Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Predurčenie či náhoda? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je zaujímavé, že technické vedy začínajú operovať s nepriamymi dôkazmi o existencii informačno energetického poľa, ktoré je schopné preniesť informáciu cca milión krát rýchlejšie ako je rýchlosť elektromagnetických vĺn.
Existuje aj primeraná teoretická konštrukcia tohto poľa.

Pekne to popísal akademik Krampašský vo svoje monografii Veda versus viera.

Existuje celý rad štúdií, zvlášť odborníkov z HearthMath inštitútu v Kalifornii, ktorých práce významnou mierou prispievajú k pochopeniu tohto fenoménu, - časovej akauzality ale vecnej kauzality - čo nazval Jung pojmom synchronicita.

Podobne medicínsky smer využívajúci technológie biofeedbacku je schopný namerať, že pokiaľ sa organizmus dostane do zharmonizovaného stavu - vykazuje cca 4 x vyššiu energetickú výmenu, ktorú prístroje bežne zaznamenajú.

za kritérium harmonizácie sa považuje rezonancia medzi slbším poľom vysielaným mozgom s cca 500 krát silnejším poľom vysielaným srdcom.

Sú dve možné interpretácie: Zvýšená výmena energie je výdaj energie človeka a teda človek by sa mal po takomto zážitku cítiť unavený.

Druhá možnosť je, že prijeme za realitu existenciu takéhoto poľa a že s týmto poľom sa dostávame do rezonancie.

Potom z princípu fyziky, energia tečie zo silnejšieho poľa do slabšieho a teda človek energiu prijíma z poľa, ktoré je uzatvorené medzi magnetickým poľom Zeme a ionosférou.

Jung napísal aj monografiu pod názvom Tajomstvo Zlatého kvetu. Praktiky z ázijských kultúr hovoria o zážitkoch s energiou, ktorú nazývajú jednotlivé systémy ako Prána, či energia Čchi.

Sú to opakované pozorovania a zážitky ľudí, ktorým dalo náboženstvo nejaké vyjadrenie a cez vieru sa stalo nástrojom na používanie.

Vo Švajčiarsku a Nemecku je v oficiálnej medicíne používaný na diagnostiku prístroj, ktorí pracuje na biorezonančnom jave. Zdá sa, že jeho správne používanie vedie k medicínsky zaujímavým možnostiam.

Problém, ktorý autorka diskutuje je ale spoločensky širším problémom.

Spoločnosť si od roku 1989 nebola schopná vybudovať hodnotový systém, o ktorý by sa mohol bežný občan oprieť a ktorý by mu dával v rámci jeho schopností rámce pre realizáciu svojho života.

Výsledkom je , že človek je neistý a často končí jeho hľadanie zmyslu existencie v iracionálnej interpretácii skutočností. Pokiaľ by ju nemal, jeho existencia by stratila na zmysle.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre