SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj ďalší si myslia, že sú nedotknuteľní. Ako Mečiar (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Kým sa volič neprestane na dianie v slovenskej politike pozerať ako divák ping-pongového zápasu, ktorý iba mlčky sleduje smer loptičky od jedného hráča ku druhému, dovtedy sa na týchto a iných opisovaných skutočnostiach nič nezmení. Treba prestať sledovať ping-pong a pre začiatok skúsiť aspoň raz účasť na námestí - napríklad 18. apríla v Bratislave.
 

tebe sa to povie

ja musim byt v robote vtedy, na mna platia zakony a ja si musim na seba zarobit, nie ako oni
 

 

myslim ze toto su len lacne vyhovorky ak by ludia chceli moze byt demonstracia v kazdom krajskom meste trebars aj o 6 vecer ale ludia na SK ponadavaju ale zvacsa s tymto stavom ani nemaju realny zaujem nieco robit
akurat si neuvedomujeme ze zijeme len raz a ze spiny ako fico a spol znizuju znacne kvalitu zivota vacsiny tohto naroda
 

 

Pred takmer 28 rokmi bola demonstracia v kazdom meste. A sam vidis ako to dopadlo.
 

ako to dopadlo?

máme slobodu (nezatvoria ťa za názor) a demokraciu (sú síce snahy ju deformovať - ale ešte stále ju máme), sme súčasťou civilizovaného sveta

To, že do vládnucich štruktúr sa infiltrovali štb-áci je čiastočne aj chyba voličov, že napriek udalostiam okolo Tisovej vily ... volili masovo Mečiara. Chybou bolo podcenenie komunistickej mafie ... a teraz mnohí robia tú istú chybu, ke´d volia Fica a spol.
 

 

Sloboda je relativna, ja vnimam jej obrovsky nedostatok a jej postupne obmedzovanie. Za nazor ta zavru a nieze nie. Demokracia sa destruuje sama, ludmi, ktori to tu vedu, ludmi, ktori o tom pisu, ci hovoria v TV, umelcami, ktori o tom tocia filmy. Demokracia je poslednym stadiom pred tyraniou, prave kvoli tomu, ze ti ostatni ludia su nespokojni so stavom veci.
 

v r. 1989

sme ju však dosiahli ..... ak to ešte viac dobrabreme - je to už naša zodpovednosť

Ľudia, ktorí to tu vedú boli zvolení ľuďmi - dobrovoľne a slobodne.
Preto si treba dávať pozor a použiť slobodu s rozumom - nevoliť takých, ktorí majú tendenciu ju zrušiť.
 

NEMAME OBJEKT.PODM.PRE FAIRPOLITIC.SUBOJ

My rešpekt.vysledky volieb,ale poukazujeme nato,že je

AMORALNE

aby strana Smer sa mediálne dostala do priazne voličov len vďaka aj špinavemu prednovembrovemu štart.kapitalu jej hl.sponozora komunistckeho agenta ŠtB a KGB Širokeho posobiaceho konocm 80-tich rokov vo W.D.C ....
....teda v rovnakom čase kedy nám ostatným nebolo leg.umožnené PODNIKAŤ a naviac nás držali za zadratovanou hranicou strielajuc po nás ostrymi .. ..
.....resp. kapitalu ziskaneho v ramci sice už ponovembrovej legalnej - parlamentom FZ odklepnurej Kup.privatizacie na navrh ek.poskokov - vyškolených a riadených agentmi KGB - z pražskeho Prognistic,ustavu - v pravne vyprahnutej a krivajucej novele nechraniacej opravnené prava monoritných vlastníkov,
..vid zriadenie tzv.Harvardských Fondov kvoli ktorým je na Śirokeho spoločníkov v CZ V.Koženeho a ŠtBáka Vostreho vydaný medz.zatykač .

..zaďalšie Smer je finacovaný ďalším sponzorom JaT ,ktoré ziskavalo PODVODNE štart.kapital vdaka Jozefi Tkačovi / býv. komunistic. nám. ŠBČS / tunelujuceho po Nov. 89 štátnu Investičnu banku neskor IRB,..

dalej Penty ktorá vyškolená na kGB učilišti v Moskve /MGIMO / získala štart.kapital vytunelovaním cez VUB Invest atd. ....

....a aby ´dalšia súč.vládna strana SNS sa dostala do medialnej /TA3/ priazne voličov len vdaka štart.kapitalu prednovembr. vekslaka Kmotrika ...

TOTO NIE JE FAIROVE IHRISKO PRE OBJEKT. POLITICKY SUBOJ !!
 

no a?

prečo ich ľudia volia? kto ich núti?

Ak majú peniaze na masírovanie ľudí - prečo sa ľudia masírovať dajú?
Kto za to môže?
Načo by im boli tie peniaze, ak by to namalo dopad na voľby a ľudia by ich nezvolili?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Waw!

Kam chodíš na tieto múdrosti? Všetko sú len slová od veci. Demokracia na Slovensku sa zvrhla nie na diktát Bruselu a našich politických špičiek nie preto, že Brusel, či Slovensko ovládajú komunisti, ale práve preto, že ju ovládajú súčasní kapitalisti. Obyčajný človek si ani netrcne. Ani na úrade, ani v nemocnici ani v súdnictve, na polícii, prosto nikde. ľudia prebývajú v kanáloch, na lavičkách, v opustených polorozbúraných domoch. Za 28 rokov to nerozkradli komunisti, ale práve kapitalisti. Malá skupina boháčov si privlastnila alebo predala do zahraničia všetko čo malo akú takú cenu. Patríme medzi najväčšiu chudobu v celej Európe. Chápeš to vôbec? A to nie je ešte koniec. Hovoriť o slobode na Slovensku je tiež zcestné. Stačí ak vyjadríš iný názor ako "korektní politici" a už si fašista, xenofób, odľud. Akú že tu máme slobodu? Ani slobodne sa nechať vykorisťovať nemáme. Nemôžeš sa vyjadriť , hneď ti niekto zavrie ústa, tak tu nerozprávajme o imaginárnej slobode. Komunisti to nie sú tí, ktorí vedú štát, komunisti majú úlohu zvrhnúť tento kapitalistický, nespravodlivý a zločinný režim! Ale tých už niet. Sú tu len hyeny, vykorisťovatelia a tlčhubovia, ktorí nehľadia na prospech občanov, ale len svoj egoistický prospech. To je celá pravda!
 

Žiadne MUDROSTI ale HOLE FAKTY

Kde a kedy sa vlastne spravila v postkomunistickom vývoji našej spoločnosti zásadná chyba, ktorej dôsledky sa prejavujú dodnes? Úvahy na túto tému sa objavujú už dlhé roky. Isteže, chýb bola zrejme celá reťaz. Ktoré ohnivko však bolo zásadné?

Alfou a omegou spoločenských zmien je boj o reálnu moc, čiže zjednodušene povedané – o zdroje peňazí.
Tak to bolo u nás už v roku 1948 pri znárodnení.
Vtedy si podľa sovietskeho vzoru uzurpovali moc aj zdroje peňazí komunisti./ slovom rozkradli iba to čo predchádzajuce generácie v potu tváre dovtedy vybudovali - v tom lepšom prípade ,v tom horšom povodných vlastníkov majetkov poslali do Jáchym.urán.baní resp. na šibenicu a zbytok národa obrali o veškeré úspory v Men.ref v r.1953 /

Čo sa stalo pri nasledujúcej zmene po roku 1989? Kto profitoval na znovurozdelení zdrojov, ktoré malo – podľa možnosti spravodlivo – nahradiť krivdy spred štyridsiatich rokov?

Rozprávkové majetky,slovom vyššie spomínaný 40 ročný LUP získali po novembri 1989 v Československu hlavne „šikovní“ eštebáci z povolania a ich kamaráti. / resp. ich synkovia - napr. Kellner starší býv. vysokopost. ouŕada v bud.centr. RVHP v Moskve resp. Babiš starší kedysi posobiaci vo Švajci atd. / Takýmito spôsobmi:

Počas veľkej privatizácie im podniky na Slovensku priklepol kolega Mečiar https://domov.sme.sk/c/2048010... nominant býv.ŚtBáka Pješčaka býv.GP ČSSR, predtým MS SSR, predtým nám. feder. MVa /za symbolické sumy, na ktoré si vzali úvery. Úvery im priklepli ďalší eštebácki kolegovia v bankách./ Jožko Tkáč-býv.nám ŠBČS- v Inv. neskor aj - v Rozv. aké symbolické.. - Banke .tzv. "kapitalový Incest" / Tie potom prakticky skrachovali. Nesplatené dlhy v bankách zatiahol štát, teda my.

Banky, ktoré nepadli na hubu z nesplatených úverov, vykradli ďalší eštebáci a tak vznikli tzv. finančné skupiny. /VUB Invest - Penta,pozn. : iba synkovia ŚtBákov,absolventi mosk. MGIMO / Tie začali s ulúpenými peniazmi podnikať. / hl.v zdravotníctve, ITP odposluchy Gorila ap./ Spôsobom sebe vlastným.

Niektoré úspešné podniky viedli kolegovia eštebákov úmyselne do fingovaného úpadku a potom ich „záchrancovia“ kúpili za zlomok skutočnej hodnoty.

Prostredníctvom kupónovej privatizácie, ktorú im na mieru ušil kolega Klaus /posobiaci predtým s R.Tŕískom,Dlouhým,Dybom,Kočarníkom,T.Ježkom,V.Komárkom a chvilu aj s M.Zemanom v prednovembr.období na pražsk.Progonsťaku zlými jazykmi prezývaneho KGBácke učilište s maturitou pre "porevolučné" trhové prostredie v zálohe /. Prirodzene, zorientovali sa ako prví / presnejšie boli na tuto rolu už dávno v rokoch 1986 -1989 vo W.D.C. KGBákmi pripravovaní a školení - čítaj https://ekonomika.sme.sk/c/204... / a vyťažili z nej / hl. v prospech KGB / maximum.

To je príbeh Koženého, Širokého a ďalších.

.V ŚtB boli kedysi zaevidovaní :
1./ tzv.vedomí spolupravníci - kateg.doverník atd. / napr.J.Široký - hl..sponzor Smeru-SD,ktorý ako agent ŚtB posobil v r.1983-1989 v USA naviac aj ako agent KGB,sustredujuc kapital z celosvet. KGB kšeftov s drogami ,prostituciou ap./ R.Buchar : "Revoluce 1989 " , vyd. Brana /pre účely zainvestovania do pripravovaných porevolučných Harvardsk.fondov ,vdaka oklamaniu DIKov zo ziskov ktorých mohol neskor zainvestovať do kreovania politic.str. Smer a nasledne cez št.zakazky rozmnožovať tento špinavý prednovembr. ako aj ponovembr. privatitačný kapital....
2./ a potom tam boli tam . ludia / - kateg. KTS bez ich vedomia zapísaní do zoznamu ag.ŠtB / resp. vydieraní / Buda
 

pokrač.predch.prispevku

2./ a potom tam boli tam . ludia / - kateg. KTS bez ich vedomia zapísaní do zoznamu ag.ŠtB / resp. vydieraní / Budaja prichytili pri pokuse emigrovať /,že ked s nimi bude spolupracovať ,tak nepojde do kriminalu..dalo sa to obabrať hrou,že pre nich akože naoko pracuješ

Niektorí obzvlášť (všetkého) schopní skombinovali aj viaceré z týchto spôsobov. Niektorí pritom postupovali sofistikovane, používali biele kone a zahraničné schránkové firmy. Niektorí na to išli takpovediac priamočiaro a drzo./ Vl.Lexa, prezývaný "starý Lexo" - býv.predseda Slov.Plan.komisie /

Ktoré bolo teda ono prvé, dôležité ohnivko zlovestnej reťaze? Kto bol skutočným víťazom „kľúčikovej“ revolúcie v roku 1989? Kto sa zaslúžil o to, že demokracia na Slovensku už toľké roky vykazuje znaky pseudodemokracie?
Kto sú a odkiaľ sa vzali oligarchovia a celé skupiny oligarchov, ktorí cez kedysi ukradnuté peniaze korumpujú celú slovenskú politickú scénu, pozri kauzu Gorila?

Súčasťou akej reťaze sú vlastne aj Mečiarove amnestie? / kedže povodná myšlienka bola zrejme zťažiť prístup SK do EU / Ale aj Remiášová a zrejme aj Gauliederova vražda ?

Kde sa vzalo dnešné zlo, že veľká časť občanov už neverí nikomu a ničomu a je schopná voliť fašistov? / dnes už ofic. atakuju 14% - čo v relalite znamená skoro 20% - k Putinovej radosti /

Odpovedzte si sami.
 

 

Ale StBaci sa nezgrupovali iba v Smere, ale vela ich malo aj KDH, pripadne v sucasnosti ma jedneho aj OLANO, kurica, ktory sa velmi snazil stat predsedom Narodnej rady po novembri 1989.
 

 

Samozrejme Štbáci po Nov. 89 z prednovembr. obdobia naakumulovaného špinaveho kaitalu - špinaveho preto,lebo si ŚtBáci sami za socíku ofic.zakazali podnikať - a vdaka nemu si Śiroký,Babiš.Kellner,Tomáš Chrenek,Lexa starší a ďalší všetko synkovia ŚtBákov resp. sami ŠtBáci si po nov. 89 ZAKLADALI PRAVOLAVE červenomodré strany s cielom udržať si vplyv aj v ponovembrovom období...
janko Budaj mne z neznamych dovodov sa pokusil emigrovať cez zelenu liniu prísne stráženej št.hranice napriek tomu,že sme v Hels.v r.1975 podpisali medz.Dohovor o volnomúohybe osob čiže bol zadržany v HR.Rozpore s tymto medz.dokumenom ..

A špiny Śtbácke mu stupili na krk a dali si zvoliť či pojde do lOchu za neleg.prekroč.hranice resp. či bude s nimi spolupracovať

Ćo by ste si vybral Vy ...recidivistu na cele ?
 

 

Politici sú v 95% psychopati, narcisi a exhibicionisti. Nevedia si nastaviť kritické zrkadlo, nevedia sa vcítiť do ľudí (nemajú empatiu). Kým voliči nezačnú posudzovať politikov podľa činov, tak im budú vládnuť stále ďalej psychopati. Už Kristus vravel: Neverte falošným politikom, prichádzajú k vám v rúchu barančiom ale v duchu sú vlci hltaví. Poznáte ich po ovocí. Po činoch. On teda použil slovo "prorokom", ale to sú dnešní politici. Najprv treba zrušiť politické strany. Ale to bude až za 200-300 rokov. Ak tu vôbec ľuda budú, pretože politici ich ženú k tretej svetovej, apokalypse. Aj to Ján predpovedal.

Demokraciu netreba odstrániť ale postupne vylepšovať. To že voláme po morálnosti je plne v súlade s mojim presvedčením. Lenže v súčasnosti nikto "morálny" do politiky nepôjde. Demokracia má totiž v sebe zabudovaný aj deštrukčný prvok, najmä nezodpovednosť mnohých voličov. Demokracia by nemala byť úplne "zadarmo", masy nikdy neboli motorom pokroku. Vždy to boli jedinci, ktorí sa proti všeobecnému prúdu nezodpovednosti postavili, aj za cenu svojej ujmy. Práve hodnota hlasu "zadarmo" je náhonom na mlyn populizmu. Viď terajší brexit, kde voliči nevolili podľa hodnôt ale podľa emócií vyvolaných politikmi.

Zlepšovať demokraciu sa dá iba cez inštitút volieb. Volebné právo pre všetkých je správne, iba by sa malo doplniť že nebude zadarmo. Že iba zodpovedný hospodár je schopný rozvíjať svoju krajinu. A zodpovednosť sa nedá posudzovať ani kategorizovať. Dá sa ale, podobne ako v začiatkoch antickej demokracie, aspoň mierne zistiť vzťahom k cene svojho hlasu. Ak zavedieme cenzus, čiže právo zúčastniť sa volieb po vedomom zaplatení príspevku politickým stranám, získame určité sito aj keď nedokonalé. Na začiatok to môže fungovať tak, že štát priamo prispeje do tohto mechanizmu. Každý volič dostane pred voľbami od štátu povedzme 20€. Vo volebnej miestnosti pri registrácii zaplatí volič poplatok, cenzus, vo výške 20€ zo svojho majetku. Tento poplatok sa použije na financovanie politických strán. Teraz v postate tento príspevok dostanú strany automaticky, bez priameho prispenia samotného voliča. Nič viac by už strany nedostali. Ak by chceli viac, museli by cenzus zvýšiť.

Druhým ďalším bodom je zníženie kvóra na vstup do parlamentu na 1 kreslo. Tak isto ako v Holandsku. To znamená, že ak má byť parlament miestom diskusie o dobrých námetoch smerovania a dobrých zákonov, mali by sa vypočuť aj úplne menšinové názory a príspevky. Potom sa volič môže vyhnúť "zavedeným" stranám, ktorým vlestne neverí, a preto nejde k voľbám, pretože mu aj tak jeho hlas prepadne.

Tretím dôležitým bodom je aspoň o niečo zvýšiť kvórum na prijatie bežného zákona. Napr. 55%. Určite by to zmenilo tvorby koalícií a väčší konsenzus pri tvorbe zákonov. Súčasné parlamentné počty a jednotnosť hlasovania politickej strany je pieskom v súkolí skutočnej demokracie. Parlament nie je o politickom valcovacom stroji, teraz je úplne nefunkčný z pohľadu pokroku ale je funkčný z pohľadu oligarchov.

Štvrtým bodom je aj rokovací poriadok. Pokiaľ je schôdza zvolaná poslancami mimoriadne, musí mať zákonnú povinosť prerokovať tento program povinne, nemôže ho odmietnúť a ani sabotovať neúčasťou pri začiatku schôdze. Samozrejme, že samotné hlasovanie o výslednom uznesení závisí od uznášaniaschopnosti, a môže "valec" fungovať.

Tých bodov je aj viac, ale súčasní politici nepríjmu ani jeden. Takže hodnoťte politikov po činoch, a nezabúdajte na ich klamstvá. To je o charaktere a morálke. Kto klame ten aj kradne. A nikdy nerobí pre blaho ľudí (národa).
 

 

Vážený pane každý politik pokial nevuidí,že ten predchádzajuci neniesol za svoje do neba voajuce zločiny / Mečiarove amnestie na Mečiarove zločiny a vraždy napr. nehovoriac / tak sa pdobným zločinom jednoducho NEVYVARUJE a spoločnosť sa dostáva do zničujuceho začarovaného kRUHu kde absentue elementarna MORALKA čo akoRAKOVINA rozožiera celý system !!! A je poto čoraz ťažšiez toho kola von ..vid diktatora Danka ..v kombinacii s jeho nizkym intelektom !!

Preto ZAKLADNOU požiadavkou Utorka 18.4. je požadovať trestnopravna zodpovednosť nielen Mečiarovcov ,ale minim.špičoek dodnes žijucich prednovembrových politikov a agentov ŠTB !!
 

Ja súhlasím

A na pochode budem,
ale ako tú trestnoprávnu zodpovednosť aj docieliť?
Zatiaľ nieto sudcu, kedže nieto žalobcu a prokurátora.
To sa najprv musí zmeniť systém prokuratúry, inak sú to iba výkriky do tmy.
Podobné ako moje vízie.
 

UZNESENIE O ZLOČ.REŽIMU 48-98

Je potrebné prijať parlamentnou vačšinou hlasov poslancov / 90+ / UZNESENIE o období / od Febr 1948 - .Sept. 1998 ako o ZLOČINECKOM REŽIME / myšlienka prokuratora Serbína ,resp. od Febr,1948 - Nov. 1989 / naviac ako PROTIPRAVNOM - v rozpore s predfebruarovou demokratickou Ustavou ČSR / ...
....aby gen.Lorenca - HLAVU ZLOČINECKEJ MAFIE !!! ,Širokeho,Kočnera,Mečiara, a ďalšíe špičky aktívnych agentov ŠtB a nomenklaturnych komunistov /Lexovcov,Tkáčovcov,Ślapka,Lenart,Colotka,Lazar bolo možné začať organmi v trestnopravnom konaní vyšetrovať,obviniť,obžalovať a postaviť pred spr. Sudy ako V L A S T I Z R A D C O V !!
INEJ CESTY NIET ,PRETOŽE LEN TAKTO SA ZAISTIME ABY DALŠIE GENERACIE POLITIKOV MALI STRACH V BUDUCNOSTI PACHAŤ POROVNATELNE ZLOČINY !!! A

MY TeNTO PROCES SO ŠTUDENTMI V UTOROK na Hviezd.nám .by sme sa mali pokusiť NAŠTARTOVAŤ !!!
mali by sme postupovať v inetnciách niečoho obdobneho ako Benešove dekrety po 2.WW / samozrejme v kultivovanejšej forme poplatnej súč.dobe a urovni pravneho vedomia dneška ovšem vzťahujuc to len na osobnu trestnopravnu zodpvednosť za zločiny proti ludskosti v pravnickej skutk podstate ako kategorie VLASTIZRADVCA nie na majejtkovopravnu stranku veci.
 

ja samozrejme

na ten protest študentov pôjdem a tiež si myslím, že ten režim bol zločinecký

len som chcela povedať aj v predchádzajúcom príspevku, že postaviť sa do pozície, že všetko je márne a v 1989 sa nič nedosiahlo - nie je správne.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre