Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dankove snahy o nastavenie nových pravidiel by mali vyvolávať silné obavy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

V dôsledku otrockej mentality

a občianskej pasivity, je demokracia najviac ohrozená práve u nás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico realizuje "premiérsky" systém.

Dnes som napísal v diskusii DennikN k článku o "dohode" Fica s Dankom k zvýšeniu platov učiteľov :

Vôbec nám prestáva na Slovensku vadiť a už si začíname zvykať, že Fico ako predseda vlády s Dankom ako predsedom NR SR si urobia stretnutie medzi štyrmi očami a fakticky bez ministra, či ostatných členov vlády i koaličného partnera (i bez Bugára) sa "dohodnú", že zvýšia platy učiteľom a tento vynikajúci "výsledok" bombasticky oznámia na tlačovke. V normálne fungujúcom demokraticky a právne založenom štáte, by o týchto záležitostiach mal rozhodovať minister po rokovaniach so zástupcami učiteľov, ostatných zamestnancov škôl, odborov, samosprávy a obcí, potom predbežné výsledky konzultovať a korigovať s ministrom financií a až potom by to mal predložiť na vládu, ktorá ako kolektívny orgán by návrh mala prerokovať a rozhodnúť o ňom, pričom až vtedy by sa k veci mal vyjadriť Fico s Dankom a Bugárom po rokovaní koaličnej rady.

My sme si ani nestihli uvedomiť, že fakticky Fico tu realizuje taký svojský premiérsky politický režim (nerešpektujúc parlamentnú demokraciu), keď o všetkom, pravdaže "po konzultáciách" rozhoduje "sám"! Ak si to uvedomíme, tak prídeme nato, že On rozhodoval o Váhostave, o cene elektriny a vody, či sa to pohne s amnestiami, On rozhodoval, že Jahnátek bude tam kde je, On rozhoduje, či učitelia niečo málo dostanú a za akých podmienok, On chce udeľovať štátne vyznamenania ... Ani sme si neuvedomili, že my už tu máme dlho svojho Orbána či Kaczynského, len to nikto z EÚ ešte nekritizuje, takže to nekritizujú ani naše médiá, skrátka varíme sa a ešte sa to dá vydržať ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pointa

celého pochybného systému riadenia moci vlády, je v schopnostiach právnikov vlády nariadiť, prikázať či zmeniť normy, pravidlá pre svoje osobné dlhodobé ciele, bez ohľadu na premyslený rozvoj a budúcu prosperitu štátu - obyvateľstva ... ale iba sypať zákony, vydávať zákazy či príkazy a nariadenia ... napr. nestačí mať vraj podľa OECD a právnika Fica najlepší protikorupčný zákon, keď výsledkom je Slovensko v hodnotení dlhodobo medzi poslednými, nestačí ohúriť obyvateľov, že pracovnému sektoru chýba 46000 ľudí, keď vďaka vláde právnikov odišlo z republiky 300 000 potencionálnych zamestnancov, nestačí hovoriť o morálke, keď právnici z vlády ju nedodržujú, nestačí sľúbiť a potom nesplniť a pod. ... a to ani nehovorím o prípadoch riadenia vlády právnikom Mečiarom ... atď, atď ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Silné obavy občanov?

Asi ťažko. Keď v tej teplej zasmradnutej politickej vodičke sa takmer polovici občanov tak dobre posedkáva, že si ani nevšímajú. že pod kotol ktosi (a nie len červení) prikladá a prikladá. Preberieme sa až keď budú prvé žaby už uvarené? Asi áno, tak ako doteraz v histórii Slovenska a bude to neskoro.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre