Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boj, na ktorý netreba žiadnu odvahu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

áno.

presne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže Mikloš je rasista

No, začínajú sa nám tu diať pekné veci. Kaviarenskí povaľači bojujú proti gaučovým križiakom. Korupcia na ústupe, súdnictvo konečne na ceste z bahna, porážka Fica na obzore, takže došlo už i na riešenie toho najdôležitejšieho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemyslím si, že by z článku vyplývalo, ži Ivan Mikloš je fašista..
.
Čo tak skúsiť naňho vztiahnuť napríklad túto vetu?
.
Zatiaľ čo Jozef Mak, ktorý sa necíti rasistom a odmieta fašizmus, nechce spochybňovať vlastné postoje a meniť svoj prístup k problému mimo jeho „pomenovávanie“.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môj pohľad

Článok nevznikol, lebo si autor oprášil v knižnici Jozefa Maka. Skôr preto, lebo Mikloš polemizoval s Schutzom. A čítam vetu - citujem : Presvedčený rasista napáda politickú korektnosť, aby mohol naďalej hlásať svoje bludy.
Ja sa čudujem jednému. Mikloš nie je až tak moja krvná skupina, ťažko nájdeš niekde vetu, kde by som ho chválil za čosi, i keď si možno niečo zaslúži za pôsobenie v politike, ale fakt strašne dávno.
Ale vadí mi - to je ten správny výraz, ak vysloví svoj názor a hneď je oheň na streche.
Typické pre túto dobu.
Mne toto tu dlho pripadá, ako systém: Prinášame Vám pravdu a správne názory na tento deň.
Všetci sú mimo, my sme neomylní. Pravdu máme my. Máte šancu alebo to uznať, alebo ste - a vyber si. Rasisti, nacionalisti, homofóbovia, nepriatelia Cigánov, židov, Američanov, islamu, slobody vyznania, nepriatelia cyklistov, hokejistov, rybárov, Košičanov či Bratislavčanov....
Kdesi sa vytratila ochota či vôľa diskusie, teda o diskusii pod článkami radšej nehovorím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, že viem, v akom kontexte je tento komentár písaný. Jozef Mak je symbol, používa sa celkom bežne, ako symbol slovenského človiečika. Neviem, či tým autor myslel práve Mikloša, ale určite si nemyslím, že ho pokladal za príklad autentického fašistu. Skôr za niekoho, kto fašistom hrá svojou argumentáciou do karát a vôbec ho to netrápi. Preto mi tá veta (v kontexte v tomto komentári) prišla ako použiteľná na Mikloša.
.
Autor určite nehovorí, že je neomylný a prináša jedinú pravdu. Len hovorí, prečo je tento boj proti slušnému a úctivému vyjadrovaniu, slušne povedané, pomýlený.
.
Ochota diskutovať tu, v tábore zástancov slušnosti, vždy je. Diskusiu, a najmä slušnú diskusiu, skôr odmietajú autentickí fašisti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akože nehovorí?

Ešte raz : Ak ich volanie po nazývaní vecí pravým menom vezmete vážne, urazia sa, lebo ich postoj zaslúžene označíte za xenofóbny, rasistický alebo fašistický.
A tak náš ... bojovník ... nadáva, lebo nemôže byť slobodne grobianom.
Nie je nič trápnučkejšie, ako reči o PC.
V článku ani len náznak polemiky, názor opačného tábora je trápnučky.
Pozor, tu nehovoríme o ozajstných fašistoch.
Tu hovoríme o ľuďoch, čo chcú diskutovať či polemizovať.
A to ma ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hovoríme o skutočných fašistoch. Nikoho iného, ako skutočného fašistu, totiž nemôžeš zaslúžene označiť za fašistu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je tvoj výklad

