SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bratia Česi. Konečne sa tiež ozvali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Na - zda sa , že nás

opäť predbehli ?
 

Nepredbehli kopiruju a uz davno

my mame suproveho prezidenta oni ozralca ,bonmotaka a Putlerovho ritiliza skratka hanbu naroda.Na dovolenkach stretavam cehov hanbia sa sa neho vraj ho volili ti hospodsky burani.
Zlodejov a ich krycov Fika,Kaliho,Kachlickara,Komjaticanov,Kostkov,Sirokych,Dlhych a Tupozrakych.........riesime davno pradavno co Ficlera Putkovho skryteho nohsleda vyrusuje.

Lumpom sa paci Rusky system kde vladne a kradne car so svojimi a sam seba chvali (to robi aj Trump je to trapne . A chore svet sa blaznil) a to im nestaci chcu aby im okradani este tlieskali ak nie tak su prostitutky resp spodina pritom ich volici su casto pologramotni borovickari samozrejme okrem tzv.beneficientov,trafikarov.
 

nepredbehli

Slovákom ten selský rozum chýba doteraz!!!!!
 

Slovak oblbne cudzinu,doma sa boji ozvať

Nerozumiem jednej veci . .jeden jediny Sloväk ako rozmazlený spratek si dokäže podmaňovať cudzí štát,ale my ostatných 5 mil.Slovákov nedokážeme ako masa ovládnuť náš vlastný..?
 
Hodnoť

Hm...

Tu v Čechách je iný problém a to taký, že maslo na hlave majú obidve strany, čiže aj tí "slušní"... Minule kolega skonštatoval, že jediní, ktorí sa ešte neznemožnili sú Piráti, pretože na znemožnenie sa ešte nedostali šancu.
 

 

Je to ako píšeš. Bureš prišiel do politiky ako čerstvá nádej po všetkých tých Ivo Langroch, Tlustých, Kalouskoch i Grebeníčkoch, Grossoch i Topolánkoch, Proubchoch i Nečasoch , Zemanoch i Klausoch a ďalších podobných výkukoch naprieč celým politickým spektrom. Cieľom všetkých bolo (ako aj všade inde) "urvat co se dá". V prípade Babiša sa však veľmi rýchlo ukázalo, že "dobre už bolo". Má síce stále preferencie nad 30 %, ale posledné dni "bodoval" tak nechutným sposobom, že som veľmi zvedavý na čerstve prieskumy verejnej mienky. Politici v Čechách sú pekní darebáci, ale oproti našim dostojníkom je to ešte vždy "salón".
 
Hodnoť

Ako krizovky

"Babiša a slušným slovom nepomenovateľným správaním sa pána Zemana, ako sa lapidárne vyjadrila organizátorka protestov."
.
Vety autora su krkolomne, tazko sa citaju. Pripomina mi to skor lustenie krizovky. To pise autor vzdy tak nezrozumintelne, alebo ma le dnes slaby den?
 
Hodnoť

 

Neklamte

Momentálne má Áno skoro 30 percent, druhá je cssd s cca 15 a tretia! Kscm

Zdravý selsky rozum Hej? A nepriamo idete nás kritizovať smradi
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Treba počkať na prieskumy,

dopredu by som neadoroval bratov Čechov. Zeman pošle svoju žiadosť o výklad ústavy na ÚS, senátori pošlú svoju ústavnú žalobu a všetci budú čakať niekoľko mesiacov.
Babiš ako minister financií dovládne so socdemákmy a budú októbrové české voľby.
 

 

Babiš ako minister financií dovládne so socdemákmy a budú októbrové české voľby.... a následne Babiša poverí prezident Zeman zostavením novej vlády nakoľko získa strana ANO 28 percent hlasov a stane sa tak predsedom vlády kde súčasný Sobotka ostane mimo politiky..
 

 

Mýlíte se. Zeman ÚS ani neosloví, protože není v kompetenci ÚS rozhodovat o kompetencích prezidenta stanovených Ústavou. Zeman Babiše odvolá, protože po příletu z Číny bude přízvukovat dvě témata - úspěšná jednání v Číně a milost pro vraha Kajínka. Tudíž se na ústavní žalobu ani nedostane.
Ale i kdyby k ní došlo, ÚS je v takovémto případě schopen rozhodnout v řádu dní/do týdne.

Moje predikce:
Na podzim vyhraje Babiš, ale bude mít "jenom" 25% a nesestaví vládu. Vládnout bude nakonec nějaký ohavný slepenec 3-4 opozičních stran, premiér asi Zaorálek.

Ve zkratce: lose-lose pro všechny.
 
Hodnoť

Babiš versus Śiroký,ŠtB versus ŠtB

Mne je ČSSD ukradnutá a naviac neviem o tom / aj vzhladom k ich veku / ,žeby Sobotka s Chovancom,Zaoorálkom pred r.1989 počas 3-týždňovej platnosti vycestovacej doložky tak masívne tunelovali socialistické PZO-čky ,tak ako to robil Andrej babiš so svojim tatkom ..

...zatial čo nás/m/ ostatných/m/ zakazovali PODNIKAŤ smrtelníkov držali za zadratovanou hranicou a strielali po nás / s Ficovými spolusudruhmi / ostrými...

Kde se vzal miliardový majetek na podnikání StB/KGB struktur po r. 1989? Jednalo se o nakradený majetek. Kradli 40 let! Kriminalizovali všechny ty, kdo by na jejich zločiny jen ukázali. Důmyslnou třístupňovou cenzurou (předběžná, průběžná, následná) zamezili jakémukoliv prozrazení toho co tyto zločinné skupiny dělaly. A dnes vytvářejí dojem, že se tu méně kradlo. Jaká ďábelská lež! Kradlo se více! Když budou komunisti nesouhlasit, zeptejte se jich, zda je možné ukrást víc jak všechno!

Podniky zahraničního obchodu

Největším příjmem STBákú nasáčkovanejch např ve Švícarech - Babiš senoir a Babiš junoior ..resp. Śiroký s Vostrým s Karlem Koecherem a Filou vo W.D.C. před Listopadem 89..
...byly provize z nadhodnoceného nebo podhodnoceného českého zahraničního obchodu. Pokud se cokoliv vyváželo, vyváželo se to přes zprostředkovatele v zahraničí, kterými ne náhodou byli čeští emigranti, agenti StB. Vzpomínáte na zahraniční businessmany českého původu, kteří sponzorovali nejednoho českého politika, o kterých se provalilo, že to byli estébáci? Pokud stát vyvezl skleničku za 5,- zprostředkovatel zboží nadhodnotil např. na 10,- a až přes něho bylo prodáno odběrateli na Západě. Proč to? Jednoduše kradli na stáních obchodech. Namísto toho, aby stát inkasoval rovnou cenu 10,- šlo 5,- na švýcarská konta estébáků. Stejně to vypadalo s dovozem. Stát potřeboval chemické produkty, bez kterých by se průmysl okamžitě rozpadl, cena produktu byla 1000,-, ale českému státu byl prodán přes zprostředkovatele za 1500,-

ANO není hnutím, politickou stranou ani žádným jiným demokratickým seskupením občanů této republiky. Jedná se o nejtvrdší diktátorský systém vzniklý po roce 1989 v naší vlasti.
Každá strana si prošla podobnými zklamáními ze svého vůdce. A působení Andreje Babiše před nástupem do vlády, na pozici místopředsedy vlády a hlavně jeho chování v posledních dnech bezesporu zklamáním pro každého normálního člověka je. Nejvíce však zasáhne takové chování lidi, kteří mají tuto zemi rádi.
Jak jsem již předeslal, každá politická strana si již prošla zklamáním z chování svého předsedy. U KSČM to byl Grebeníček, jehož otec mučil v Uherském Hradišti politické vězně, u ODA to byl Kalvoda, který používal titul JUDr., který neměl, u ČSSD to byl Gross, který byl napojen na podsvětí a nedovedl vysvětlit, kde vzal prostředky na nákup bytu, u ODS Topolánek, jehož nahrávky týkající se homosexuálů se dostaly na veřejnost, případně u ODS Nečas, který se zapletl s šéfkou své premiérské kanceláře. O moc lépe se neprojevil ani Vít Bárta z věcí veřejných nebo Tomio Okamura.
Všechny tyto situace měly něco společného. Jejich strany je v okamžiku, kdy se tyto informace na veřejnost dostaly, odvolaly z funkce předsedy strany. A byly to často informace malicherné oproti tomu, co dělá, dělal a dělat bude Andrej Babiš.
A tady narážíme na skupiny naprosto nesoudných, nemorálních a odsouzeníhodných lidí, lidí, kteří jsou členové ANO. Všechny výše uvedené strany byly schopny sebereflexe, všechny se se svými škůdci vypořádaly. ANO mlčí i v situaci, kdy je vše již nesporné, kdy je prokázáno, že AB zasahoval do složení soudu, že AB přikazoval novinářům, co, kdy a
 
Hodnoť

Demonštrácie na Slovensku a Česku

majú úplne rozdielnu svoju podstatu i ciele.

Nie som priaznivcom Babiša, jedno mu však treba priznať, že aj s jeho pomocou, lepšie povedané s pomocou ním vedenej strany ANO ako trojkoaličného partnera sa na rozdiel od Ficovho Slovenska a Kažimírom naordinovaného roka 2019 (možno aj neskôr) sa české financie dostali do pozitívnych čísiel a v minulom roku zaznamenali prebytok, bol prijatý zákon o štátnej službe, ktorý vylučuje po vládnej výmene politické zásahy a nominácie do personálneho zostavu ústredných orgánov štátnej správy a iných inštitúcií, na rozdiel od kaliňákovsko-gašparovskom ovládnutí polície tá česká stále pokračuje v svojich aktivitách bez ohľadu na politickú situáciu či politikov z radov vládnej koalície, naposledy pred týždňom začala trestne stíhať šéfa českého futbalu Peltu a námestníčku ministerky školstva a vzdelávania za rozkradnuté dotácie do športu, teda na rozdiel od slovenskej prokuratúry tá česká v podobe štátneho zastupiteľstva perfektne "šlape", na rozdiel od našich súdov, ich stojatých vôd a otazníkových rozhodnutí, tie české sa prejavujú ako vysoko odborne pripravené a fakticky nezávislé od politickej moci ... Z tohto dôvodu porovnávať charakter i príčiny demonštrácií v Česku proti Babišovi so Zemanom s protikorupčnými pochodmi organizovanými študentmi na Slovensku je absolútne nemiestne a nepochopenie a zlé interpretovanie ich podstaty a cieľov.

To ešte nechcem porovnávať vysokoodborne realizované spravodajské informovanie českej verejnosti verejnoprávnou ČT24, ktorá má u nás nesprávne porovnávací ekvivalent v TA3, ktorá však nie je verejnoprávnou a je v oligarchickom držaní Kmotríka, ktorý nezakrývane podporuje toto vládne zoskupenie a manipuluje s verejnou mienkou. Bratia Česi majú toho "selského rozumu" stále viac ako my, bohužiaľ.
 

Tak sme sa zasmiali.

A teraz vážne.
České financie sa dostali do pozitívnych čísel účtovníckym trikom.
Zákon o štátnej službe skutočne nie je dielom ANO, ani k nemu významne neprispelo, pripravoval sa oveľa dlhšiu dobu.
Jedni rozdelovači dotácií sedia, druhí si ich sami prideľujú (ministri za ANO Agrofertu).
Česká televízia je posunutá na jednu stranu, stačí pohľad na správy, či na výkladnú skriňu demagógie "168 hodin".
A všetci slovenskí mafiáni sú malými detmi v porovnaní s Babišom.
 

Asi nemas pravdu

Po babisivi neostavaju nevyplateny zivnostnici a rozne dlhy ako po sirokom.A navstevny pracovnici chodia zo slovenska do ciech.
 

 

Vážený pán Šátek HLBOKO SA MÝLITE !

Demonštrácie v Česku a Slovensku MAJU SPOLOČNY CIEL !!

ZBAVIŤ SA KONEČNE VPLYVU BYVALYCH AGENTOV ŠtB bRUTALNE ZNASILŇUJUCICH DEMOKRACIU / nielen v prednovembrovom období - čo bola podstata ich existencie / ,
ALE AJ V PONOVEMBROVOM OBDOBI !!

Vysvetlím vám to na lopatsistickom príklade !

Situácia v súčasnosti u nás - v CZ a SK - je porovnatelná so situáciou :

- ako ked v olymp.pretekoch v behu na 100 m štartuje Bolt / Babiš.Široký,Lexovci atd. / zo vzdialenosti 80 m od ciela a my ostatní štandartne zo vzdialenosti 100 m tak ako kážu predpisy a zdr.rozum

- keď obranca Bayernu / Babiš,Śiroký,Lexovci atd. / skopne v malom vápne Ronalda / my ostatní / a následne rozhodca / počnúc Havlom ,Fedor Gálom,pokračujuc Klausom,Mečiarom,ale aj Dzurom a končiac Ficom so Zemanom / neodpíska pokut.kop a ani obrancovi neudelí žltu kartu,ba naopak UEFA / gen.Lorenc a spol./ udelí nemeckemu obrancovi odmenu vo forme / štedrých 900,- eur výsluh.tzv.ŠtB dochodkov /a platiaci SK a CZ diváci vstupné / dane / sa následne infantilne uškřňajú a pískajú na krívajúceho a opravnene gestikulujuceho Ronalda a žiadajú trenera aby Ronalda vymenil za "Kotlebu"..
..a do nasledujuceho odvetneho zápasu Bayernu proti Realu sa faulujuci nemecký obranca / Babiš / - vdaka svojim dobrým kontaktom na UEFu - dokonca nechá delegovať do f. rozhodcu

"Současná krize je krizí ne vládní koalice,ale i demokracie.Krizi,kterou sme od pádu komunist.režimu zřejmě; nezažily"

Vládní krize v České republice není výsledkem sporů mezi Sobotkou a Babišem. Vládní krize je logickým vyústěním koalice dvou demokratických stran s antisystémovým politickým útvarem jednoho mocenského predátora, který má v úmyslu zničit veškeré politické konkurenty a který vyrostl na základě krajně temných finančních a podnikatelských operací.
Andrej Babiš není „český Berlusconi“. Babiš je CZ Putinem
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

media a blba nalada

obdoba Svejka na Slovensku? napadli ma hned dve prirovnania - svako Ragan a Kocurkovo

citam dnes clanky z tohto dennika:
prvy z vychodu : kamarati stredoskolaci sa uz nevedia dockat kedy odtialto vypadnu...
druhy od "renomovaneho publicistu" : Slovensko je dne tazko demokraticky stat...

ked media tlacia od rana kazdy den taketo kaleraby do hlav, ako to tu majuslabsie jedince vydrzat... tak bud utekaju, alebo zbijaju, alebo...
 

"Spravodlivosť na SK sposob

Šokuje ma, s akou nenávisťou Nitranov z kauzy Cervanová prenasledujú.

Keď som videl, ako mafiánov zbavujú viny, ako sa beztrestne v parlamente prechádzajú skorumpovaní politici, ako vrahovia a zlodeji unikajú a dostávajú nízke tresty a ako v kauze Cervanová odsúdených v dôchodkovom veku, ktorí v komunistických väzniciach dostali do tela ako máloktorý vrah, poslali po 15-tich rokoch na slobode späť do basy, začal som silne pochybovať o tom, že v tejto krajine ide naozaj o spravodlivosť.

Bola to agresia a nielen voči nim, ale aj voči nám.
Arogancia s akou sa správali sudcovia a prokurátori celé roky svedčí o ich pocite nedotknuteľnosti.

Spochybňovať ich rozhodnutia je skrátka zakázané.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre