SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To som fakt zvedavý, kto a ako bude robiť ten prieskum, kto vyhrá a kto odstúpi. Alebo si dá urobiť každý svoj prieskum, kde zvíťazí on a bude chcieť odstúpenie tých druhých? Ani to na Kotlebu nemusí stačiť, veď mu a ĽSNS stále rastú preferencie a v BB kraji možno najviac. Takže možno bude stačiť, ak priaznivci Kotlebu prídu voliť všetci a ak sa voliči demokratov znovu na to vykašľú a príde 40%, tak Kotleba môže aj tak vyhrať. Na voličov Kotlebu žiadne argumenty neplatia a tí ostatní, protikotlebovskí musia prísť.
 

Prieskumy hovoria aj niečo iné.

Napríklad to, že väčšina voličov v Bansko Bystrickom kraji nie je spokojná s dnešným županom. Takže otázka je potom, či sa tieto hlasy budú fragmentovať, alebo sa dokážu spojiť. Podľa Mičevovho prieskumu má Kotleba povedzme dnešnú podporu 28% voličov, druhý Mičev tuším 14% a Klus a Luntner okolo 10%. Pričom trio asi aktivitou oproti dnešku percentá nestratí, ale má šancu získať. Mobilizačná schopnosť Kotlebu oproti vernému jadru je otázna a viac už známy tiež nebude, než je dnes.
 
Hodnoť

 

zly zaciatok zly koniec.....
 
Hodnoť

kašlať na BB

(hoci je to takmer moje rodné mesto).
Najväčšie preferencie tam majú hnedý a červený. Prašť jak uhoď. Beznádejný prípad.
 

prašť jak uhoď

pán simple 19,
dovolím si odpovedať starším komentárom,
lebo šíriť tu dezilúziu z výberu medzi Kotlebom a Mičevom je zavádzanie voličov:
https://komentare.sme.sk/c/204...
 

 

Mne je predsa jasné, že redakcia SME je tolerantnejšia ku červeným než ku hnedým. Vlastne, máte medzi sebou kovaných socialistov, napríklad Nicholsona. Mlčky akceptujete Fica a nahlas riešite fašizmus Sulíka.

Lenže mne to príde zvrátené. Červení sú totiž väčšou hrozbou než hnedí a vždy to tak bolo. Socializmus a komunizmus aj historicky vznikol skôr ako fašizmus, ktorý bol iba reakciou na komunistickú hrozbu. Presne to sa teraz deje aj na Slovensku - nárast fašizmu je reakciou nespokojných ľudí na vládu socialistického Smeru. Podporovať červených teda znamená automaticky podporovať hnedých.
 

Máš to nejako

pomýlené. Po prvé, komunizmus nikdy , nikde na svete nebol. Socializmus ani historicky nebol skôr ako fašizmus a teda nemohol byť ani reakciou na komunistickú hrozbu. Poučím ťa : fašizmus vznikol po prvej svetovej vojne ako reakcia na obrovskú chudobu najmä v Rumunsku a Bulharsku. Odtiaľ sa preniesol do Nemecka medzi nespokojných po Versaillskej zmluve, kedy Nemci museli odstúpiť značné územia najmä Francúzsku ( Alsasko-Lotrinsko) ako repatriácie za dôsledky I. sv. vojny. Tak , prosím, nechaj si tie "historické bludy" pre seba.
 

Po druhé -

prečo by mal byť Kotleba väčší fašista ako napr. prezident Kiska. Ten chodí po fašistickej Ukrajine ako doma, priatelí sa s vojnovým zločincom a fašistom Porošenkom, ktorý vyvražďuju s "požehnaním EÚ" vlastné obyvateľstvo. Predseda vlády otvorene a s nadšením podporuje fašistický režim na Ukrajine materiálne - plyn. Kotleba ani z ďaleka sa nespráva tak, aby takto otvorene podporoval existujúci fašizmus. No neustále ukazujú na neho , aby zakryla vlastné fašistické maniere. Pán Klus je len takú figúrka.
 

 

Nebudeš mi prednášať o komunizme, mám z neho oficiálnu štátnicu na výbornú. A väčšinu života som prežil pod vládou komunistickej strany, takže aj o praxi čosi viem.

Komunistický manifest bol napísaný v 19.storočí. Toľko k teórii.
V praxi, nacizmus v Nemecku vznikol ako reakcia na pokus boľševickej revolúcie, pozri si niečo o bavorskej republike rád. Fašizmus v Taliansku sa tiež formoval ako boj socialistov medzi sebou o vládu nad odbormi, keď nakoniec prevládli čierne košele. Pozri si niečo o Mussolinim.

Socializmus, komunizmus, fašizmus aj nacizmus sú varianty zvrátenej ideológie, ktorá vznikla ako obrana práv "robotníkov" a "ľudí práce". Fašizmus a nacizmus sú jednoznačne jej neskoršie varianty.
 
Hodnoť

Kotleba je extremizmus !?

Aj vymyvanie mozgov je extremizmus najmä okolo reči ala Klus !?
 
Hodnoť

 

Roky všetci bojujú proti Kotlebovi. Veď stačí len pozrieť, koľko príspevkov dnes nájdete na sme.sk A on si len v kľude vegetí. To si vážne myslíte, že toto je tá správna cesta?
 
Hodnoť

Klus je len

taký panáčik v oblečku, ktorý nemá svoj vlastný názor. Naučené frázy opakuje ako papagáj. Nedal by som mu svoj hlas ani za nič. Radšej ho dám Kotlebovi.
 

ad panáčik Klus

To kotlebovci sú zásadne originálni a svoje výroky akcentujú hádzaním dlaždíc.
 

Aha,

zasa ten príbeh o úbohej saudskoarabskej rodine na hlavnej stanici. Takže hádzali dlaždice - a bol tam niekto zranený? Pokiaľ viem, jeden policajt to dostal do stehna a to je všetko. Mimochodom, hádzanie dlaždíc do policajtov a politických protivníkov, pálenie áut, rozbíjanie výkladov a prepadávanie tzv. fašistov (t.j. toho, koho útočníci takto označia) je obľúbený šport ľavicových radikálov, tzv. antifašistov a anarchistov po celom svete. Všetko Vám blízki ľudia.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre