SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia do basy, vlasť si rozvracať nedáme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovensko

je paródiou na právny štát. Mafiáni podnikajú, nestíhajú sa, a tí odstíhaní sa prepúšťajú na slobodu po formálnych chybách. Štátne demokratické a politické inštitúcie sú zriadené len formálne, fakticky ich riadia ľudia podriadení štátnemu biznisu a všadeprítomnému rozkrádaniu. Aj politické strany sú akoby paródiou štandardných politikých strán. Na čele sociálnej demokracie je pobirmovanec preskakujúci národné vatry a rétorikou konkurujúci extrémnej pravici. Vodca a kapitán údajne pravicovej národnej strany sa stará o naše trináste a štrnáste platy a kde budeme tráviť dovolenky. Zakladateľ liberálnej strany sa pozrie v liberálnom dome do zrkadla a zistí, že nie je liberál. Ďalší líder - gazda, svoje ovečky, čo sa mu chytili do siete predal skôr, ako sa skončili voľby. Je radosť tu žiť.
 
Hodnoť

Nuž majú priťažujúcu

okolnosť - nie su to "naši ľudia ".
 
Hodnoť

Chýba analýza.

Prečo je tomu tak? Kto za to môže?
Premiér predsa so svojimi lokajmi tvrdí, že robia všetko možné aj nemožné, aby sme žili v právnom štáte. Stále to opakujú, dokonca raz, dvakrát ročne ich experti vyrobia aj nejaký zákon na potláčanie korupcie. Prečo by sme teda nemali veriť, že to všetko robia úprimne a pre ľudí?
Veď pred zákonom a súdom sme si všetci rovní - aspoň tak sa to javí v demokratickej spoločnosti.
Tak prečo by sme ich mali stále podozrievať, že nás klamú?
Preto, lebo ľudová múdrosť hovorí, že ryba smrdí vždy od hlavy?
Asi na tom bude niečo pravdy. Inak by pre nich nemalo zmysel permanentne násilne a bezohľadne obsadzovať všetky vedúce posty v mocenskej, zákonodárnej, štátnej, či verejnej správe svojimi ľuďmi.
Už ich majú takmer na všetkých dôležitých postoch. Na súdoch, v prokuratúre, polícii, kontrole, v parlamente, v siske, dokonca aj vo verejnoprávnych médiách. Majú tam ľudí, ktorí sú im zaviazaní a vďačný za teplé miestečka, kde sa dá okrem dobrého platu zarobiť aj inak.
A nemusia sa ani veľmi báť, lebo ak neurobia hlúpu chybu, všetci tí ostatní papaláši s rovnakým kariérnym postupom založeným na podradenosti a záväzkoch k jednej strane ho z toho vysekajú, tak ako on pomôže im, ak budú v núdzi.
Teda otázka znie? Prečo by ficovci, či dankovci vyvíjali toľko energie a snahy o ovládnutie mocenských postov ak z toho nechcú mať osobný prospech a úžitok? Inak povedané, nerobili to všetko preto aby mohli beztrestne v tomto štáte kradnúť a robiť si, čo chcú?
Aký by to inak malo zmysel keď pred zákonom sme si všetci rovní?
Pred zákonom áno, ale pred ľuďmi, čo so zákonmi narábajú a rozhodujú ako a proti komu ich použijú, ako ich poohýbajú, zneužijú... ani zďaleka.
Prečo? Lebo v totalitnom štáte sú ľudia na vedúcich postoch nad zákonmi.
A tejto pliagy sa tak skoro nezbavíme.
 
Hodnoť

sofistik

Veru tak.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre