Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trápnučká publicistika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Gruška,

1) On ten Sulík by predsa dokázal toho Svätopluka z Hradu dostať, keby chcel. Mal na to predsa všetky právomoci. Ibaže on nechcel a to je všetko. Myslel som si, že takúto triviálnu logickú úvahu by vyštudovaní matematici mali zvládať.

2) Neviem, či sa mám vidieť v tom "frustrovanom" a "zakomplexovanom" človeku z francúzskej univerzity, ktorý sa podpisuje v diskusiách plným menom. Ak áno, odpoviem vám na to toto:

Komplexy necítim voči nikomu na Slovensku, ale frustráciu áno. Frustrujú ma napríklad pomery na bratislavskom matfyze, kde pôsobíte aj vy. Istá skupina SK-vplyvných ľudí mi tam roky horlivo vyrábala reputáciu homosexuála, ktorý iba predstiera manželský život (nijako sa pritom nenamáhali uviesť nejaké dôvody či nebodaj dôkazy ich tvrdení). Boli medzi nimi dokonca aj takí, ktorých som kedysi hostil aj s mojou peknou manželkou u mňa doma, ale ktorí zrejme neuniesli frustráciu, že ja som sa stal profesorom vo FRA a nie oni. Títo ľudia mimochodom nemajú ani zlomok mojich odborných výsledkov a erudície, napriek tomu nestratili u fakultnej verejnosti svoju dobrú povesť a neustále na nich pršia (síce malé slovenské ale predsa len) ocenenia a pocty. I vaším pričinením, pán Gruška, ste predsa pedagóg na matfyze a máte svoj podiel na kolektívnej zodpovednosti. Alebo snáď chcete tvrdiť, že ste o tých kydoch na moju adresu nikdy nepočuli ? To je tam u vás v Blave fakt natoľko bežné likvidovať tých pár schopných slovenských intelektuálov beštiálnym osočovaním, že to ani nikomu nestojí vo fakultnej kantíne za reč?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zdá sa,

že sa cítite byť trafený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bie je pod úroveň

bežného človeka, nieto ešte profesora z FRA, zosmiešňovať meno oponenta v diskusii? Ako potom má ktokoľvek veriť vašim argumentom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No vidíte, tak si pomyslite, že nemám úroveň, alebo si dokonca pomyslite, že ľudia na bratislavskom matfyze, ktorí ma beštiálnym spôsobom prenasledovali, úroveň majú. Máte právo si pomysliet jedno i druhé, záleží čisto na vás, aké hodnoty vyznávate. Ja si zasa môžem pomyslieť niečo o vašej úrovni atď Záleží potom už len na tom, koľko ľudí podporí vás a koľko mňa. Nejako takto funguje svet...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Elementarna slusnost je

Nutnou podmienkou aby som niekmu doveroval zosmiesnovanie mena je ubohost hodna akurat pubertaka takto nejako funguje moj svet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No tuto sa naozaj kajam. Neviem preco som zil v dojme, ze v Gruskovom mene je nad s makcen. Suhlasim, ze vysmievat sa z mena cloveka je nevhodne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, problém dnešných publicistov čo novinárov - majstrov slova - je hrozné zneužívanie slov. Napísať o Trumpovi napríklad, že by nebol schopný riadiť ani stánok so zmrzlinou. Alebo celá tá politická korektnosť, ktorá sa realizuje zákazom diskusií. Proste - ja novinár môžem napísať čo len chcem, vy ostatní budete držať huby.
No schválne, napíšem ten istý výraz, čo Schutz použil na zhodnotenie Star Wars. Jemu ho nevyhviezdičkovali, som zvedavý, či mne áno - hora hovna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výborne, vyzerá to, že v novom roke ešte nefunguje korektor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A vraj kde sa tu rodí extrémizmus!

Aj v v prehnane negatívne emotívnom slovníku, aký volia v článkoch a v rozhovoroch niektorí novinári (pejoratívum "žrať" nie je jediné v jazykových prejavoch pána Havrana, stačí sa začítať do viacerých jeho textov) a v komunikácii na verejnosti, teda aj v médiách, niektorí politici.

Nie zanedbateľný vplyv na zrod a udržiavanie negatívnych emócií, hľadanie nepriateľov a ich osočovanie, má aj výstredné správanie sa niektorých politikov (výdatne podporovaných horlivými novinármi), ktorí priam mobilizujú davy k nenávistnému správaniu sa voči kdekomu (aj voči tomu, kto by mal byť najprv právoplatne usvedčený a odsúdený).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uff... ako tak čítam tie príspevky

začínam mať pocit, že sa to tu nejak začína zvrhávať na tuhý boj medzi akademickými - konkrétne matematickými - kapacitami.

Aké šťastie, že v mojej práci som nikdy nemusel o sebe nikomu nič dokazovať. To je jedna z praktických výhod práce mimo akademického prostredia, kde je výška osobného ocenenia obvykle priamo úmerná pridanej hodnote pre zákazníka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som to nenazval tuhým bojom a už vôbec nie medzi kapacitami...(ja sám seba nehodnotím, ale Damás Gruška má naozaj ďaleko do toho, čo osobne považujem za kapacitu). Viete, slovo tuhý v súvislosti so slovom boj označuje vo svojej podstate istú vyrovnanosť síl, čo však vôbec nie je tento prípad. Na SK totiž nado mnou víťazí Damás Gruška na celej čiare. Je síce pravda, že pri zhruba rovnakom veku je som profesor DrSc a on iba docent CSc, že ja mám okolo 2000 citácií a on okolo 10 (zdroj Web of science), že ja publikujem v časopisoch vysokeho rangu v USA a Západnej Európe a on len v jednom jedinom regionálnom časopisu v Poľsku, ale to všetko sa na SK nepočíta. Veď si už len vezmite fakt, že keď si redakcia SME mala vybrať komentátora z radov matematikov a vysokoškolských pedagógov, vybrala si Grušku a nie mňa (našli sa totiž vplyvní ľudia, ktorí ma redakcii navrhli). Ale to nie je všetko. Ak by napríklad zajtra Damás Gruška vošiel na bratislavskom matfyze do miestnosti, v ktorej by sedeli Vladimír Bužek, Ján Pišút, Peter Prešnajder či Pavel Veis (všetko profesori, ktorí boli tuším všetci u nás doma a videli moju rodinku) a povedal im nahlas, že Klimčík je homosexuál, pochybujem, že by mi to títo páni dali vedieť, aby som mohol podať na Grušku žalobu. Domnievam sa dokonca, že by ani jednému z týchto štyroch neprekážalo napísať na Grušku pozitívny posudok ani po takomto neĺudskom útoku na moju osobu, alebo ho eventuálne pozvať na konferenciu či za člena nejakej posudkovej komisie a pod. Aký teda tuhý boj? Gruška ma môže vykúpať v žumpe, kedy sa mu len zapáči a nič tým neriskuje... Na SK je to tak.

Inak ešte toto : je skvelé, že máte na SK zamestnanie, v ktorom sa vaše pracovné výsledky počítajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Klimčík, vďaka za obšírnu odpoveď

Viem a nepochybujem o tom, že ste v matematike veľmi dobrý. Koniec koncov, študovali sme na tej istej strednej škole, a učil nás aj matematiku a fyziku jeden a ten istý človek, s ktorým ste kedysi vraj oduševnene hrávali šachy, ktorému ja (a určite a vy) vďačím za to, že dnes robím prácu, ktorej rozumiem, ktorá ma baví a napĺňa, a ktorú môžem robiť na úrovni. A občas môžem svojimi znalosťami a skúsenosťami prispieť do diskusií aj tu pod článkami SME, aj keď sa mi tu občas za to, aj za iné veci, niektorí otvorene posmievajú. No snažím sa to brať s humorom. Don Quixote je totiž moja obľúbená románová postava.

Inak, možno to neviete, osobne sme sa tiež zopárkrát stretli. No bolo to už veľmi dávno a možno si na mňa už ani nespomínate.

Netušil som, že ste v Bratislave na matfyze mal také nepríjemné skúsenosti. Vskutku som ani nevedel, že ste v Bratislave istý čas pôsobil. A tak trochu ma prekvapilo, že údajná homosexualita alebo iná sexualita kohokoľvek vôbec tam mohla byť zdrojom ohovárania, diskriminácie alebo diskreditácie na akademickej pôde. Ale je to asi tým, že som dlhé roky zvyknutý počúvať a prijímať informácie aj od veľmi vzdelaných a rozhľadených ľudí, ktorí sa, zhodou okolností, svojou homosexualitou vôbec netaja. No fakt je, že tí nežijú a nepôsobia na Slovensku.

Vaša story mi tak trochu pripomenula, že na Slovensku, žiaľ, sú ešte aj dnes mnohí, ktorí sa sami považujú za vzdelaných, no v uvažovaní o viacerých veciach akosi, hmm... zaostávajú za všeobecným globálnym poznaním a vývojom.

Rozmýšľam, čo by som asi na Vašom mieste robil, ak by sa mi niečo také prihodilo. Viem si predstaviť, že na takéto povery sa dá asi dosť ťažko reagovať. Ako sa poznám, asi by som sa tváril, že to nevidím, a nerobil by som si z toho ťažkú hlavu, aj keby to bola pravda. A pokiaľ by ma niekto s niečim takým otvorene konfrontoval, tak by som mu na to asi niečo krátke a úprimné povedal. Napríklad: Hej? Tak to dokáž. Alebo napríklad: Hej. No a čo? Podľa toho, či by som v skutočnosti homosexuálnym nebol alebo bol.

Želám všetko najlepšie Vašej rodinke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Prepacte pan autor, Sulik ma urcite vela chyb ale:
"Ani ja nemám pochopenie pre xenofóbiu a antieurópanstvo Richarda Sulíka či minimálny sociálny, kultúrny či environmentálny rozmer jeho uvažovania".
Xenofob? nezartujte... kazdy kto nieje slnieckar je xenofob? ..... antieuropanstvo??? Sulik je PRO europan, akurat si mysli to co vacsina, ze EU treba reformovat a viac pocuvat obcanov a nie elity.. kazdy kto nema orgazmus zo sucasnej politiky Bruselu je antieuropan? kam sme to dospeli..
O zvysnych troch vytkach je zbytocne sa rozpisovat..

Akurat ma zaujala este jedna vec.. "V jeho spore s Michalom Havranom sa zatiaľ verejná mienka stavia proti nemu" To mate odkial? :D
nepoznam jedineho cloveka z mojho okolia, ktory by drazl stranu havranovi, dokonca ani medzi ludmi co Sulika nemaju radi. Prirovntat totiz sefa SaS k Musolinimu alebo Tisovi je silna kava..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viem, že v očiach priaznivcov SAS

už možno horšie ani nemôžem vyzerať, no nedá mi nepoznamenať, že ak naozaj nepoznáte jediného človeka z vášho okolia, ktorý by držal stranu Havranovi, tak s najväčšou pravdepodobnosťou žijete v nejakej SAS-kárskej sociálnej bubline. Veď len tu v diskusiách ich je neúrekom.

Aj keď si osobne myslím, že ten status p. Havrana bol trochu prestrelený, nedá sa nevidieť, že p. Sulík v sebe zjavne má isté elitárske, potenciálne krajne pravicové črty, ktoré by v budúcich krízach mohli ešte zvýraznené. Jeho zjavná záľuba v luxusných autách, rýchlej jazde a drahom víne hovoria o mnohom.

Som presvedčený, že postoje p. Sulíka v minuloročnej utečeneckej kríze boli priam škandalózne a osobne by som ho nechcel mať za predsedu vlády v čase, kedy by sa ku nám nejaké väčšie počty utečencov vovalili.
Myslím si, tak ako mnohí iní, že tým hlavným problémom p. Sulíka je, že je v podstate geopoliticky negramotný. Zjavne nevie a netuší, o čo sa tu vlastne v Strednej Európe už dlhšiu dobu hrá medzi EÚ/USA a Putinovým Ruskom. Jeho nevyberavé početné útoky na Angelu Merkelovú, ktorá duchaprítomne na poslednú chvíľu a na vlastné riziko a riziko Nemecka zachránila situáciu v celej EÚ, a tým aj na Slovensku, boli, myslím si, úplne iracionálne a - a to treba zdôrazniť - plne v súlade so širšími strategickými zámermi Putinovho Ruska, o ktorých si netreba robiť žiadne ilúzie.

Dôjde to p. Sulíkovi ešte vôbec niekedy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý Viliam

1) ďakujem za vaše ocenenie mojich matematických kvalít, ktoré teda naozaj musia byť výborné, keď sme my dvaja skončili tú istú strednú školu...
2) Váš príspevok vyznel tak, že vám vôbec nevadí, ak aj by som bol homosexuál, lebo ste tolerantný človek. Chcem vám povedať len toľko, že podobný prístup nepovažujem za moju podporu. Ja nie som ani v najmenšom homosexuál a čakal by som od svojich rodákov, ktorí vedeli, že som od pätnástich rokov randil s najkrajšími kočkami na obidvoch prešovských gympľoch, že ma explicitne podporia v boji proti likvidačnému lynčovaniu mňa a mojej rodiny.
3) Vážne sa nechcem miešať do slovenskej politiky, ale označiť niekoho za fašistu (alebo napr. homosexuála) je veľmi závažné obvinenie, dôkazy ktorého spoločnosť musí od útočníka rázne vyžadovať.
Podľa mňa je dotyčný útok na Sulíka z mravného hľadiska neprípustný a Havran by za neho v normálnej demokratickej krajine pykal tak, že by si pár rokov neškrtol ani v novinách ani v televízii.
4) Ešte k osobe Havrana : považujem ho za narcisa a je mi smutno pri čítaní jeho článkov, ktoré sú prešpikované prázdnym a pozérskym pseudointelektualizmom majúcim za jedným z hlavných cieľov poukázať na ťažkotonážnu sčítanosť ich autora. Prečo smutno? Preto, že na Slovensku človek ako on môže zastávať významné postavenie v mediálnom priestore.
5) Nečítal som nikde podrobne, čo tvrdí Sulík o utečencoch, ale ak by to boli fašistické tézy, predpokladám, že by to Sulíkovi odporcovia už dávno v tlači rozmázli. Nestalo sa tak a to hovorí za všetko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Klimčík,

Ospravedlňujem sa, že to takto vyznelo.

No v podstate ste správne pochopil moju pointu. Mne osobne by vôbec nevadilo a moje pozitívne spomienky na Vás nezmenilo, aj keby to s tou údajnou homosexualitou bola pravda. Mal som však asi dodať, že to ešte vôbec neznamená, že tvrdím, že by tým homosexuálom ste mohol byť. Ak tvrdíte, že nie ste, tak verím tomu, že nie ste. Ani ja nie som a dúfam, že mi veríte.

Na rozdiel od Vás si však myslím, že povedať o niekom, že je homosexuál, za určitých okolností nemusí byť nič mimoriadne, napr. ak dotyčný/á sa k tomu otvorene hlási. Je to len konštatovanie faktu. Nič viac.

Chápem však, že takéto reči vo Vašom pracovnom okolí na matfyze v situácii, kedy ste bol ženatý, mohli veľmi vážne negatívne postihnúť Váš rodinný a osobný život, a preto je možné ich považovať za dosť zákerné a nebezpečné. Nepriamy útok na rodinu.

Žiaľ, s dosvedčením toho randenia s tými údajne najkrajšími kočkami na oboch prešovských gympľoch Vám osobne neviem veľmi pomôcť, keďže v tom čase mňa tie kočky až tak veľmi nezaujímali (mal som vtedy tisíc iných záujmov a náročné kritériá, na moju škodu) a naviac vy ste vtedy končil tú školu tesne predtým, než som ju ja začal, a tak neboli po ruke žiadni očití študentskí svedkovia, ktorí by to dosvedčili. A pán profesor nám na fyzike nič také o Vás nespomínal. No verím, že sa na Vašu podporu dodatočne ozvú a dosvedčia to niektorí Vaši vtedajší rovestníci. ... Ale je to vôbec dôležité?

Čo sa týka toho veľkého humbuku okolo nazvania niekoho fašistom, už kdesi som tu o tom dosť podrobne v nejakých mojich predošlých príspevkoch písal. Mne osobne sa ten komentár p. Havrana tiež zdal dosť neadekvátny a neférový. No takmer nik by si ho možno ani nevšimol, ak by p. Sulík nepodal tú žalobu a médiá nezačali o tom písať. Asi preceňuje, koľko ľudí ten Facebook číta. Ja ho napríklad nečítam takmer vôbec, lebo na to jednoducho nemám čas.

Tú spomínanú neférovosť voči p. Sulíkovi však vidím hlavne v tom, že v krajine, v ktorej "fašizmus" a "nacizmus" sa často chápu ako synonymá jedného a toho istého, aj keď ani zďaleka nie sú, by to niekto mohol pochopiť tak, že tu niekto p. Sulíkovi nadáva do nacistov, čo už by naozaj bola veľmi silná káva.

Čisto historicky, nacizmus bola extrémna forma fašizmu, pravicového totalitného režimu, postavená na myšlienke akejsi vyvolenej "árijskej rasy" a výlučne spojená s Hitlerovým Nemeckom, ktorá si ako za jeden z hlavných svojich cieľov stanovila ovládnutie Európy a postupné vyhladenie alebo zotročenie národov, ktoré považovala za menejcenné.

Fašizmus však bol extrémne pravicový nacionalistický režim postavený na vodcovskom princípe, ktorý pôvodne vznikol v Taliansku a neskôr našiel pokračovateľov v rôznych podobách vo viacerých krajinách Európy, vrátane Frankovho Španielska (kde mimochodom oficiálne trval až do roku 1978) ale aj vojnového Slovenska, či Maďarska. Otvorený rasizmus, orientovaný najmä proti Židom a Rómom, však nebol ústrednou myšlienkou talianskeho fašizmu, ani iných podobných režimov po Európe, ktoré ho vtedy kopírovali. To prišlo až s vplyvom Nacistického Nemecka a s jeho zvrátenými rasovými teóriami.

Teda čisto akademicky, myslím, si, nazvať niekoho fašistom ešte nie je také závažné ako ho nazvať nacistom. No v kontexte tradičného mätenia pojmov na Slovensku nazvať p. Sulíka fašistom bolo naozaj dosť nešťastné.