Ak by bol článok o fašistoch, tak by ich asi autor nenazýval gaučovými križiakmi. Ale vidím, že debatovať s niekým, kto si vykladý článok o exkremente ako recept na čokoládu je zbytočné a tak to vzdávam . Aj do budúcnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A preto, že prináša svoj názor, tak je zverejnený, hoci je to 333-tí rovnaký názor ako 333 iných pred ním. Akože aj ja súhlasím, že sú tu rôzni akobyfašisti a excelovké kalkulačky typu Sulík, ale toto už je tak, že každý gaučový politológ píše ako najatý o každom gaučovom križiakovi. A jedni aj druhí sa predbiehajú, kto vyprodukuje viac zbytočného a opakujúceho sa textu (teda nulový prínos poväčšine, keďže ide o komentár), lebo nestačí, ak ten istý názor pred ním vyjadrilo 10 iných komentátorov (a jeden má už aj žalobu). No a najnovšie sa súťaží, kto vymyslí čo natrápnučkejšiu zdrobneninu - ak nemá každý svoju zdrobneninu, nemá nič. Ja som väčšinou na strane tých "kaviarenských", ale už to zachádza do takých absurdít, že buď sa idem odpojiť od internetu a týchto jedných aj druhých povaľačov, alebo ma kognitívna disonancia dotlačí do velebenia nejakej putinovskej diktatúry (ako tú tretinu slovákov), aby okresala 333 mediálnych rovnakých kaviarenských a križiackých flákačov na 20 na každej strane. Tu netreba ani Putina, aby tu urobil mediálnu vojnu, tu to naši jedni aj druhí putinoviči stíhajú sami... Hardoša som celkom rád čítal, nemusel sa vyjadrovať ku všetkému, ale mám dojem, že už aj jeho stačilo, špeciálne po tomto úplne zbytočnom 333. hejte. :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím, toho balastu je veľa. na druhej strane, aj fašizmu je veľa, tak asi veľa ľudí cíti potrebu sa proti nemu ozývať a vymedzovať, aby niekto nenadobúdal dojem, že fašizmus je vlastne super, a všetci s ním súhlasia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Inak, predpokladám, že fašistický SMEčkársky cenzor diskusií, ktorý absolútne nemá pochopenie pre nejakú iróniu alebo obrazné pomenovania, a očakáva, že inteligentní ľudia sa budú vyjadrovať nerozvitými priamočiarymi vetami, mi predchádzajúci prípevok opäť raz vymaže
.
Obmedzenosť systému, akým sa tu mažú diskusné príspevky eporušujúce Kódex, a to nielen mne, ale aj iným slušným a nexenofóbnym diskutujúcim, sú dôvodom, pre ktorý plánujem po vypršaní môjho Piana skončiť s týmto predplatným a viacmenej aj s diskutovaním tu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

viac menej trefné

Rady tých čo hádžu špinu na politickú korektnosť sa rozširujú.
Pretože to môže prihrať bodíky. Je to práve "cool"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Perfektne napísané.
.
Podľa mňa, výhoda "boja proti politickej korektnosti" je tá, že politikom umožňuje získavať body u presvedčených rasistov bez toho, že by zároveň povedali akýkoľvek rasistický výrok. Ako politik len podporíte "právo" "utláčaného bieleho muža" rozprávať verejne vulgárne o komkoľvek a o čomkoľvek, a čakáte, že si tým získate jeho sympatie. To je podľa mňa chladný kalkul, s ktorým do toho išiel Robert Fico a aj Ivan Mikloš. U Kotlebu alebo Borisa Kolára je podľa mňa ten primitivizmus úplne autentický.
.
Ostáva len veriť, že každá vlna primitivizmu sa po čase skončí. A že inteligentní ľudia začnú hľadať politikov, ktorí sa necítia neslobodní len preto, že sa od nich očakáva slušné a úctivé vyjadrovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Drevenú figu

to, že politici sa priživujú na aktuálnych tendenciách davu je známe už od rímskych dôb. To ale neznamená, že aktuálnu tendenciu možno automaticky označiť za zlú a tých, čo sa s ňou stotožnia, za čvargu, ako by to chceli niektorí obhajcovia politickej korektnosti. Ani nemožno jav, že už mnoho ľudí má dosť streštených, nezmyselných (nie všetkých!) požiadaviek politickej korektnosti, považovať za dôkaz, že všetci tí ľudia chcú iba beztrestne nadávať a ponižovať oponentov.
Predpovedám, že v budúcnosti nebude deliaca čiara viesť medzi (striktnou) politickou korektnosťou a jej odporcami, ale medzi obyčajnou slušnosťou a hulvátmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zastávať sa politickej korektnosti a označovať niekoho za čvargu pokladám za oxymorom.
.
Tá istá deliaca čiara tu je aj dnes. Politická korektnosť totiž nie je nič iné, ako obyčajná slušnosť a úcta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplná hlúposť

to je práve ten ťažký omyl tých, čo vyžadujú (!!!) politickú korektnosť.
Možno, že tak politická korektnosť začala. Vtedy proti nej nikto nebojoval. Ľudia dnes bojujú proti tomu, čo z tej pôvodnej korektnosti = slušnosti atrofizovalo do dnešnej podoby.
Ten boj za politickú korektnosť nemá šancu. Kto bude chcieť nadávať, nenávidieť atď., bude aj tak. Boj za slušnosť sa vedie ináč. Len a len príkladom. Ten, kto bojuje za slušnosť natláčaním slušnosti, nič z fungovania spoločnosti a z ľudskej povahy nepochopil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tož, a ja ti za slušnosť bojujem aj tak, že ju od iných vyžadujem.
.
Možno som fakt nič z fungovania sveta nepochopil, ale pokladám za správne takúto požiadavku vznášať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na TOTO

právo máš. Vznášať môžeš.
Ibaže to v praxi nikdy nebude fungovať a spoločnosť to nezmení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

ak by tých bojovníkov za slušnosť bolo viac .... tak by to niečo v spoločnosti aj zmenilo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jediný spôsob

ako niekoho donútiť niečo dobrovoľne urobiť, je presvedčiť ho, že to chce on sám.
Áno, treba bojovať za slušnosť. Vlastným príkladom.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre