Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chujava v Európe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Najlepšie na EÚ

(okrem samotnej myšlienky jej vytvorenia) je to, že takí ako Fico v nej plnia len funkciu křoví. Fico len plní vôľu oligarchov ktorí dobre vedia, že treba ostať v jadre pre nich hlavne z obchodných dôvodov. Preto sa plk Fico s jeho príznačnou neznesiteľnou ľahkosťou zmenil v sekunde z euroskeptika na eurofederalistu rovnako ako sa z pápeža korupcie stal v sekunde generalissimom v boji proti nej. Pre nás je to dobré v tom, že ak relevantné hybné sily EÚ premôžu nutkanie na zvracanie a zoberú nás do jedra EÚ bude to pre nás jediným benefitom vlády plk Fica pritom bez jeho pričinenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to Ficova téza či jeho oligarchov ?

Neviem či autor tohto článku videl a počul stretnutie Sulíka s Korčokom na TA3, kde práve Korčok pôsobil ako "Alenka v říši divú" a svojou diplomaticky planou rečou fakticky nevedel povedať nič vecné a konštruktívne a pôsobil ako žiak prichytený za školou s cigaretou v ruke. Pravdaže tým nechcem úplne prehliadať určité pochybenia Sulíka či už vo vecnej argumentácii ale najmä jeho presvedčivosti.

Všetky podobné články o "jadre" v súvislosti so Sulíkom a Ficom sa vyznačujú určitou šablónovitosťou, formalistickým prístupom, škatuľkovaním. Aby som to rozviedol, Sulík je označovaný za toho, ktorý tomu vôbec nerozumie a nechce ísť do jadra. Tento pohľad je vecne nesprávny a politicky nekorektný. Sulík v svojej podstate vždy hovorí, že Slovensku musí ostať v EÚ, možno aj v jadre, len nevie čo to "jadro" podľa vyjadrenia Fica je, čo bude od nás to udržanie sa v centre žiadať a či budeme schopní ale aj ochotní mu vyhovieť. Skôr sa mi javí až primitívne prezentovaný názor Fica o potrebe byť v "jadre" bez bližšej špecifikácii požiadaviek, ktoré budeme musieť splniť za vysoko rizikovejší pre Slovensko a z politického hľadiska neskutočne ľahkovážny. Skutočne sa zdá, že Fico prezentuje bez akýchkoľvek hlbších analýz dopadov na Slovensko a jej občanov tézu o potrebe pripojiť sa k "jadru", pričom však je vedený oligarchickými zámermi silných jednotlivcov či skupín, ktoré z pohľadu svojich obchodných a finančných záujmov musia presadzovať to čo už im za ostatné desaťročie prinieslo ďalšie miliardy €, držať sa v EÚ a najlepšie v jej centre.

Je zaujímavé ale aj varovné, ako nekriticky voči vládnej moci pristupujú médiá a naskakujú na premiérom prezentované plytké ponižovanie opozičného politika, pričom však podstata ostala nedotknutá, Fico ani nemusel bližšie vysvetľovať, v ktorých oblastiach a čo bude musieť Slovensko splniť, aké sú jeho riešenia a ako to on chce presadiť.

Prestaňme byť už povrchní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak ako je u ňeho obvyklé,pán šátek to rozanalizoval najlepšie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rf sa podarilo jednou slinou

pourazat tie krajiny 27, ktore
vobec o akomsi /zatial vagnom/
jadre ani neuvazuju a rf ich
vidi v depe
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre