SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa z nádejných politikov stávajú autokrati (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Je to pokušenie moci

Keď sa človek dostane k moci, tak skúsi, či to funguje. Tu vydá nariadenie, tam nechá schváliť zákon. Postupne mu to stúpne do hlavy, vidí, že to riadi (krajinu, firmu, alebo napríklad noviny) a začne si myslieť, že jeho rozhodnutia sú dobré.

Veď sú to jeho rozhodnutia, nie? A on by predsa nerobil schválne zlé rozhodnutia. Že ho ostatní akceptujú (lebo musia), to ho utvrdzuje v jeho vlastnej pravde.

Orbán ale aspoň priznáva, že je proti liberálnej demokracii.
Smutné je, keď sa tak správajú ľudia, ktorí na plné ústa liberálnu demokraciu vyznávajú. Potláčajú opozičné názory, znemožňujú slobodnú diskusiu a tým hľadanie pravdy.
 

Intelektuálske drísty

v článku o demokracii, slobode, ľudských právach na úrovni "pražské kavárny". O čo je Orbán menší demokrat a liberál ako Trump, prezident najdemokratickejšej, najslobodnejšej, najliberálnejšej a naj...všetko krajiny? Ale každého, kto nepasuje záujmom Pentagonu, CIA, Bruselu treba zhovadiť a odstaviť od moci.
 

 

Asi nechápete, rozdiel medzi Trumpom a Orbanom nie je v tom aký sú oni 2. Rozdiel je v tom, že Trump nemá ani najmenšiu šancu ovládnuť štát ako ho ovládol Orbán. Na to je systém v USA už dostatočne vyspelý, aby sa to dalo len veľmi ťažko. Už len to, že Trump nemá ani 100% podporu vlastnej strany hovorí za všetko. Na druhej strane Orbán už ovládol toho v Maďarsku dosť.
 

 

Presne tak!!! K+++++++++++++++++++++++++++!!!
 

 

Napr. na rozdiel od Trumpa Orbán nenariadil, ani nemá tú kompetenciu a možnosť, úplne svojvoľne. bez súhlasu a prejednania s kompet. orgánmi, bombardovanie cudzieho, suverénneho štátu, bez vyhlásenia vojny....
 

nenariadil bombardovanie

robíš si srandu? Orbán je autokrat ale pomätený ešte nie je
 

Nie si i formovaní vážený

... Orbanpaši robí horšie veci. Bez poznatkov sa radšej nevyjadruj.
 

..

Našťastie si neviem na Slovensku predstaviť takého politika ktorý by spĺňal podmienky 60% voličov. Na Slovensku máme také sociálne rozdiely a rozdielne názory že neexistuje aby mal niekto 60% a viac. Ani keby kandidoval Sagan so sociálnym balíčkom bicykle zadarmo.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Pozor, ani Orbán nemá 60%-nú podporu voličov.

A to je práve to nebezpečenstvo, že pri istej kombinácii nevhodných udalostí pri voľbách (neprekročenie 5%-nej hranice viacerými stranami + nízka volebná účasť + prípadné nastrčené strany, ktoré odčerpajú nejaké protestné hlasy) v pohode stačí podpora 25% voličov na ovládnutie štátu.
 

 

No, ja sa obavam, ze stacilo by prezit podobnu utecenecku krizu, ako v madarsku a hned tu budeme mat jednoliatu 70%-nu podporu pre nejaku stranu...+Soros a bude to.
 

..

slovensko zazilo utecenecku krizu v podobnom rozsahu ako madarsko v rokoch 2001 - 2004 pocas vojny v afganistane a pocas viacerych teroristickych utokov (wtc..londyn..madrid..moskva..beslan)..mam teraz 30+ a doteraz si pamatam ako to davali aj v tv spravach (v tom case som mal +- 20) ale vtedy okolo nej nebola taka dezinformacna kampan ako nedavno..bohuzial som ale definitivne pochopil co presne znamena 'there's no right..there's no wrong..there's only popular opinion'..
 

Orbán rules!

Slovenskom rozhodne nepochodovalo státisíce migrantov a nesnažili sa násilne vniknúť na územie Slovenska. Takže klameš, až sa ti príspevok zelená. Ako sme si už zvykli od lavicovo-socialisticko-marxistickej spodiny a komunistickej zgerby, ktorá dnes zasviňuje európsky mediálny a politický priestor.
 

:)

tvoja reakcia bez jedineho argumentu presne potvrdzuje to o co som pisal..btw pochodovali tak ako pochodovali cez madarsko..http://www.topky.sk/gl/314399/...
 

 

Ako sme si zvykli od lavicovo-liberálnych marxistov - lži a demagógia. Do Maďarska prišlo v roku 2015 ohromných 357 000 migrantov. Nie trápnych 8000 za rok, ako sa to snažíš zľahčovať ty. Ty podobný rozsah.
 

:D

zdroj s poctom ziadosti o azyl?
 

..

podla https://en.wikipedia.org/wiki/... v rokoch 2013 - 2016 pocas vrcholiacej krizy bol pocet ziadosti o azyl v Madarsku 268 235..v rokoch 2001 - 2004 bol pocet ziadosti o azyl na Slovensku cca 40 000..po zohladneni poctu obyvatelov to je zhruba 2680 vs 800 na 100 tis. obyvatelov (za 4 roky)..
 

 

Ziadosti o azyl? Nebud trápny, marxista!
Tuto sú tí, čo podali žiadosť.
http://www.bbc.com/news/world-...
 

:D

ked sa nacionalny socialista ohana bbc.com..to uz co je :D
 

 

To skôr svedčí niečo o tebe.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre