SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako si udržať optimizmus v období búrlivých zmien (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dá sa súhlasiť

okrem toho, že tí čo sem migrujú, túžia po liberálnej demokracii. Nie, túžia po lepšej životnej úrovni a neuvedomujú si, že svojim konaním a grupovaním sa v getách práve tento svoj sen i sen svojich súputníkov ničia.
 

 

To je snáď jedno, po čom túžia niektorí konkrétni ekonomickí migranti. Ak túžia len po blahobyte, tak túžia po blahobyte, ktorý tu máme vďaka tomu, že tu je liberálna demokracia.
.
Ak dovolíme vznik get, alebo do nich priamo my ľudí tlačíme, tak je to naše vlastné zlyhanie. Je potrebné ľudí integrovať a prepájať, nie vyčleňovať.
 

Asi je o tom ľahšie hovoriť

než to prakticky vykonať.
Ja už piaty rok pracujem v cudzine a vo viac národnej partii a stále je poznať ako sa ľudia združujú podľa jazyka a mentality. Ak je z niektorej národnosti viac ako jeden - už sa tvorí klub čo sa vyčleňuje .....
Geto vznikne veľmi ľahko - už len na základe výšky nájomného :-)
 

 

Jasné, to poznám. Aj ja mám skúsenosť s tým, ako sa na nejakej medzinárodnej akcii ľahko vytvorí československý stôl a ostatní si môžu pískať...
-
Ale je podľa mňa rozdiel medzi krátkodobou alebo víkendovou pravidelnou partiou, a getom. Existujú krajiny, kde getá nevznikajú. Alebo ak sa im tam niečo také tvorí, tak proti tomu mesto/štát zasiahne.
.
Bohužiaľ, na Slovensku skôr štát a samosprávy aktívne getá tvoria.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre