Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pochod bezmocných (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico u mladých ľudí prehráva.

Ak Fico neverí tomu, že protikorupčný pochod boli schopní a ochotní zorganizovať mladí študenti, ale musí byť za tým nejaká nekalá sila, tak ja zasa neverím tomu, že on – Fico, vedel tri krát vyhrať parlamentné voľby, pričom mu niekto spoza závesu nedával pokyny, peniaze, nemanipuloval médiami, napr. slovenskí oligarchovia, veď prezidentské prehral o sedemdesiat percent ako malý macho.

Byť na mieste Fica, tak určite z týchto študentských pochodov dostanem strach, ani nie tak preto, že by ma prinútili odvolať Kaliňáka, či Gašpara, alebo sa odsťahovať z Bonaparte, ale preto, že títo študenti budú o chvíľu voliť županov a neskôr aj do parlamentu, no a je jasné, že nebudú voliť takých ako je on, ktorí im neveria, spochybňujú ich schopnosti, morálku i motiváciu, a ktorí neboli schopní ich vypočuť a niečo zmysluplné proti korupcii urobiť. Ešte čerstvým príkladom je predsa Pyrrhovo víťazstvo Mayovej, keď Corbyna volili vo zvýšenom počte práve mladí ľudia, ktorí týmto pohli celou krajinou. Fico si môže byť istý, že jeho návštevy po školách, kde oblbuje mladých ľudí svojimi smiešnosťami zo súkromného života (on si sám žehlí košeľu na výjazdoch po Slovensku! a čo potom robí Trošková?) či výzvami o nahlasovaní korupcie, tento svoj biľag politika pochybujúceho či posmievajúceho sa z mladých ľudí mu už prischol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takto reagujú mladí

Hodnoť:   mínus indicator plus

...Prešov, to je iná káva

Však už dnes všetci uvidia. Fico je od minulého štvrtka u tých maturantov jedna veľká zbabelá nula.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

su tam aj rodicia tych studentov, nemali uz asi po 27 rokov paru zacat sami, ale pripojili sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico,

a celá partia okolo neho má dosť zásadný argument. Nech sa ukáže v slobodných voľbách. My sa tu tešíme, ako ľudia prídu na slušný pochod voči korupcii, ktorý zorganizujú študenti, ako im všetci fandia, aká je to sila, aké je to sympatické. A keď prídu voľby, dostane Smer milión hlasov, Fico 850.000 preferenčných a Kaliňák 350.000! A Fico povie. Nech sa páči, mali ste možnosť. Opäť ste ju nevyužili. A bude mať pravdu! Fico je dieťa šťasteny, akí voliči mu padli z neba, resp, akých padnutých zdedil po Mečiarovi. A k tomu totálne neschopnú opozíciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevidel si posledné prieskumy volebných preferencií. Však Smer stále padá.
Ja Fica a Smer vôbec nechápem. Ak by som na to šiel logicky tak Kaliňák dobrovoľne odstúpi. Akože podľahol tlaku či nejaké rečičky o tom, že toho už má v politike dosť a chce chrániť rodinu. Ministerstvo by dostal iný "náš človek" a ten by sa už postaral o to, aby sa na Kaliho nič nenašlo. Proste karavána Smer by šla ďalej, akurát Kali by sa dostal na 2 koľaj, no verím tomu, že provízie na 2 koľaji v Smere sú stále fajn. Tak nechápem, prečo s Kalim pácha Smer takú politickú samovraždu a necháva ho na poste ministra aj keď mu to zjavne škodí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smer

padá? A kam padá? Z 28,4 na 28,2? Od volieb je niečo mínus a každý mesiac to kolíše percento hore dole. To čo odišlo zo Smeru skončilo u SNS, alebo Kotlebu. Ak tam nebudú spokojní, vrátia sa naspäť do Smeru. Títo traja sa bijú o toho istého voliča. Bohužiaľ je to dokopy tak 1,2 milióna voličov. A vysoko disciplinovaných voličov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico je vodcom stúpencov ,

ktorí žijú svoj život odôvodňovaním. Je lídrom priemeru a podpriemeru, a jeho pretrvávanim - Fica i tejto mentálne-sociálnej vrstvy úpadku, je páchané viac škody na Slovensku , ako ked "len" kradnú. Potrebujeme sa zbaviť tejto pochybnej vrstvy, ktorá vládne krajine a pokúsiť sa vykonať experiment s pravdou - vyskúšať, či sme schopní vládnuť sami sebe. Inak nás nic dobré nečaká , za čo by sme sa pred svojimi potomkami nemuseli hanbiť az pod čiernu zem.
Ficova matrica priemeru je tym najhorším , čo tento komunisticko-sociálny hybrid na Slovensku zasial. Zbaviť sa ho, znamená prekonať seba voči vlastnému odovodnovaniu, že to nedokazeme, tomu pštrosovaniu - s touto alternatívou Fico počíta najviac : že to nedáme v sebe samých .
Študenti sú úplne ina káva a ficov aparát množí chyby jednu za druhou - má zle nastavený uhol naklonu paľby. Ak protesty budu pokracovat , jediná forma, ktorá bude môcť zaucinkovat, bude moment reálne vykonanych činov - Fico bude musieť začať konat reálnu pravdu: nie tu bilbordovu, nie tu s heslami, plnymi istôt a odôvodnovania o jeho a ich nenahraditelnosti, či televíznych a internetových divadielok.
Je tu ešte jeden moment ako menento pre Fica : ak sa nevymedzí od originalu manipulácie a totálnej demagógie - Mečiara, stale bude vnimany ako jeho pokracovateľ. Je to paradox, ale jarna vlna protestov mu dáva šancu konat, ak chce prežiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dookola opakované Descartovo „myslím (v rovine kriticky pochybujem), teda som“.
Na pochybnosti naozaj nie je nič zlé. Je dobre, ak si preverujeme fakty, podrobujeme myšlienky kritike. Podstatná je však aj, dokonca v určitom ohľade viac ako odpoveď, naša motivácia klásť takéto otázky.


Od roku 1998 a 1999, kedy Panskepp a damasio vydali svoje publikácie došlo k zásadnej zmene a Descartovo Myslím, teda som neplatí. Najprv musíme byť a až potom môžeme myslieť.

Zhruba takúto kvalitu má tento článok.

Pán Šátek má pravdu - Byť na mieste Fica, tak určite z týchto študentských pochodov dostanem strach

Ale prečo sa predseda vlády nebojí?

Skúste si na to odpovedať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bojí sa, a veľmi,

nevystupuje priamo ako proti opozícii vrátane svojho pľutia a drzstva (drzosti), ale nepriamo. To ale nebude stačiť - musí vystúpiť priamo. Len spôsob ktorý má už zalezený už pod kožou, mu nedovolí tvoriť novotvary, ktorým by sám rozumel. Ide o úplne inú generáciu, ktorá nenosí v pamäti pestovaného vnútorného nepriateľa a potencionálneho agresora. Začal sa úplne nový príbeh, ktorý vyžaduje zmenu - ak to nedokážu urobiť ficovi generační vrstovníci, ako to môže urobiť sám Fico ? Heslá, MDŽ a iné overené istoty už nestačia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to snaha

spochybniť legitimitu tých protestov ....

Ak niekomu alebo o niekom sa povie, že niekto ho riadi, platí alebo mu vymyl hlavu ..... tak to urobí z dotyčného nesvojprávneho hlupáka a z jeho činu nedôveryhodný akt. Osvedčená aj keď špinavá taktika.

Je to zaujímavé, lebo to naoko vyzerá, že jediní s vlastným názorom a nezávislí sú tí, čo upierajú autonómiu iným.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z

Zas nemôžem inak pán Sátek opäť palec hore.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ucastnici tych pochodov neboli az tak bezmocny. Tak, ako znacna cast ucastnikov neboli studenti. Vlada je rada, ze studenti maju moznost povedat svoj nazor. A tu skonci vlada. Totiz nastupi propaganda. Propaganda typu pomylenych studentov. Kto ich myli? Media.
Predseda vlady. Ma narok na sluzobny byt. Ten byt je k dispozicii, a je prazdny. Takze preceda nesetri, ako on komunikuje, lebo ten byt treba udrziavat. On radsej byva v prenajme u podnikatela, ktory ma povest taku aku ma. Premier sice hlada byvanie, ale na jedneho ustavneho cinitela to trva dlho. To ani nehcem pripomenut, ze jeho volici riesia svoju bytovu situaciu cez hypoteky. Po dvadsiatich piatich rokoch v politike by uz davno mal tu hypoteku splatenu.
Minister vnutra. Je synonymom korrupcie na Slovensku. Uz by preto mal odstupit.
Specialny prokurator. Pre svoju dokazatelnu necinnost uz davno mal odist.
Skutok sa nestal. Heslo pre protikorrupcnu cinnost tejto vlady. Ako zmenit? Vysetrit vsetky skutky policiou, ktora nie je pod politickou kontrolou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je možné že to niekoho pri prvom proteste napadlo. Ale teraz myslím že sa ľudia stotožnili s tým, že je to aktivita študentov, preto sa mi tento článok zdá byť trocha mimo. Autor najprv naznačil pochybnosti o organizátorovi a potom ich sám vyvracia. Sám si vymyslel problém a potom ho vyriešil. "Dobré"
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre