SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie, nie je všetko prehnité (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Silná a scestná káva? Kontrolka?

Nie, práve tam je cesta. Politici kašlú na nejaké demonštrácie na námestiach.
Jediné, čona nich platí, je pocit osobného ohrozenia. Kedy odstúpil Paška? Až vtedy, keď mu ľudia začali vykrikovať pod oknom. Nie na námestí.

Protesty pre Bonaparte nevyšli, lebo Fico necítil ohrozenie, Bonaparte je dobre strážené a ľudia boli pokojní. Nikto nehodil ani jeden kameň. Ale spomeňte si, ako vystrájal, keď v 2014 mu lietal pred oknom dron. To naňho silno zapôsobilo.

Áno, všetko je prehnité. Prehnité až tak, že jediné, čo politikovi hrozí, je odstúpenie z funkcie. Nič viac. Ako Holjenčík, ktorý desať rokov bašoval s cenami energií, tuneloval štát cez vlastnú firmu, bral úplatky od vodárov - a ako skončil? Odstúpil. Stačí takáto "hrozba" odvolaním, pani redaktorka?
Nie. Musí byť silnejšia.
Netreba hneď hádzať dlaždice. Vajcia by pre začiatok stačili.
 
Hodnoť

 

Pani redaktorka, čo je podľa Vás riešenie? Podľa komentárov na SME tu nie je pre Vás nikto dosť dobrý. Jediní, ktorí sa snažia a majú aj schopnosť vykonať zmenu je SAS a OĽANO, ale neprejde deň, kedy si do nich nekopnete.
Ak naozaj chcete niečo zmeniť, tak je to možné iba postupnými krokmi. V prvom rade je to odstavenie tejto vlády. Tu nebude nikdy nič fungovať, kým sa neodstrihnú všetky chápadlá tohto navzájom slúžiacemu systému /prokuratúra, polícia, súdnictvo/. Ak sa toto podarí, potom sa môžeme baviť o ďalších krokoch /reformy/. No a potom môžu prísť na rad aj otázky kto je fašista, xenofób, rasista...
 

 

Ona skončila Soros-univerzitu. To hovorí za všetko :-))
 

ad Sorosova univerzita

pán lipsche, o čom to presne hovorí, prosím? to nie je ani príslušnosť k strane, ani náboženské vyznanie, to je diplom. akože keby som skončila Stredoeurópsku univerzitu v Skalici, bola by to lepšie?
 

Dobrý deň

Asi to je naozaj jedno. Nie je dôležité to, čo kto vyštudoval, ale ako - teda keď už publikuje - a hlavne čo píše. Tak ja sa v dobrom niečo spýtam, kvitujem totiž, že ste sa zapojili do diskusie, hádam to nebude ojedinelé. Ja by som poprosil definovať, čo teda nie je prehnité. Alebo zasiahnuté korupciou a všetkými nešvármi, ktoré občanov najviac štvú. Akurát by som - zasa poprosil - nerád čítal o živote v rodinách, kde si ľudia napriek všetkému zachovávajú zdravý rozum, či fungovanie súkromných firiem i napriek prostrediu okolo nich. Aby som to skrátil, zaujímalo by ma čosi z verejnej sféry, čo tu funguje ani nie tak učebnicove, ale tak nejako normálne.
Niečo z tých vecí, kde sa používajú peniaze vybraté od daňových poplatníkov.
Rád sa nechám poučiť, lebo pravdupovediac takisto mám pocit, že kam sa človek okolo seba podíva, tak nič naokolo z vecí, ktoré zabezpečuje štát či verejná správa normálne nefunguje.
Ja síce osobne nepremýšľam o kandelábroch, ale ak by tu mali byť normálne pomery začínajúce na zelenej lúke, tak basy by museli praskať vo švíkoch.
 
Hodnoť

Pestovanie demokracie

Presne tak ulica nic nevyriesi uz stacilo ani v tom Rumunsku to nic nevyriesilo treba si pozriet tresty a pocty odsudenych nie obvinenych plati presumpcia neviny nie sme v starom Rime.Pestovanie demokracie je dlha a namahava cesta a to sa dnes nenosi dnes kazdy ponuka rychlo riesenia ale len do prveho kontaktu s realitou
 


Najčítanejšie na SME Komentáre