám zlata a v uzavretom vagóne prepravili do Ruska. Vedeli, že je to ľavicový revolucionár, teoretický podkutý , výborný rečník, a že má v Rusku mnoho kolegov. Ostatné už zariadil sám, zlato sa mu veĺmi hodilo, pretože mohol tak financovať obrovské náklady denníka Pravda a zásobovať nimi nespokojné masy. Stačí prečítať od Zubova Dejiny Ruska v 20. storočí od strany 379.
 

9 ton zlata

to je iný keš ako 12 miliónov od Baštrnáka! A to naložili do vagóna s Leninom, ktorého poslali do vojnou zachváteného Ruska. Rozprávky starej matere sú šuviks...
 

 

Ako to urobili technicky tam napísané nie je, len to, že to všetko zariadila nemecká ambasáda vo Švédsku.
 

Jáj, keďže to bolo

niekde napísané, tak už to inak nebude. Hovoríme o 9 TONÁCH zlata. Tie sa tak nejak niekde povaľovali, niekto ich - nikto nevie kde, zrazu asi vo Švédsku - len tak niekam poslal. Pribalil k Leninovi. Rozprávky starej matere sú šuviks...
 

 

Zubov a kolektív 30 renomovaných ruských historikov si to nevycucali z prsta, sú tam citované príslušné nemecké dokumenty.
 

 

zabudka, kúp si od Zubova Dejiny Ruska v 20. storočí, má to dva diely a spolu okolo 1800 strán, sú to dejiny Ruska or r. 1894 do r. 2007. Je to v češtine, ale ak sa na tie dve biblie odhodláš, budeš sa diviť, koľko hlúpostí a svinstiev vykonali ruskí panovníci od cára Mikuláša II. až po Jeĺcina.
 

 

Dík, na Zubova sa chystám tak či tak.
 
Hodnoť

hmm

cele ucenie komunizmu je jedno velke sci fi - to akoby teraz niekto prehlasil,ze kazdy bude mat na hlave zelene tykadla a bude mu uzasne a kto ich nema,tak je zlocinec a vsetci,ktori maju iny odtien povinnej zelenej farby je tak isto zlocinec a popravit..ako vyzeralo tzv.budovanie komunizmu sme videli na vlastne oci - nedostatok tovaru,komunisticky rezim udrziavany a strazeny ruskymi vojakmi a to sme v CSSR na tom oproti ZSSR vcelku boli este velmi dobre
a ako sa zije v tzv. socialistickych statoch,ktore deklaruju,ze buduju komunizmus ?..Venezuela - hlad,nedostatok vsetkeho - od hajzlaku az po co si spomeniete,Severna Korea - no comment..Kuba - pridelovy system pre domace obyvatelstvo na rozny spotrebny tovar a na potraviny..atd atd
proste komunizmus je iba utopia,kde si skupina magorov co tuzia po moci privlastni v mene utopistickej ideologie cely stat a tuto ideologiu vnutia vsetkym obyvatelom daneho statu - a rezim udrzuju policiou,armadou,ostnatymi dratmi na hraniciach a pod. a samozrejme utlakom, pricom vyhlasuju,ze ako je vsetkym dobre a aky su stastny..
a zial,takyto pomateny sudruhovia su aj u nas - Ficova tzv. socialnost vyustuje do rozdavania potravinovych balickov v hladovych dolinach,pricom on a jeho kamarila si uziva ,ako sa len da - samozrejme,ze do casu,kedze nic nie je vecne - okrem Lenina - vraj
 

Poviem to inak je to ucenie pre robotov

opakujem robotov aj to bez umelej inteligencie.Ludia taky nie su a tak to skrachovalo.Dokonca ani Fickovi "Nasi Clovekovia" taky nie su prave naopak papalasi by boli v tom systeme.
Pamatam ked matka isla kupit TV a priniesla chladnicku.Do obchodov ked prisiel tovar dodavali TV,chlaadnicky a pracky aj to vdaka nasim sudruhom vo vyrobe.orava,poprad a calex zm.

Stali sme pred poloprazdnym vykladom a premyslali kedy to bude ze do obchodu bez penazi a kupis si za 0 ZERO to bolo s uper no vedeli sme ze to nie je pre cloveka ktory je od pirody hriesny.
Dramaticky to ubijalo aktivitu a invenciu.Vsetci sa chceli na kare viezt a nemal kto ťahač aj .Preto na Slovensku vo volbach vyhrala DS a Agrarnici a komunisti boli az 3 ti.
Vsetci ludia prace a driny vedeli ze bolsevizmus a komunisti su MOR spolocnosti.No Rusi nas donutili ako spravni otrokari cez cechov a neprijat Marschalov plan.......com.com.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre