SME
Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Napomenutie kňazov za podporu fašizmu nestačí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Odluka cirkvy od štátu ,
alebo nie ? Ak nie , ako môžu kňazi (človek verejný )podporou fašizmu porušovať ústavu štátu a ak zostali v kňazskom ruchu , poberajú od štátu peniaze za vykonávanie povolania kňaza . Paradoxne , štat nemá právo odstaviť ich od povolania , aj keď im dáva peniaze - peniaze nás všetkých , vrátane neveriacich a iných cirkvi . Ak by štátny úradník podporoval fasizmus - skončí okamžite . Zamestnanec štátu . Kňaz - vyslanec boha na zemi na nieco prisahal - prisahal najvyššiemu a podporuje fasizmus = nenávisť a zabíjanie ? A to su prosím , co za traja kňazi ?
vitajtevšetci
Myslím si
že tvoj názor je plne oprávnený aj bez papiera zo súdu. Nehovoriac o súdoch na Slovensku. Babiš je podľa mňa agent Bureš, aj keď bude 10 slovenských súdov tvrdiť opak. A Kotlebovci sú zas fašisti.
nuvoloso
<< < 1 2 3

No veď aj ja si myslím

že ten môj názor je oprávnený, ináč by som ho zmenil, nie ? Ibaže môj názor nie je právne záväzný.
 

 

Každý, kto podporuje fašizmus, by mal skončiť, ale podpora strany ĽSNS nie je podpora fašizmu.
 

Moje IQ je cez 130

s emocionálne este vyššie - ale teraz sa cítim ako d e b i l.
 

veď to je účel:-)

hádzať heslá a opakovať to do nemoty. Čím sebavedomejšie tým lepšie.
 
Hodnoť

 

RKC je podľa môjho názoru pokrytecká firma a najstaršia organizácia mafiánskeho typu
 

 

Na samom začiatku Človek stvoril boha. Podľa obrazu svojho ho stvoril. Ian Anderson - Aqualung.
 
Hodnoť

Dvojaky meter

Spominam si, ze pred casom autor komentara pomerne ostro kritizoval evanjelickych biskupov Slovenska za nepredlzenie pracovnej zmluvy kaplanovi ECAV, ktory sa vyjadril v prospech moznosti cirkevne uzatvarat manzelstva homosexualnych parov. (https: // www.aktuality. sk /clanok/366675/cely-zivot-pracuje-pre-cirkev-biskupi-sa-skor-zbavia-ml adeho-kaplana-ako-farara-alkoholika/). Vyberam niekolko citatov:

"V evanjelickej cirkvi sa ale používa pojem cirkevná disciplína. Ide o postupy, ktoré sa stáročia tradujú na základe biblických textov a malo by sa podľa nich konať. Personálne otázky sa vždy riešili jednoduchým postupom: najskôr sa rozprávajme osobne, potom o probléme hovorme v úzkom kruhu nadriadených pracovníka, ktorého vnímame ako konfliktného a až potom to riešme verejne."

"Krok, ktorý je neľudský a prísny, vysiela negatívny signál veriacimi. Evanjelická cirkev sa pritom dostáva do situácie, keď má nedostatok mladých pracovníkov. Ak jednému z nich siahnu na živobytie a vylúčia ho, ďalších to odradí. Jakub Pavlús pritom nemal problémy s alkoholom, manželskou neverou, ako niektorí farári."
 
Hodnoť

Súdruh luterán Prostredník

sa opäť prejavil ako odborník na politológiu (rozhodol, že ĽSNS je fašistická strana) a kánonické právo (rozhodol, aký trest treba dať kňazovi za "podporu fašizmu"). Vážení čitatelia, tuto končí každá sranda.
 
Hodnoť

Jeden postreh

Neviem či sa to zdá iba mne ,ale na všetkých fórach kde sa pretriasajú náboženské ,alebo aj iné záležitosti komentované cirkevnými predstaviteľmi sú to skoro vždy predstavitelia evanielickej cirkvi. Cez sviatky je už pravidlom že RTVS vysiela väčšinu bohoslužieb a obradov práve tejto cirkvi ku ktorej sa hlási len menšina obyvateľov tejto krajiny . Možno je to len môj dojem ale skutočnosť sa nedá prehliadnuť.
Náboženstvo na Slovensku:
Rímskokatolíci 62,0 %, Gréckokatolíci 3,8 %, Evanjelici a.v 5,9 %, Kalvíni 1,8 %, Ateisti 13,4 %, ostatní 2,5 % a nezistení 10,6 %.
Údaje čerpané zo sčítania z roku 2011.
 

je to len Tvoj dojem

evanjelici majú teraz 500. výročie Luthera, tak sú momentálne častejšie v TV, ale ináč je to pomerne k veľkosti Cirkvi, teda najviac katolícke omše. (som katolíčka, aby si si nemyslel, že si obhajujem svoj chvost). Že sa vyjadruje Prostredník k tým kňazom, je jeho osobný názor, tak ako sa tu vyjadrujeme aj ostatní v diskusiách.
 

Nezdá sa mi

Možno ,ale už na Vianoce boli ,okrem polnočnej tú evanielici nemajú ,všetky bohoslužby od nich a jedno myslím od Kalvínov ,podobne to bolo aj na Veľkú noc.Možno výročie , ale aj tak to nie je s kostolným poriadkom. Ja som to skôr dával do súvislosti s tým že katolíci majú TV Lux ktorá pravidelne vysiela bohoslužby ,ale tú zrejme nemá každý preto to má byť aj v celoštátnej TV pretože keďže je katolíkov najviac tak aj najviac zaplatia na koncesiách a daniach.
 

 

netrep, omse v TV a rozhlase treba zrusit, nech idu tak max. na vianoce a velkju noc, a este k tym evanjelikom: nazhromazdili sa vyrocia velkych osobnosti slovenska, a kupodivu boli vsetci evanjelici
 

<< < 1 2 3