SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj kotlebovci majú svojho Sorosa. Volá sa Malofejev (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A koho má Smer ex HZDS ?

VSŽ Holding a.s už neexistuje a J&T žije z "rulety" Poštovej banky iba ? Asi nie....?
 

Predsa

s.r.o. Holandsko!
 

 

Kto vie pre koho sa tam točia peniaze cez matku V Holandsku ???
 
Hodnoť

a?

volicom kotelbu je jedno, ze je fasista, klamar, zneuziva svoju funkciu, este k tomu dotovany z ruska, ze je rovnaky, ako ti, proti ktorym vystupuje....preco?
 

 

Je to najskôr otázka na nich, ale napriek tomu skúsim zopár prvoplánových myšlienok. Domnievam sa, že to spustila do veľkej miery migračná kríza, prehnaný liberalizmus (veď si všimnime trebárs i pojem "liberálna demokracia" ako sa začal systematicky používať), konanie našich vlád ale aj opozícií, prekvitajúce proruské médiá, ktoré sú tzv alternatívou voči tým mainstreamovým (ktoré žiaľ zlyhávajú vo svojej deklarovanej objektivite) a šírenie neprávd sociálnymi sieťami, ich nekritické preberanie ľuďmi. Z facebooku sa stala v podstate horšia žumpa akou je Nový čas, ak človek nefiltruje informácie kriticky. Pečať pravdivosti informácie tam nedáva nejaký odborník ale skôr to, že niečo zdieľajú dobrí kamaráti. Ale v neposlednom rade aj šikovný populizmus politikov kotlebovského razenia. Hovoria jednoducho, skratkovite, vzbudzujú dojem sily a rozhodnosti a teda rýchlosti realizácie svojich "nápadov". Rozdúchavajú v ľuďoch vášne, emócie (najmä tie negatívne) a najnižšie pudy. Tie sú silným odstredivým motorom od čohosi, v našom prípade od hodnotového zakotvenia západného sveta. Vášne, emócie, pudy vedia bloknúť rozum, polarizujú človeka, že toto je zlé a toto je dobré, títo sú proti nám a títo sú s nami. V ďalšej fáze, keď už sú ľudia dostatočne predpripravení, tak sa im vloží do mozgov akýsi poistný mechanizmus, že každá informácia, ktorá je proti "nám" (teda kotlebovcom a pod.) je len výmyslom "Sorosov", nedôveryhodných mimovládok, čohokoľvek a kohokoľvek, kto ide proti a k tomu pridajme prirodzený ľudský mechanizmus - konfirmačné skreslenie. Potom vidíme, ako takí politici to, čo z duše nenávidia - demokraciu a slobodu slova - sa im stane tou najsilnejšou zbraňou, lebo im je vraj sloboda slova upieraná a to predsa nie je demokracia. Relativizujú pojmy a vlastne extrémisti sú všetci len nie oni. Médiá im na to úspešne skočia a máme vodu na mlyn, ktorý vygeneruje superpresvedčených voličov, ktorí oduševnele presviedčajú celé svoje aj širšie a nezhnedlé okolie o jedinej rozumnej voľbe. A že nejaký platca z Ruska ? Veď to je slovan, my sme slovania, je náš...
 

velmi dobre popisane

smutne, ale pravdive....
 
Hodnoť

Nespokojní ľudia

radi uveria hocikomu, kto im povie, že problém rýchlo vyrieši. Mnohým sa nechce rozmýšľať, skúmať históriu a javy, ktoré viedli k vojnám, vyvražďovaniu a veľkej nespravodlivosti. Najväčší paradox histórie je ten, že na extrémizmus nakoniec vždy doplatia aj obyčajní ľudia, ktorí ho volili. A často krát aj smrťou (10 mil. nemcov v 2. svetovwj vojne).
 
Hodnoť

 

Hmmm... kotlebovci sú politická (žiaľ) parlamentná strana. Vieme, ktoré politické (!) strany sponzoroval Soros ?
 
Hodnoť

Slovenskí voliči, a hlavne voliči...

...kotlebovcov, by si mali čo najrýchlejšie pri zdravom rozume uvedomiť, že kotlebovci od začiatku neboli, nie sú ani nebudú ničím iným, len obyčajnou prefláknutou štandardnou politickou stranou, na ktorú sa nabalilo a nabaľuje čoraz viac tých zlých, opovrhnutiahodných a až kriminálnych činov.
Kotlebovci sa veľmi rýchlo usalašili v neprehľadných spodných vodách našej politiky a pokojne cucajú štátne finančné cecky = peniaze daňových poplatníkov, ale neodvádzajú žiadnu, ani len minimálnu prácu za to. Čušia, berú peniaze odkiaľ sa to dá - prehľadne aj neprehľadne - a v podstate len parazitujú na politickom a spoločenskom systéme.
Takže: rozpustiť, zakázať, vyšetrovať a postaviť pred súdy. Ak nie, tak tu budeme mať tieto pijavice stále.
 
Hodnoť

no

ja by som Malofejeva nenazývala obdobou Sorosa .....ale vzhľadom na to, ako často ho prorusáci berú do úst chápem tú narážku v titulke
 
Hodnoť

 

nesmela otazka pre autorku-kto je ten tvoj soros?
kapni bozskou
 


Najčítanejšie na SME Komentáre