Môj osobný názor je, že názory p. Sulíka nedosahujú také úrovne, ktoré by odôvodňovali jeho nazvanie "fašistom", no v jeho názoroch vidím isté prekurzory, ktoré by za istých okolností mohli k niečomu podobnému viesť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

1. nezijem v SaSkarskej dedine.. Havrana som zo zaciatku respektoval aj ked som s nim nie vzdy suhlasil, ale od isteho casu sa ten clovek tvari ako chodiace bozie vnuknutie a dava to najavo patricnou aroganciou. Naviac jeho nazory su vo vacsine pripadov (a na tom trvam) sceste.. viz priklady uvedene autorm, alebo napriklad jeho obhajoba redakcie Charlie Hebdo postavena na tvrdeni, ze vraj redakcia bola vzdy na strane slabsich a bojovala proti politickym a nabozenskym idiotom.. nasledne si redakcia nechutnym sposobom robila srandu z obeti zemetrasenia v Taliansku, ked ich zakrvavene mrtve tela zobrazila ako napln do cestovin. par dni po nestasti!!!! neviem do akej kategorie zo spomenutych zaradil Havran obete.. Dalej jeho obhajoba Prochazku..
Ale dost bolo o Havranovi, nezasluzti si tolko pozornosti
2.Tie crty v Sulikovi vidis asi iba ty ak zijes niekde v Havranove alebo mas zjavne medzery v historii a tiez vo vedomostiach, co je to fasizmus a podobne ideologie.

3. Ktore konkretne postoje k utecenecekj krize boli skandalozne? :D Ved drviva vacsina toho co Sulik tvrdil pred rokom a viac sa dnes naplna a stava oficialnou politikou krajin EU a aj samotneho Bruselu :D Kontroly na hraniciach, urychlenie deportacii, obmedzene socialnych davok (Nemecko, Dansko), dokonca aj tie tabory mimo EU, pri ktorych slnieckari takmer kolabovali, su dnes realnou agendou :) Naopak, skandalozne a nerealne boli nazory oponentov, pretoze sa ukazalo, ze ICH riesenie "uplneho otvorenia a slnieckarskeho prisptupu" prinieslo viac skody ako utecencom (ktori mali falosne nadeje) tak obyvatelom EU.
3. odsek.. co sa tyka hier medzi Ruskom/USA/EU to je tvoj nazor, ja som pocul Sulika hovorit aj na tuto temu a vobec si nemyslim, zeby bol geopoliticky negramotny. Ano Angela vsetkych zachranila :D Prepac ale tomuto nezmyslu veri coraz menej ludi, naopak, Angela dala zbytocne falosnu nadej mnohym utecenocm a spustila vlnu "sekundarnej" uteceneckej vlny, ktoru tvorili hravne "utecenci" z balkanu (Albansko, Srbsko, Macedosnko, Kosovo.. atd) Samotne Nemecko, (ako mozes najst v clanku na inom mieste) uz nepriznava azyl kazdemu syrcanovi ale iba tym z nebezpecnych oblasti. Nemecke sudy su zahltene staznostami proti zamietnutemu azylu. Falosne nadeje, zamietnuty azyl, nasledne nekonecne cakanie na deportaciu, frustracia.. toto je dielo Merkelovej, aj s nasledkami ktore prisli. Z miliona utecencov bolo zo Syrie asi len 40 % . Zvysok tvorila uz spomenuta sekundarna vlna, dalej hlavne Afganci, Pakistanci, Irancania, Iracania (posledne menovani mali ako jedini okrem syrcanov narok na azyl). Ak by Merkelova dovolila pokracovat do europy len tym, ktori na ten azyl narok mali, dnes by bolo v Nemecku a Svedsku mozno 400 000 utecencov, vdaka nej su na uzemi EU statisice ludi, ktori narok na azyl nemaju a ani ho nedostanu, a treba ich poslat domov..
Ano nakoniec urob zo Sulika putinofila :D :D :D Mam otazku.. vlastne dve.. niesi ty nahodou samotny Havran? a druha. ak niesi havran, nepracujes pre nejaky konspiracny web?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm, dosť veľa tém na odpovedanie

1) Charlie Hebdo je také Francúzske špecifikum, ktorého tradícia je veľmi dlhá a siaha až do čias Francúzskej revolúcie. Je to lokálny, národný fenomén, ktorý napr. nemá žiadnu podobnú alternatívu v Británii, ani inde, a tak to, myslím si, treba aj brať. Koniec-koncov Slovákom, by tiež mohol kde-kto vyčítať, že každoročne zabíjajú a vypitvávajú tisícky svíň kde-kade po dvoroch rôznymi nehumánnymi spôsobmi bez celkovej anestézy. A tie slovenské zabíjačky sa mi zdajú byť podstatne drastickejšie než vtipy z Charlie Hebdo.

3) Hej, a čo tie početné útoky na Merkelovú? To tvrdenie, že údajne všetci teraz realizujú to, čo Sulík už dávno navrhoval, sa mi zdá rovnako pravdivým a vierohodným, ako to tvrdenie, že Sulík nepovalil Radičovej vládu. Možno by som tomu aj uveril, ak by som to vtedy nevidel v telke v priamom prenose. A čo je vlastne ten "slniečkársky prístup"? To som aj ja potom slniečkár? Aj celé OSN?

A skús si predstaviť, čo by sa dnes asi tak dialo pozdĺž celej balkánskej cesty a v celej Strednej Európe, ak by Merkelová tých utečencov nakoniec nezobrala k sebe. Na to netreba až tak veľa fantázie. Môžem Ťa uistiť, že tie problémy, ktorým teraz kvôli utečencom Nemecko čelí sú nič proti tomu, čomu by čelilo Maďarsko, Rakúsko, Slovensko a mnohé iné štáty. A ty tu za to Merkelovú a Nemcov ešte kritizuješ? Mať takého predsedu vlády s takýmto pohľadom na svet a za pár rokov sme bezpečne späť v Ruskej sfére vplyvu. No on by možno ešte stále donekonečna tvrdil, že sa nič vážne nedeje, až kým by možno nezistil, že sa jeho deti musia v škole opäť povinne učiť azbuku a spievať ruskú hymnu.

A na záver dve stručné odpovede na dve krátke otázky:

Nie, nie som Havran, ani iný podobný vták. A nepracujem pre žiadny konšpiračný web.

...No ale povedz úprimne, to Ti naozaj niečo také napadlo? Zaujímavé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v nazore na Sulikovu

xenofobiu sa zhodujeme, ale v priamom prenose si nemohol vidiet Sulika povalit vladu kedze
a) povedal vopred ze nebudu hlasovat a Radicova slubila ze nespoji hlasovanie (Dzurinda totiz neveril ze Sulik neustupi)
b) situacia sa krasne ukazala tesne po hlasovani. Na tlacovke cela SaS sa divila ze preco sa z toho robi take halo, ved stale maju vacsinu, mohli kludne zvolit noveho predsedu vlady. Hned na to bola tlacovka kde spolu Dzurinda, Bugar a Hrusovsky oznamili dohodu s Ficom a predcasne volby.
Co podla mna jasne ukazuje ze sa Sulika potrebovali zbavit a vohnali ho do kuta.
Nepochybne prispel k tomu ze sa v Papiernicke nenasla dohoda - ale ked sa jedna strana nechce dohodnut, tazko sa da fungovat v spolocnej vlade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naplnili by sme vaznice

Pri nastoleni trestnosti vyjadreni (samozrejme mimo vulgarizmov), ktorych ciel sleduje obvinit, znevazit, naplnili by sme vaznice predovsetkym politikmi. A predovsetkym takymi, za ktorymi nie je ani ciarka prace, ale za to medialne bruslia vo svojich spriatelenych mediach a davaju jeden rozhovor za druhym, v ktorom obvinuju hlava nehlava. Ak ale obvinia ich priatelov, dockame sa vyjadreni typu: "plati prezumpcia neviny"...."pockame na zaver vysetrovania"...."preco ho verejne lyncujete, hrade sa na vysetrovatela, prokuratora a sudcu sucasne"....
A to bez ohladu na politicku stranu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre