SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bájka o včielkach a o našej (ne)korupcii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odstránenie korupcie v krajinách EU zdvojnásobuje tvorbu HDP na obyvateľa.

SR je vrámci OECD druhé od konca po Mexiku.

Odstránením korupcie na úroveň krajín s indexom cca 9 by sme mohli očakávať niekoľko násobné zvýšenie tvorby HDP na obyvateľa bez nutnosti zvýšiť zdroje.

Graf nájdete na stránke:
http://eis.honors.sk/eis5/down...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prípadov korupcie by bolo najmenej v policajnom štáte, totalitne riadenom jednou politickou stranou. V tom má tá bájka pravdu. Zhora nastolená "spravodlivosť" nie je dobrým riešením.

V našom prípade je riešenie celkom jednoduché - zaviesť demokraciu aj do totalitného systému justície. Losované poroty z ľudu by korupciu aj na tých najvyšších miestach rýchlo potrestali. Žiadne "skutok sa nestal" a "bolo to v súlade so zákonom" by nemalo šancu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Náš najkrajší

a najschopnejší minister vnútra by namiesto mudrovania o korupcii (veď vraj aj tak ju nemáme) mohol vysvetliť prečo Rakúsko chce zosilniť kontrolu hranice so Slovenskom pretože migranti sa do Rakúska dostávajú cez ňu. Logicky sa teda musia dostávať na Slovensko bez toho aby sme o tom vedeli. Ako si teda Kaliňák plní povinnosti ministra vnútra? Alebo mu už na to popri politikárčení a podnikaní nezostáva čas? Inak k článku, pripájam sa k diskutérovi so simple nado mnou dlhodobo si to isté myslím, systém porôt by vytrhol moc z rúk skorumpovaným právnikom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre