SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Európska krajina s ôsmimi tisícmi mešít (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Keď sa niekto v diskusii začne vážne zaoberať konšpiračnými teóriami, v tom momente u mňa zmaturoval. Presne o tom je aj autorom ponúkaná hypotéza, že atentát v Petrohrade má na svedomí KGB, aby tým dopomohol k znovuzvoleniu Putina za prezidenta, čím sa ani v najmenšom nelíši od proruského trollovania. No a čo sa týka 3,8% moslimov v európskej populácii, je pomerne relatívne či je to veľa alebo málo. Ak totiž porovnáme počet obetí, resp. počet atentátov na kresťanské obyvateľstvo spôsobených príslušníkmi moslimského etnika, s počtom obetí, resp. atentátov spôsobených kresťanmi na moslimskom obyvateľstve, zistíme, že veľkosť 3,8% oproti 96,2% je možné vnímať v úplne opačnej dimenzii než o nej hovorí púhe číselné vyjadrenie. No a marginalizovať teror a počet jeho obetí porovnávaním s počtom obetí autohavárií, tak nato už treba ozaj kvalitný žalúdok.
 

Ako si prišiel na to, že

obeťami atentátov v Európe sú kresťania?
Z hľadiska terorizmu je skoro jedno, či je v krajinách západnej Európy moslimov 1%, alebo 15%. Moslimský, alebo akýkoľvek iný terorizmus páchajú tak aj tak len jednotlivci, alebo malé skupiny vyšinutých.
 

 

Ty si ako prišiel na to, že teroristi sú buď sólisti alebo skupinka "vyšinutých"?
 

Aký je asi pomer

Moslimov k počtu moslimským teroristov, napríklad v krajinách EU? Ja to tipujem, že tak cca 1: 1miliónu. Ak niekto hromadne vraždí, vyšinutý nepochybne je. Buď ide o čistého psychopata, alebo rovno o duševne chorého.
 

 

Ten údaj, na ktorý sa pýtaš je irelevantný. Otázka je, koľko majú potenciálnych bojovníkov. Nenávisť k iným cíti takmer každý z nich. Tú ani nejde vykoreniť, už je zakódovaná a kvalitne šľachtená.

Proti ľuďom, ktorí sa neboja smrti a sú ochotní zobrať so sebou 10, 100...ešte radšej tisíce ľudí...sa bojuje veľmi zle.

No a Al-Kájda či "Islamský štát" a pod. azda nie sú jednotlivci či skupinky? Zatiaľ sa bojuje "partizánsky". Tak sa bojovalo aj v Juhoslávii počas druhej sv.vojny. Potom vznikla organizovaná, funkčná armáda. Neporovnávam štýl boja...ale počty. Iste, tam sa bojovalo nesamovražedne a proti konkrétnemu nepriateľovi.
 

Jedna vec je individuálny terorizmus

proti civilnému obyvateľstvu a celkom iná vec je snaha vojensky ovládnuť určité územie s cieľom ovládnuť, alebo vytvoriť štát. Tieto veci sú síce prepojené, ale len čiastočne. Al-Kajda aj Daeš popri snahe vojensky ovládnuť územie podporujú a organizujú aj individuálny terorizmus. Ale veľmi sa im nedarí - terorizmus pomocou motorových vozidiel je skôr zúfalosť.
Napríklad ETA sa teraz rozhodla ukončiť vojenskú aktivitu a prechádza na politickú. Výsledok ich činnosti od roku 1968 je cez 820 zavraždených z toho 340 civilných obetí.
 

 

Toto je iné. Toto ja vnímam ako začiatok konečného zúčtovania. V boji som doma, v náboženstvách nie. Ako ateista viem, že ten pojem, ktorý som spomenul...by mal byť aj v biblii? Alebo je také proroctvo? Nie som ani náhodou náchylný na proroctvá...ale toto sa zrejme naplní.
 

 

Netuším o akom proroctve je reč.
 
Hodnoť

 

Možno moderná neurobiológia pomôže vyriešiť problém náboženstva.

A vôbec to nemusí dlho trvať.

Príkladom môžu byť temer vždy progresívne Čechy.
 

 

Nebol by som v tom taký optimista. Moderná biológia môže dať odpoveď len uvedomelým, ale tí už teraz nie sú zfanatizovaní. Otvor internet chlape a uvidíš koľko polobláznov behá medzi nami, ktorí veria, že zem je plochá. A to nie v krajinách tretieho sveta, ale vo "vyspelej" Európe. Alebo si otvor diskusie na weboch pre mentálne jednoduchších, ako aktuality a topky, kde ľudia za každým zemetrasením vidia boží trest. Tí ľudia majú myseľ z 13 storočia a žijú medzi nami, nie niekde tisícky kilometrov od nás. Táto vojna ktorá prebieha vo svete nie je vojna medzi moslimským a kresťanským svetom. Je to vojna civilizácií. Medzi ľuďmi z 21 stor a 13 storočia. Priateľu, týchto ľudí žiadna veda nepresvedčí a je jedno či žijú v Sýrii, alebo na Slovensku.
 
Hodnoť

Blbec, čo je vždy naporúdzi

Nechápem, prečo dáva Fulmek Pietruchovej mentálne slabšej polovičke priestor v tomto denníku. Keby totiž Mesík niečím prispel k verejnej diskusii, nejakým názorom, faktom, čímkoľvek, nech tu je aj každý deň. Ale tá jeho prepiata ľavicovo-aktivistická produkcia má znaky slovnej dizenterie. Dlho a riedko kadi, a pre ten smrad a puch treba dlho vetrať, kým sa dá jeho príspevok vôbec dočítať.

Mesík neznáša katolícku cirkev. A tak si musí kopnúť i pri téme, ktorá má islamofobny rozmer. To, že Pope František je k moslimom zmierlivý, to, že v súvislosti s imigračnou krízou katolícka cirkev ide skôr proti prúdu, to, že antiimigračné nálady (v súvislosti s exodom utečencov z moslimského sveta) sú politicky skôr vec sekulárnych krajných pravičiarov a skutky katolíckej hierarchie, ich organizácii etc hovoria o niečom inom, to Mesika nezaujíma. On si proste musí kopnúť, hoci je všetko inak. Niečo ako keď si narkoman musí pichnúť dávku. Aj Mesík musí mat svojich 5 minút nenávisti, v duchu tradície týchto boľševických nímandov, ako ju Orwell predpovedal v románe 1984.

A ďalej Rusko. Človek, ktory sa učil zemepis, vie, že v Rusku je mnoho pôvodného moslimského obyvateľstva. Neprekvapí, že vnútorná migrácia v krajine vedie k tomu, že významná časť z nich žije v metropole krajiny. Je to aj ich vlastny problém, radikalizácia moslimského obyvateľstva sa týka nielen imigrantov v západnej Európe, ale aj moslimov, ktorí sa narodili v Rusku v autochtonnych oblastiach a migrujú v rámci Ruska. Vie, že Rusi sa snažia mat dobre vzťahy s oficiálnou moslimskou infraštuktúrou, tým umoznia stavať mešity, ale radikálov prísne riešia. Čo je asi aj mozne v state ako Rusko, ktoré má prvky policajného štátu. Inak je to v Europe, kde radikáli fungujú okolo mešít, miestne tajne služby ich monitorujú, ale nezasiahnu, nezničia mesitu, nezavru radikálov. OK, nie sme v západnej Európe policajne štáty, ale mohli by sme byt aspoň bojaschopnymi demokraciami, inak sa nám autokraticke Rusko oprávnene vysmeje.

Úplnou dezorientáciou je pasaz autora o ženskej obriezke. Ak je aspoň trochu informacne saturovaný, vie, ze ženská obriezka je aj problémom uzavretých moslimských komunit v Európe. V tom nie je rozdiel medzi Ruskom a zapadnymi moslimskými kominitami. Akurát verím, že diktátorsky a autokratický režim v Rusku si skôr poradi s tymito excesmi, ako náš demokraticky Západ. Ale nevidím v tom žiadnu prednosť Ruska, ak sa teda tu na Západe budeme aspoň snažiť niečo pre obete tohto barbarstva urobiť a nebudeme z dôvodu politickej korektnosti a falošného multikulturalizmu pred problemom zatvárať oči. Inak sa nám Rusko oprávnene vysmeje.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ani nestras

vyliezalo by to z kazdeho druheho zemaveku..

k tomu klasicky kokteil eu, fasizmus, dekadencia, islam bla bla. uz to zacina byt fakt tupe.. pomaly to dojde aj tym jednoduchsim az sa nakoniec budu tlapkat po pleci iba trollovia navzajom
 
Hodnoť

Nejaký

zmätený príspevok. Tak islamu sa báť nemáme, lebo ešte na Slovensku nie je. Čiže nemáme nič robiť a starať sa, až tu bude? Fakt vám to príde logické?
Zvláštne, že kým pri analýze červených a Ruska vie byť Mesík presný a vecný; keď príde na náboženstvá, stane sa z neho nechápajúci ignorant.
 

 

150 obetí spôsobených niekoľkými desiatkami teroristických šialencov vs. 26 000 obetí automobilových nehôd kvôli nezodpovednej jazde.. čo ti príde pre európsku úniu ako väčšina hrozba ? kde po strate života obete trpelo viac rodinných príslušníkov, kamarátov, spolužiakov ??

ale hlavne že kremľumilé bubu blízky východ.
 

Sqelá

logika. Kašľať na fašizmus, hladomor v histórii pozabíjal násobne viac.
Mal by si Merklovej napísať, že sa zaoberá úplnými prkotinami. Chcelo by to vrhnúť sily na dopravné vzdelávanie a prevenciu.
 

 

jo a nebyť ruskej podpory mäsiara assada tak by predvlani do európy neprišla ani utečenecká vlna zo sýrie..
 

 

to skor nebyť západom podporovaných islamistou...
 

..

oblubena konspiracia kremelskych slnieckarov
 

 

1. Co sa tyka terrozimu tak trend je stupajuci. Co sa tyka dobravnych nehoh tak tam je naopak trend dlhodob klesajuci aj napreik tomu, ze pocet soferov stupa. Takze jedno sa ocividne riesi a dochadza k zlepseniu a druhe sa ignoruje a prichadza k zhorsovanie.

2. Dopravne nehody nemusia vzniknut len nezodpovednou jazdou.

3. Zabranovat ilegalnej migracii a kontorlovat, kto sa dostava EU by sme dokazali. Zabranit automobilovej doprave by sposobilo kolaps.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre