SME
Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Demokracia nie je superhrdina, nerobí zázrak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Toto je na úrovni slohovej práce

deviataka. To autor nevidí, že jedna politická strana ovládla moc výkonnú, zákonodarnú aj súdnu, silové zložky, tajné služby a všetky kontrolné orgány? Je možný ešte vyšší stupeň ohrozenia demokracie? To si autor vážne myslí, že Fico & spol. budú váhať použiť moc, ktorú majú v rukách?
 

 

Educ, no tak. Autor to samozrejme vidí, to je predsa jasné každému. On ale hovorí, že demokracia je ten pravý nástroj na to, aby ľudia zmenili veci, ktoré sa im nepáčia. 20% ľudí na Slovensku totiž zo všetkého, o čom hovoríš, viní demokraciu a snívajú akýsi zvrhlý sen o diktatúre. Nedochádza im, že sa mýlia a že záleží len na nich samych či sa veci zmenia k lepšiemu. A v tom má autor predsa pravdu. Alebo chceš tvrdiť, že nie ?
 

Vo všetkom má pravdu.

Ale, je doba na takého jalové presviedčanie? Situácie je kritická. Zmena nenastane dobrovoľne. Mojžiš vodil židov po púšti 40 rokov, aby zabudli na otroctvo. Zdá sa, že mi budeme potrebovať dva krát toľko.
 

Zdá sa mi, že my...

.
 

 

Spoločnosť je už raz taká. Sú veci, pri ktorých akoby svet nevnímala vlastnými zmyslami-sluchom, zrakom a hlavne rozumom. Treba jej ich neustále opakovať. Napríklad Fico si to uvedomuje a preto neustále dookola opakuje ako sa máme dobre. Nemožno preto niečo vyčítať autorovi článku. On predsa nepresviedča takých ako sme my dvaja. Presviedča tých, ktorí svoje nešťastie zvaľujú na všetkých dookola namiesto toho aby využili možnosti, ktoré demokracia poskytuje a hlavne pohli vlastným zadkom.
 

tak

Pri vsetkej ucte k Tvojej logike,Mojzisovo putovanie po pusti nemalo nic spolocne so zabudanim.bola potreba vybudovat bojaschopnu armadu.co sa aj podarilo,zidia na ceste do Kanaanu vyvrazdili v mene boha vsetko co sa im postavilo do cesty.V knihe Numeri su detailne opisane boje a pocty zabitych,mena národov atd
 
Hodnoť

Veľmi triezvy článok.

Ako jeden z mála, ukazuje tiež na vysoko pravdepodobné príčiny rozladenia občanov. Neviem, zdá sa mi, že motto prednesené JFK - nepýtaj sa, čo môže štát urobiť pre teba, pýtaj sa seba, čo môžeš pre štát urobiť TY - je nanajvýš aktuálne. Každý môže niečo urobiť, ak nič iné, tak chovať sa morálne vo funkciách vedenia štátu a tí obyčajní občania (malé "o"), hlavne pri voľbách.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre