ale akosi som sa nedozvedel, aké sú tie ich podmienky. Vieme čo nechcú, ale čo chcú ? Dajte prachy bez podmienok a stratia sa tak, ako doteraz všetky, ktoré ste nám dali ?
EU im nemusi nukat vyhodne podmienky, nech to ani nerobi, nech si ich vyrokuju autor tohto clanku vycita Europe ze jedna s Afrikou z pozicie sily, podla mna je to v poriadku, ak su krajiny Afriky uvedomele, tak mozu odmietnut taketo jednania
Porovnanie s Juznou Koreou kryva na obe nohy. Mentalita ludi v Azii - Japonsku, JK, Cine, Taiwane a pod. je diametralne odlisna ako africka. A to je dovod azijskeho uspechu a africkeho neuspechu.
Tam mali tzv. Základnú smernicu. Keď objavili novú civilizáciu, smernica zakazovala akýkoľvek kontakt, kým tá civilizácia vlastnými silami nedosiahla určitú, presne stanovenú úroveň. Až potom sa mohli začať ekonomické a politické kontakty.
Dôvodom bolo poznanie, že pre nižšiu civilizáciu je kontakt s vyššou vždy zhubný, vedie k rozkladu hodnôt, degenerácii, občianskej vojne a zániku. Hoci má tá vyššia civilizácia najlepšie úmysly a úprimnú snahu pomôcť s rozvojom.
Pri všetkej úcte
Dajte prachy bez podmienok a stratia sa tak, ako doteraz všetky, ktoré ste nám dali ?