Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sami buďme prvou ligou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

dobre :)

pobavilo. dobre napisane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A to ste kedy na toto prišli ?

Citujem :"Slovensko predsa vzniklo ako projekt spolupráce suverénnych regionov................"
Zobudte sa ! Samostatné Slovensko vzniklo ako projekt Mečiarovej ekipy pod heslom :"svoje/teda slovenské/ si rozkradneme my !" A tak sa aj stalo !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten pán preukázal takú hrubú neznalosť histórie a reality a takú poruchu úsudku, že to môže v politike dotiahnuť ďaleko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ehm...regionalizmus fajn

no celkovo sa mi ten pohľad zdá byť dosť uletený. A to aj pani Záborská tak nebodaj rozmýšľa?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto dať verejnosti otvorene na vedomie

chce veľmi silný žalúdok.
V ďalšom kroku navrhujem už len urobiť zo samosprávnych krajov ( alebo ešte lepšie okresov ) samostatné kniežatstvá a grófstva a je vymalované.
Skvelé.
Viac separatizmu - lepšie Slovensko!?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zhruba tuším, čo autor mal asi na mysli

Že fakticky unitaristické Slovensko skrz-naskrz riadené z jedného bratislavského centra nejakým klanom spod Vtáčnika, ktorý ho úplne ovládlol, nie je ten správny spôsob, akým by Slovensko malo byť spravované.
Poviem to otvorene a trochu inak: Fico a spol nie je a nikdy nebol náš človek. Ak aj príde do nášho mesta, vnímame ho fakticky ako akéhosi podivného chrapúňskeho cudzinca z akejsi doliny kdesi na západe a určite sa aj on v našom meste cíti ako cudzinec. Však ani medzi nás veľmi nechodí, pokiaľ vyložene nemusí, lebo vie, že mu nedôverujeme. Naša história je v v mnohom iná než história jeho rodného kraja. Napriek tomu, že rozprávame jedným a tým istým jazykom. My, na rozdiel od neho, rozprávame aj jazykmi, ktorými on nerozpráva.
A ľudia si u nás ešte pamätajú aj časy, kedy ústredná vláda z Bratislavy posielala na východ celé roty oddielov Hlinkovej gardy kdesi zo západného Slovenska, aby pochytali miestnych Židov, naložili do transportov a vyviezli do okupovaného Poľska do rúk nemeckých nacistov. Na také veci sa nezabúda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žeby to bolo o EU

Nemyslel náhodou tým EU keď to parafrázoval na Slovensko a jeho kraje? Asi ste to nepochopili. Aj keď posledné vety hovoria jasne že čo sa robí v EU len slovne pretavil do možnej situácie na Slovensku...
čítam s pochopením...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bingo!

ako citam tie komentare, az dvaja to pochopili :-))
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre