SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako som uveril na chemtrails a na očkovanie, ktoré spôsobuje autizmus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Takže

keď ste si raz prvotne vystavali informáciu, že očkovanie nespôsobuje autizmus a že chemtrails neexistujú, je už veľmi ťažké tento vplyv neskôr napraviť.

Porozumel som tomu správne? Alebo ten proces "prvotného vystavia informácie" sa obmedzuje výlučne na chybné informácie a hoaxy?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

v tvojej skupine sa

udialo to ze kolektivna pamat ti napovedala ze slovensky stat bol zly. Potom ti kolektivna pamat povedala aj to ze blba nalada a odtial uz bol iba krok k strate doveri vo vsetko. Tvoja skupina stratila vdaka tomu pamat a stratu osviezila dostupnou alternativou. Pred tridsiatimi rokmi ked clovekstratilvieru v autority (co bolo viac ako bezne) musel odpovede hladat.Tebe alebo tvojej skupine su odpovede podsunute a preto lahko uveris bludom. Az tak ze napokon veris bludom uz len preto lebo to nie su slova autorit. Myslim ze takto zafungovalo. Ta strata dovery je problemom ku ktoremu nas doviedli elity a cela doba pred nimi ktora nenaucila ludi ako ty uvazovat kriticky.
 
Hodnoť

 

zvláštne napísaný článok snažiaci sa dehonestovať tých, čo pochybujú o nedotknuteľnej modle zvanej očkovanie. už si uvedomte, že vakcíny sú veľmi komplikovaný produkt, ktorý má vyvolať komplexný rad procesov (imunitných a iných). bohorovne tvrdiť, že o tom všetko vieme, a že vakcíny sú pre každého bezpečné, si veru nedovolia ani samotní výrobcovia vakcín. pochybovanie sa považuje za základ kritického myslenia a slobody vedca, či hľadajúceho človeka. žiaľ, ak niektorým oponentom-napr. tvrdým zástancom očkovania, dochádzajú argumenty, uchýlia sa k útokom a znevažovaniu a dokonca psychickému nátlaku, obviňovaniu zo šírenia epidémií a pod. inými slovami: totalita a jediná pravda
 

Zastancovia ockovania su lekari

netvrdia nic bohorovne, to co sa tu snazite im podsuvat teraz.
Aj keby sme s zamerali len na vyber mensieho zla (ockovat alebo nie), tak uz len primitivna statistika im dava za pravdu.
Neockovanim vlastneho dietata vystavujete vlastne dieta ale aj svoje okolie neporovnatelne vacsiemu riziku, akym je autizmus alebo ine mozne vedlajsie ucinky ockovania. Ten, kto si mysli, ze schvalovanie, testovanie ale aj vyvoj liekov a ockovacich latok je len o byrokracii sa strasne myli.
 

 

Som (bývalá) lekárka so špecializáciou v mikrobiológii, s 35 ročnou praxou. Mala som aj možnosť pozorovať účinok očkovania po desaťročia. Nikdy sa nepredstieralo, že vakcíny sú absolútne bezproblémové, to totiž nie je v medicíne nič. Ale skutočne seriózne vedomosti a skúsenosti odborníkov z celého sveta ukazujú, že riziká očkovania sú menšie a menej časté ako riziká infekcie.Pojem "kolektívnej imunity" sa i už nechce po stý raz vysvetľovať.16 mŕtvych v Rumunsku sú veľmi akútnym varovaním pred neodborným táraním, ktorému mnohí ľudia podľahnú.
 

 

ďakujem za príspevok. viackrát som písal o tom, že sme ešte pred 8 rokmi očkovanie brali ako jedno z najlepších nástrojov medicíny na ochranu zdravia a dali sme nášho synčeka očkovať nielen v rámci povinného očkovania, ale aj naviac. keď sa stalo niečo zlé, po návštevách a rozhovoroch s neurológmi, imológmi a inými xxxlógmi, dokonca aj v zahraničí, dozvedeli sme sa o očkovaní veci, ktoré sme absolútne nevedeli. o nejakom mariánovi fillovi ešte ani chýru nebolo počuť. odvtedy sme za nepovinné očkovanie, príp. na mieru individuálne očkovanie.
ohľadom kolektívnej imunity, tá fungovala aj kedysi, zvlášť pri chorobách, ktoré človek môže dostať len raz (mumps, osýpky,..) napr. mamičky, ktoré už mali prekonané osýpky chránili počas kojenia svoje bábätká. kojenie bolo v podstate niečo ako očkovanie najmenších detí. po skončení dojčenia také deti už chorobu dostať mohli, často aj dostali, ale tým, že už boli väčšie, vedeli s ňou lepšie bojovať (a to pritom neboli ešte dnešné poznatky, napr. že vitamín A veľmi pomáha v liečbe osýpok, eliminácii prípadných komplikácií a trvalých následkov) atď. čiže popri očkovaní sú aj iné možnosti..

radikálni presadzovatelia povinného očkovania mi pripadajú ako novodobí mesiáši, čo chcú zachrániť svet, a keď sa nebodaj niekto odváži vzoprieť, je perzeukovaný a znevažovaný. to nie je dobrá cesta, leda ak cesta k totalite v štýle "výnimiek" pri legalizácii porušovania základných ľudských práv (povinné očkovanie je rozhodne porušovaním základných ľudských práv)
 

problem je iny

predstav si ze rozhodnutie ockovat/neockovat nechas na ludoch, ludia aspon cast sa rozhodne neockovat, a vznikne epidemia... stat nechal rozhodnutie na ludoch a ako sa budes tvarit ked ti povedia ved my tolkych ludi nestihame osetrit ? a povedzme ze pri tejto epidemii zomrie 100, 200 ludi... kdo bude zodpovedny stat alebo tí co sa rozhodli neockovat?
 

 

problémov je viac. napríklad, že umelo udržiavaná kolektívna imunita, čoraz viac závislá na očkovaní, má nižšiu kvalitu (práve preto, že je závislá), než prirodzene získaná kolektívna imunita, kde funguje prírodné "očkovanie" najmenších detí dojčením atď. inými slovami, vďaka hromadnému očkovaniu nastal stav, že ak naozaj výrazne klesne zaočkovanosť, tak môžu prísť silnejšie epidémie niektorých chorôb, než keby bola udržiavaná priebežná prirodzená imunita s vysokým podielom prekonania chorôb v detskom veku a malým podielom očkovania. v tom je teda očkovanie dosť zradné, a neradi to kompetentní pripúšťajú. za bežných okolností by epidémie so stovkami obetí nevznikali (ak nerátam ebolu). avšak naozaj vďaka veľkej zaočkovanosti, by v prípade jej výrazného poklesu, to mohlo dopadnúť všelijak. dostali sme sa vlastne do pasce závislosti na očkovaní. komu tento stav vyhovuje najviac?
 

Očkovanie nikdy nebola

modla, ale stále sa vvíjajúci a podrobnému vedeckému skúmaniu (vrátane pochybovania) podrobovamý "projekt".
Niekto sa zobudí a zažne vykrikovať "očkovanie je modla, neklaňajte sa mu!".
Princíp jedinej pravdy práveže používajú antivaxáci.
 

 

princíp jedinej pravdy používajú antivaxáci? nejaký konkrétny príklad by nebol? asi že bojujú za dobrovoľné očkovanie? .. hm, ak niekto tvrdí, že povinné očkovanie je jediná možná a správna cesta, tak mi vychádza záver, že si z očkovania urobil modlu. to nie sú tí vedci, čo vakcíny vyvíjajú, ako skôr tí, čo presadzujú ich povinné hromadné nasadenie.
ak sme v našej rodine očkovaní len vybranými vakcínami, pracne zháňanými v zahraničí, v čom sme akože antivakceri? ak sme dali na rady pána prof. mudr. jána buca v časopise dieťa (napr. očkovanie odložiť až po 6. mesiaci veku dieťaťa)? máme byť perzekuovaní zo strany úradu verejného zdravotníctva ako nejakí kriminálnici? divná doba naozaj
 

Písal som o inom.

Boj proti POVINNÉMU očkovanie, aj keď ho neschvaľujem, nie je ten princíp jedinej pravdy, o ktorom som písal. Ale tvrdiť neomylne, že z očkovania je autizmus, očkovanie je od rb farmalobby kvôli ziskom a lekárske odporúčanie sú zmanipulované, nikto nepredložil dôkaz a podobné, to som mal na mysli. A teda, bavil som sa s viacerými takými, a tí skutočne mali svoju jedinú neotrasiteľnú pravdu. A je takých na môj vkus veľa.
 
Hodnoť

 

No ja som získal prvotnú informáciu keď Karol Jezik založil SME že sme sú korektne a vyvážené noviny ktoré sa oplatí čítať... Len veľkým úsilím a výmenou praktický celej redakcie sa podarilo zmenit tento môj predsudok... Ale stále rád čítam sme, len obozretnejsie... A k veci... Považujem za malopravdepodobne spojenie autizmu a MMR či ako sa tej vakcíne nadáva, napriek tomu si myslím že povinné ockovanie proti osýpkam, mumpsu a ruzienke nie je opodstatnené... Stačí zaočkovať deti ktoré ich neprekonali v predpubertalnom veku ( mumps a ruzienke) tak ako to bolo za našich čas... Počujem a čítam kopec propagandy za očkovanie ale jediný argument že prečo vlastne, sú to ľahko liečiteľné a ľahké ochorenia ktoré som si napríklad ja a všetci moji spolužiaci v detstve bez problémov prekonali a získali tak imunitu prirodzenou cestou... Pre mňa je otázka prečo áno povinné... Odpoveď neprichádza
 

Od Prokopčáka nikdy

nepríde. Ja som bol očkovaný v detstve, aj na vojne a tu som. Všetky tie očkovania boli bez môjho súhlasu. Ale asi to funguje, ešte píšem. Ak malý človek (mám vnuka 5 mesiacov) bude žiť v sterilnom prostredí, nem dobre. Ako dorastie, bude loziť po stromoch, hrabať sa v zemi a prežije zdravý.
 

No ty si ale odborník,

to že tebe tie choroby prešli bez komplikácii, ešte neznamená že sú neškodné. Napríklad osýpky je najčastejšia príčina úmrti deti vo svete.
 

 

Nie som odborník, preto príspevok obsahoval otázku... O osypkach, ruzienke a mumpsu viem len to že som ich prekonal a so mnou niekoľko tisíc mojich vrstovnikov z môjho rodného mestečka a nikto z nich na je neumrel ani nemal trvalé následky... Poprosím zdroj tvojho tvrdenia... Bez rypania... Druhá najčastejšia príčina smrti sa mi zdá , ale naozaj len zdá, nepravdepodobna
 

 

Preco si myslis, ze nadobudnutie imunity ockovanim ma nejaku nevyhodu oproti nadobudnutim imunity ochorenim na danu chorobu a prekonanim choroby (v predchadzajucom prispevku navrhujes ockovat tych, ktori v detstve chorobu neprekonali).
 

 

To si nemyslím lebo to neviem. Myslim si vsak že nesloboda je riskatnejsie ako sloboda. Mierim na povinnosť očkovania. Trochu viac som tú myšlienku rozviedol v reakcii na diskutera Buderus...
 

 

Väčšina detí prekonáva infekčné choroby ako relatívne ľahké ochorenie. Ale u časti detí môže ísť o veľmi vážny priebeh - o čom svedčia komplikácie až úmrtia. Ja som za povinné očkovanie: už teraz, kedy podľa zákona povinné je, počet očkovaných detí klesá, ak by sa očkovanie vyhlásilo za dobrovoľné, mohol by v niektorých krajinách nastať dramatický pokles. V krajinách, kde je očkovanie nepovinné už dlhšiu dobu, sa situácia ustálila na vakcinovaní dostatočného počtu detí, čo súvisí s dobrou informáciou rodičov aj rôznymi doplňujúcimi opatreniami. Rumunská epidémia osýpok je príklad zníženého počtu očkovaných na základe hoaxov a neodborných tvrdení. Určitá časť detí pre poruchy imunity byť, očkovaná nemôže a tieto deti chránia vlastne iba tie ostatné, očkované. Ale toto všetko tu už bolo stokrát opísané, rozoberané, rozdiskutované, myslím, že ten, kto nerozumie odpovediam im rozumieť jednoducho nechce, alebo jednoducho nemá na to, aby situáciu pochopil. To nie je nič urážlivé, ja nerozumiem prúdovým motorom, preto nechávam na pilotoch výber paliva aj spôsob obsluhy lietadla...a nepovažujem za psychický nátlak, že to so mnou pilot nekonzultuje..l
 

 

Ďakujem...
Čo sa týka mňa, všetky 3 moje deti boli zaočkované a keby sa mi chranboh narodilo ďalšie bolo by tiez, ale všeobecne mám problém prijať úlohu pasažiera v lietadle lebo sa akosi často stáva že sa letí tam kam potrebujete pilot a nie tam kam si cestujúci zaplatili lístok.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre