SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kabala, tralala alebo viac hláv hoci aj volských (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Szatmáry

1) Žiadosť, ktorú vám adresoval váš známy, bola samozrejme hlúpa, uniká mi len, prečo ste cítili potrebu pridať jeho charakteristiku ako silného bojovníka za slovenské korene. Tým ste nebodaj chceli naznačiť, že bojovníci za slovenské korene sú vo všeobecnosti hlupáci?

2) Súhlasím s vami, že politici sú vždy odrazom úrovne ľudu, platí to na SK a trebárs aj vo FRA. Domnievam sa však, že celková úroveň krajiny nie je ani tak obrazom priemernej inteligencie jej obyvateľstva (keďže ja nie som extrémista, ja ju považujem za približne rovnakú v každom štáte), ale skôr jej medzinárodného vplyvu, zdedeného i produkovaného bohatstva, tradícií atď Ďalší faktor, ktorý hrá v celej záležitosti istú úlohu spočíva v tom, že napr. Francúzi majú vo svete väčšiu váhu ako Slováci a môžu rozhodovať o svojich záležitostiach oveľa nezávislejšie. Takže ak to na Slovensku v súčasnosti ide dolu vodou, je to môžno aj tým, že médiá aktívne bojujú proti vlastenectvu a v podstate len ten, kto zaprie svoje slovenské korene, môže robiť na SK plnohodnotnú vedeckú, umeleckú či mediálnu kariéru.

3) K tým volským hlavám : nechápem, ako vyštudovaná sociologička, bojovníčka za ľudské práva atď môže navrhnúť 40ročné moratórium na moc samospráv. To akože kto má rozhodovať o veciach verejných napr. v Prešove ak nie samotní Prešovčania? Že v mestských zastupiteľstvách v slovenských mestách sedia podľa vášho názoru volské hlavy? Povedzme, že je to tak a vy ste tá najmúdrejšia. I tak však je rozhodnutie na nich. Veď podľa vašich vlastných slov si každý môže svoju obývačku zariadiť, ako sa mu zapáči. Tomuto sa hovorí sloboda a demokracia. Máte samozrejme pravdu, že rozhodovať sa musí v súlade zo zákonom, ale musím sa priznať, že tu mi vaša pointa trochu uniká. Predsa na súkromnom pozemku viditeľnom z ulice si logicky nemôžem vztýčiť čokoľvek, čo sa mi zachce. Na rozdiel od tej obývačky. Tak je to predsa aj vo FRA.

5) Váš článok je nepochybne reakciou na nejaké dané rozhodnutie konkrétneho mestského zastupiteľstva.
Nepovažujem za správne, že ste nám zamlčali, o čo presne išlo. Takéto paušálne útoky na "volské hlavy " samosprávnych poslancov vo všeobecnosti považujem za nepatričné a som si istý, že napr. v takom FRA by nezostali bez negatívnej spoločenskej odozvy.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre