SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Profesor plukovník v zálohe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechápem, ako môže

niekto voliť takýchto nýmandov, hoci takých je v Smere habadej, ale ja si z jeho aktivít najviac pamätám jeho neskutočný prejav v angličtine, to sa smiala aj moja ekonómka, ktorá po anglicky nevie ani ceknúť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iba podobný nýmandi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano,

to je ta najtrefnejsia odpoved.... :-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezabudnime

že voliť sa dá i nohami. Týchto niemandov volili aj tí, čo nešli voliť a dovolili ovciam poslušne poslúchajú ich precedu a jeho kamošov lebo "aj tak sa nič nezmení". Je to hanba aj opozičných voličov. Keby sa KDH dostalo do parlamentu a voliči opozície dezaujímali defetistický postoj mohlo byť inak. Takže nevyhovárajme sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dekan Vokoroks

Snad este treba dodat, ze za profesuru sa Jahnatek dekanovi riadne odmenil:

http://domov.sme.sk/c/5435222/...

U toho si este treba vsimnut aj ine praktiky aby sa stal znovu dekanom:

http://kosice.korzar.sme.sk/c/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Gruska

nože precizujte, ktorýže to profesor zo západnej univerzity si píše pred meno prof. doc. Ja to teda nie som, ale aj tak sa vás opýtam prečo sa vám to vidí komické, keď niekto v nejakej situácii použije tituly, ktoré sú naozaj jeho. Mimochodom to, že napr. vo Francúzsku je profesorský titul viazaný na pracovné miesto neznamená, že ho jeho dotyčný nositeľ nemá právo používať.

PS. Pokiaľ som zhruba pred rokom dobre počítal vaše citácie vo Web of Sciences (5 citácií ?), podľa najnovších a stále mäkkučkých habilitačných kritérií bratislavského matfyzu by ste mali problém získať aj docentúru (6 citácií). Ak sa mýlim, tak ma opravte a ja sa pokajám, ak však nie, tak vám položím ešte jednu otázku : nie ste od tých profesúr trochu ďaleko, aby ste sa k nim mohli meritórne vyjadrovať v novinových komentároch?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre pána Fera čiernobodkovaného !!!

prečo im nedoprajete hoci aj titul admirála, asociovaného profesora materskej školy a maršála armády trumputinových trolov?


To ste už takí zadubení, že vyskakuete na tom, čo nič nestojí, ale miliardy ktoré neustále hučia hore komínom, vás netrápia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

???

Debata nie je o koninách ani miliardách. O tom choď márniť čas inam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja nemám vo WoS

žiadnu citáciu, som "od tých profesúr" oveľa ďalej než Gruska, ale aj tak považujem za moje plné právo prehlásiť, že Jahnátkova profesúra je nehoráznosť a výsmech celej vedeckej a pedagogickej obci na Slovensku. A čo teraz? Komora slovenských profesorov mi príde protokolárne zalepiť ústa leukoplastom a odstrihnúč klávesnicu? A ešte niečo Ti prezradím: Ja, a hocikto iný, sa môže k "tým profesúram" vyjadrovať aj "nemeritórne". Hádam to nejako prehltneš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1) Mne vôbec nešlo o Jahnátkovu profesúru, milý kámoško, a predpokladám, že o ňu v tom komentári príliš nešlo ani jeho autorovi. Damas Gruska má možno jednoducho tému profesúr a ich udeľovania rád, pretože dúfa, že sa mu časom nejaká ujde. Podľa mňa by išlo v jeho prípade o malý zázrak aj na slovenské pomery, ale niečo mi hovorí, že jeho ostrá kritika akademických kruhov by hojne poľavila, keby sa sám stal profesorom alebo, presnejšie, získal titul porofesor.

2) Tebe nikto nebude zalepovať ústa, milý kámoško, ako anonym sa vôbec nepočítaš. Ja, hoci podpísaný, sa taktiež príliš nepočítam, pretože vystupujem iba v diskusii. Skutočná šajba je tu Gruska. Hoci úprimne pochybujem, či si to svojimi pracovnými výsledkami zaslúži, jednak zastupuje v SME svojimi názorni slovenskú vedeckú komunitu. Treba mu však občas pripomenúť, že najlepšie urobí ak sa bude držať svojej odbornej úrovne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prezrel som si

pár tvojich príspevkov dozadu, a akurát som si povedal, že najbližšie budem vykať, lebo ti na tom, neviem prečo, veľmi záleží a ja s tým (viem prečo) nemám problém. Nakoniec som rád, že si pristúpil na tykanie, je to také komfortnejšie a uvoľnenejšie. Ale všimol som si pritom aj, že vo veľkej časti tvojich príspevkov je slovo, ktoré je aj posledným slovom tohto príspevku - úroveň.. Nechce sa mi tu teraz klikať a kopírovať citáty, ale mám pocit, že sa cítiš z nejakého dôvodu nadradený väčšine ostatných diskutujúcich a dokonca ich umravňuješ, ako sa majú správať k niekomu, kto tú tvoju úroveň, podľa teba, nedosahuje. Okrem toho tu opakovane riešiš svoje osobné krivdy so zrejme niektorými tvojimi (bývalými) kolegami, vrátane Grusku. O to menej energie a tvorivosti ti potom ostáva na to, aby si sa venoval samotnej téme článku, pod ktorým sa diskutuje. Napr.: Ako súvisí téma Gruskovko článku s konkrétne jeho odbornou úrovňou?
Nečuduj sa potom reakciám ostatných diskutérov (popravde, nemyslím, že by ťa nejako veľmi zaujímali). Keď už som taký kamoško, poviem ti to takým kamoškovským jazykom: Nikto nemá veľmi rád povýšené mentorujúce egá, obzvlášť ak diskusiu stále akosi stáčajú k svojej osobe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava:

...ako sa majú správať k niekomu (myslené k tebe), ktorého úroveň, podľa teba, nedosahujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale ja som na to tykanie vôbec nepristúpil, milý kámoško, ibaže mi pripadá hlúpe vykať ľuďom, ktorí mi tykajú... K zvyšku už nemám dnes čas diskutovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Okej, naozaj

bez dalsieho rozmyslania vykam ludom, ktori si to zelaju. Vasa odpoved, aj na moje predosle otazky by ma zaujimala, samozrejme, je to na Vas
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nová úroveň autorít

Myslím si, že čo sa týka profesora Jahnátka, ani nie.
je to predsa autor známeho zákona 309/2009 o podpore OZE, ktorý dokázal urýchliť rast cien energií, že sa za posledných 10 rokov zdvojnásobili.

V ekonómii je dobre známe, že zdvojnásobenie cien energií spôsobuje so spozdením troch mesiacov ekonomickú krízu.

Že je to tak v SR ilustruje prípad US STEEL kde zvýšené ceny energií vedú k stavu permanentnej krízy podniku. A mohli by sme pokračovať.

je to neuveriteľný výkon, ak sa jednotlivcovi podarí dať základ ekonomickej krízy a presne po slovensky, uznáme jeho kvality.

Asymetria v informáciách ale hovorí, že produkt na trhu je zvyčajne oceňovaný podľa najnekvalitnejšieho produktu. Vyskúmal to Nositeľ Nobelovej ceny a publikoval v dnes už kultovom článku The Market for Lemmons

A tak udelením profesorského titulu ministrovi Jahnátkovi páni profesori významným spôsobom zmenili latku kvality s akou sa dnes verejnosť díva na osoby s titulom profesor. Paradoxne aj sebe.

V tomto prípade vôbec nejde o počet citácií, v tomto prípade ide, že vedecký počin ministra spôsobil prudký nárast chudoby v SR označovaná niekedy aj ako energetická chudoba.

A tak, ako po Zajacovej reforme sa kupčí so zdravím poistencov, tak aj v školstve kupčia s titulmi.

A páni profesori mlčia - tolerujú stav nekvality, či dokonca ho osobne podporia.

A ako takíto profesori môžu byť odbornými a morálnymi autoritami pre študentov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Citacie

Neviem co a kde ste ratali, ale ja som naratal, ze Damas Gruska ma 31 publikacii. V teoretickej informatike sa rataju popri currentovanych casopisoch aj publikacie v konferenciach. Mnohokrat je podstatne zlozitejsie publikovat clanok na konferencii so zbornikom, vydanym v LNCS apod, nez v casopise (Springer, apod), pretoze konferencie spravidla prijmaju maximalne 30% zaslanych prispevkov. Monohokrat padat pomer prijatych prispevkov na 25%, 20%, a az na 15%.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1) Ja som sa vyjadroval ku Gruskovým citáciám a nie publikáciám. Mimochodom pri pohlade na statistiku 5 citácií na 31 takých či oných článkov ma dnešné Gruskovo slovné spojenie "nezmyselné články" naozaj zaujalo.

2) Posledne mi tu nejaký historik písal, že u nich tiež nie sú dôležité články v časopisoch lež len v zborníkoch. Úprimne povedané, v prípade teoretickej informatiky ma takýto stav veci naozaj udivuje a, ak je to skutočne tak, som rád, že sa ako disciplína odčlenila od matematiky.

3) Pokiaľ chodí o percento prijatých príspevkov, človek s invited talkami mám vždy istotu sto percent...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Blabol

To, co ste napisali, ukazuje ze tomu nerozumiete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veruze tak, ja pisem blaboly a podpisujem sa pod nich a vy pisete mudrosti a cudne pred svetom tajite svoju identitu. Naozaj svet naopak...
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre